صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بی‎احترامی به مقام خبرنگار در مازندران/نا موقع کار خَوِرنگار بِراره نا موقع مِزد/فقط دل‌سوزاندن برای ما کافی نیست

خبرنگاران مازندران در حالی تلاش دارند که حماسه حضور مردم را با تمام وجود منتشر کنند که برای تهیه خبر از کم‌ترین امکانات برخودار هستند.

کد خبر : 18762

تاریخ انتشار : 25/11/1393 - 12:12


بی‎احترامی به مقام خبرنگار در مازندران/نا موقع کار خَوِرنگار بِراره نا موقع مِزد/فقط دل‌سوزاندن برای ما کافی نیست

به گزارش خط امید بهشهر _ مردم مازندران مانند همیشه در صحنه ها حضور داشتند و حضور میلیونی و بی‌شمار مردم در صحنه‌های مختلف نظام اسلامی مربوط به امروز و دیروز نیست؛ مربوط به قرن‌های گذشته است.

مربوط به زمانی است که مردم مازندران از نخستین استان‌های کشور بودند که ولایت علویان را بر این دیار پذیرفتند و الان افتخار مردم مازندران این است که به عنوان نخستین گروه از شیعیان ایران زمین هستند.

انعکاس حضور مردم در صحنه آن‌قدر وجدآفرین و شورآفرین بود که نه تنها یک‌روز بلکه باید روزها درباره حضور پرشور مردم مطلب نوشت و درباره آن بحث کرد.

مردم به عشق انقلاب اسلامی ایران در صحنه حاضر شدند و به این موضوع افتخار می‌کنند و در راه انقلاب اسلامی ایران به خیابان‌ها که هیچ، جان‌شان را نیز نثار می‌کنند که دفاع مقدس گواه این مطلب است.

در روز 22 بهمن سال 92 در خیابان‌های ساری مردم با جوش و خروش در خیابان‌های مازندران حضور یافتند، حضور پرشور مردم غیرقابل وصف بود، قلم‌ها باید در وصف حضور مردم سرتعظیم فرود می‌آوردند، یک خبرنگار از هر رسانه کم بود باید همه خبرنگاران از رسانه‌ها استان بسیج می‌شدند تا بنویسند و انعکاس دهند هر آنچه دیدند و هر آنچه شنیدند.

باید می‌نوشتند که مردم با عشق، علاقه، با شور و شعور مثال‌زدنی در صحنه حاضر شدند، باید می‌نوشتند که مردم با تمام وجود به عشق اسلام، انقلاب و به عشق رهبر با تمام وجود در صحنه حاضر شدند.

انعکاس حضور طفلی 6 ماهه در آغوش مادر و با پرچم سه ایران، چگونه می‌توان عشق جانبازی که بدون ویلچر در صحنه حضور داشت را نگاشت و چه گونه می‌توان مردمی را به میهمانی دعوت کرد که در آن از سفره‌های رنگین خبری نیست؛ مردم به عشق انقلاب و اسلام و به عشق رهبر در صحنه حضور داشتند و به حضور خویش در صحنه افتخار می‌کنند و از اینکه توانستند در کنار سایر مردم انقلاب برای نشان عظمت و قدرت مردم ایران در صحنه حاضر باشند بسیار خرسند بودند تا جایی‌ که واقعاً در روز 22 بهمن در خیابان‌های ساری جای سوزن انداختن نبود.

حضور مردم در صحنه از یک‌طرف هشدار به دشمنان داخلی بود تا بفهمند که انقلاب اسلامی قدرتی در عمق و جان مردم دارد که امکان ضربه‌زدن به آن وجود ندارد و از طرفی دیگر این حضور باید به دشمنان خارجی و بدخواهان نظام در خارج از کشور نیز به خوبی انعکاس داده شود که مردم ایران؛ انقلاب اسلامی را بیشتر از آنچه که تصورش را می‌کنند، دوست دارند.

رسانه‌های مازندران هر آنچه که در توان داشتند، برای انعکاس حضور گسترده مردم در انتخابات با همه توان خویش پا به عرصه گذاشتند، از همان لحظه شروع حضور مردم حتی ساعت‌ها زودتر خبر حضور پرشور و حتی پیام دعوت از مسئولان برای حضور مردم در راهپیمایی را مخابره کردند و در روز راهپیمایی هم هر آنچه که در توان داشتند در طبق اخلاص قرار دادند و با مردم و مسئولان هم‌صدا شدند؛ برای انعکاس حضور.

اما صحنه‌های روز 22 بهمن در ساری در حین سخنرانی مسئولان استان مازندران در کنار جایگاهی که برای سخنرانی تعبیه شده بود، نیاز به کمی بازنگری و دقت مسئولان و متولیان برگزاری مراسم داشت.

خبرنگاران خبرگزاری‌های، رسانه مجازی و مکتوب برای انعکاس خبر سخنران مراسم با مشکل جدی مواجه بودند.

بماند که به دلیل حضور وزیر کشور از حضور خبرنگاران در بالای جایگاه جلوگیری به عمل آمده بود، محافظان وزیر کشور اجازه حضور خبرنگاران برای مصاحبه با وزیر را نیز نمی‌دادند و حتی خبرنگاری که برای دریافت نظر استاندار درباره حماسه‌ای که مردم خلق کردند در حال گفت‌وگو بود با مشاجره یکی از محافظان وزیر مواجه شد، در پایین جایگاه هم مکانی برای نشستن خبرنگاران و انعکاس سخنرانی وزیر برای رسانه‌ها فراهم نشده بود.

22 بهمن سال 93 به اتمام رسید بیان چند نکته برای یادآوری شاید خالی از لطف نباشد؛ مردم، مسئولان و خبرنگاران همه از یک جنس هستند و همه برای انقلاب اسلامی دل می‌سوزانند، مردم آمده بودند که عشق و ارادت خویش به انقلاب را انعکاس دهند، مسئولان آمدند که در کنار مردم قرار گیرند و از حضور مردم تقدیر کنند و خبرنگاران آمده بودند که ضمن ارادت خویش به انقلاب اسلامی وحدت و همدلی که بین مردم وجود دارد را انعکاس دهند، پس چرا نباید برای خبرنگارانی که از جنس مردم هستند، یار انقلاب هستند، بستر مناسبی فراهم شود.

سئوال اینجاست چرا مسئولانی که وقتی صحبت از خبرنگار و مشکلات آنها به میان می‌آید همه دلسوز و همراه می‌شوند، ولی زمانی که همین خبرنگار برای انعکاس صحنه حضور مردم دست به قلم شد، نباید حمایت شود.

سئوال اینجاست آیا قرار نیست حضور مردم در صحنه مختلف انعکاس داشته باشد، یا اینکه فقط حضور مردم در صحنه در همان میدان شهدای ساری بدون انعکاس رسانه‌ای باقی بماند، اگر قرار است که در کنار هم باشیم و فریاد وحدت و هم‌صدایی سر بدهیم، انعکاس حضور مردم در صحنه در رسانه‌ها هم بخشی از مبارزه با دشمن است، چرا ابزار لازم برای خبرنگاران که از جنس مردم و انقلاب هستند فراهم نمی‌شود!

با وجود مشکلات و کم‌توجهی به اصحاب رسانه برای انعکاس حماسه مردم هر آنچه در طبق اخلاص بود عرضه کردیم ولی نشستن خبرنگاران بر روی زمین و تهیه خبر با مشکل و سختی شاید برای مسئولان و دست‌اندرکاران از دید مردم چندان خوشایند نباشد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : بی‎احترامی به مقام خبرنگار در مازندران/نا موقع کار خَوِرنگار بِراره نا موقع مِزد/فقط دل‌سوزاندن برای ما کافی نیست

بی‎احترامی به مقام خبرنگار در مازندران/نا موقع کار خَوِرنگار بِراره نا موقع مِزد/فقط دل‌سوزاندن برای ما کافی نیست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر