صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
آب سرمایه ملی است، آن را هدر ندهیم

هدررفت آب شرب در سایه بی‌خیالی مسئولان آب‎وفاضلاب برای چندمین بار در مازندران

شکستگی لوله در منطقه سوراخ مازو محمودآباد باعث هدررفت آب شرب شده است و مسئولان علی‌رغم اطلاع‌رسانی مردم نسبت به رفع این موضوع بی‌توجهی می‌کنند.

کد خبر : 18688

تاریخ انتشار : 23/11/1393 - 10:43


هدررفت آب شرب در سایه بی‌خیالی مسئولان آب‎وفاضلاب برای چندمین بار در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _ کشور ما با خطر خشکسالی و کم آبی روبه‌رو است و مسئولان هم مردم را به رعایت مصرف آب توصیه می‎کنند و شعار «آب سرمایه ملی است، آن را هدر ندهیم» را تقریباً همه مردم به یاد دارند، اما مدیریت مصرف آب از سوی مردم به مدیریت مناسب مسئولان آب و فاضلاب در موضوع توزیع و بهره‎برداری آب نیاز دارد.

برنامه‎های فرهنگی زیادی در راستای مدیریت مصرف آب در کشور تاکنون انجام شده است، از جمله زنگ آب در مدارس، تهیه برشور و تبلیغات محیطی در این راستا و برگزاری جشنواره‌های مختلف در موضوع مصرف آب و در کنار این کارها تدوین و ابلاغ سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف، از جمله مصرف آب از سوی مقام معظم رهبری، نشان از اهمیت صرفه جویی دارد.

اما از مسئولان آبفا آنچنان که انتظار می‎رود در زمینه بهبود، توسعه و رفع نواقص شبکه توزیع آب تلاش کنند، کم‌تحرکی دیده می‌شود که این مسئله گله‎مندی مردم را به همراه داشته است.

از جمله این گلایه‌ها، کیفیت نامناسب آب در شهرستان محمودآباد و همچنین کم‌آبی و قطعی آب در برخی از ساعات روز و در ایام تعطیلات است.

چندی پیش که از همین پایگاه خبری، خبر هدررفت آب بر اثر شکستگی لوله در شهرستان نکا، اطلاع‌رسانی شد، مطلع شدیم در منطقه سوراخ‎مازو که یکی از مناطق قدیمی محمودآباد است، براثر شکستگی لوله، حدود دو هفته است که آب با فشار زیادی هدر می‌رود.

نکته قابل تأمل اینکه علی‎رغم گزارش ساکنان منطقه به اداره آب‌وفاضلاب، اما هیچ‌گونه اقدامی مبنی بر رفع مشکل صورت نگرفت.

این لوله آب از زیر پل رودخانه‎ای در سوراخ‎مازو، جنب بوستان شهید نیک‎بخش می‎گذرد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : هدررفت آب شرب در سایه بی‌خیالی مسئولان آب‎وفاضلاب برای چندمین بار در مازندران

هدررفت آب شرب در سایه بی‌خیالی مسئولان آب‎وفاضلاب برای چندمین بار در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر