صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
ترجیح مرگ بر زندگی ذلت‎بار

بانوی مازندرانی برای حفظ عفت، خودش را از ماشین پرت کرد

مادر 47 ساله نکایی برای حفظ عفت خود از ماشین بیرون پرید و هم‌اکنون 4 ماه است که در کما به‌‌سر می‌برد.

کد خبر : 18991

تاریخ انتشار : 29/11/1393 - 11:23


بانوی مازندرانی برای حفظ عفت، خودش را از ماشین پرت کرد

به گزارش خط امید بهشهر _ خبر به کما رفتن بانوی سرپرست‌خانوار 47 ساله نکایی برای نجات خویش از دست یک متجاوز به عنف، موضوعی بود که مرا به بخش آی‎سی‎یو بیمارستان امیر مازندرانی ساری کشاند.

نگاه‌ ملاقات‎کنندگان به آن‎سوی شیشه دوخته شده بود، دختری با نگاه محزون فقط اشک می‌ریخت، قرآن در دستش، زیر لب آیه‎به‎آیه تلاوت می‌کرد و با نگاهی غم‎بار به آن طرف شیشه توجه همه را به خود جلب می‌کرد.

زمزمه‌ها زیاد بود، در کنار همراهان بیماران بخش آی‎سی‎یو قرار گرفتم، سر صحبت را باز کردم.

«ف» دختر خانم «م» اهل نکا، رمقی برای صحبت نداشت، سایر بستگان را به من معرفی کرد تا به‌طور کامل به شرح وقایع بپردازند.

رضا که خود را همسر خواهر خانم «م» معرفی کرد، پاسخگوی سؤالات من شد، او به شرح واقعه پرداخت و گفت: خانم «م» در تاریخ 24 آذر ماه ساعت هشت صبح هنگامی که برای رفتن به محل کار نکا را به مقصد ساری ترک می‌کرد، در مسیر «سه‌راه زاغمرز» که خودروهای خطی و غیرخطی مسافران را جابه‌جا می‌کردند، سوار ماشین جوانی شد که با خودروی پژو نقره‌ای‌رنگ ایستاده بود تا مسافر خود را تکمیل کند.

در همین هنگام راننده مسیر موردنظر خود را میدان خزر ساری اعلام کرد، این راننده با همین یک مسافر مسیر را به سمت ساری ترک کرد.

این خانم متوجه شد که قبل از رسیدن به پلیس‌راه ماشین به مسیر دیگری منحرف شده و به راننده هشدار داد که چرا مسیر را اشتباه می‌رود و راننده با اعلام اینکه گواهینامه ندارم و پلیس‌راه جلوی مرا می‌گیرد، بحث را عوض کرد.

خانم «م» همچنان معترض بود و با خواهش و تمنا از راننده خواست که پیاده شود، حتی به او ‌گفت اگر پول اضافه می‌خواهی، حاضرم پرداخت کنم تا پیاده شوم اما راننده گوشش بدهکار نبود، فقط می‌گفت تا یک ساعت دیگر به مقصد می‌رسیم و با سرعت مسیر را به مقصد شوم خود طی می‌کرد.

در همین جروبحث و درگیری، خانم خودش را از ماشین به بیرون پرت کرد و راننده در همان مسیر انحرافی با سرعت، راه خود را ادامه داد.

نجات جان این مسافر برایش مهم نبود اما این مادر پاکدامن تحمل شنیدن سخنان راننده و پذیرفتن ذلت را نداشت.

وی با اعلام اینکه خانم «م» از طریق باغبانی که در آن مسیر انحرافی تردد می‌کرد، پیدا شد، گفت: سه ماه در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری بستری بود و با وجود آسیب‌های جدی که به او وارد شد، توانست با همراهانش ارتباط برقرار کند و حتی با صحبت‌هایش راننده را چهره‌شناسی کرد.

رضا افزود: خانم «م» در تعریف وقایع آن حادثه می‌گفت: «همان موقع که از ماشین پرت شدم، با تمام قوا تلاش کردم که روی پاهای خودم بایستم تا در زمان مشخص به محل کارم که در شهرک صنعتی ساری بود، برسم اما قادر به حرکت نبودم.»

همراه این بیمار با بیان اینکه از راننده شکایت رسمی شده و پرونده در دستگاه قضایی در حال بررسی است، تصریح کرد: «ی» متولد سال 70 و اهل یکی از روستاهای ساری است که دارای پرونده‌های متعددی در زمینه زورگیری، سرقت و تعرض به نوامیس است و در حال حاضر در زندان به‌‌سر می‌برد.

وی ادامه داد: در حال حاضر چهار روز است که این مادر پاکدامن و فداکار به کما رفته و در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان بستری است و پزشک معالجش وضعیت جسمی، کلیوی، کبد، ضریب هوشی و تنفس وی را مناسب نمی‌داند.

خانواده این خانم که برای حفظ عفت زنانه و مادرانه جان خود را فدا کرده است، از مسئولان امر خواستند تا نظارت بیشتری در مسیرهای پرتردد داشته باشند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : بانوی مازندرانی برای حفظ عفت، خودش را از ماشین پرت کرد

بانوی مازندرانی برای حفظ عفت، خودش را از ماشین پرت کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر