صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

از گرفتن پول‎های مبهم تا فحاشی به دانشجویان در دانشکده‌ای در بابل

یکی از دانشجویان می‌گوید: وقتی از استاد می‌خواهیم تا توضیح بیشتری در رابطه با درس ارائه‌شده بدهد، می‎گوید: شما چه دانشجویانی هستید که به اندازه یک گاو هم شعور ندارید و گاو از شما بیشتر می‎فهمد.

کد خبر : 18537

تاریخ انتشار : 20/11/1393 - 10:25


از گرفتن پول‎های مبهم تا فحاشی به دانشجویان در دانشکده‌ای در بابل

به گزارش خط امید به نقل از نگاه آزاد «مرجع دانشگاهی شمال کشور»، در روزهایی که ـ طی یک‎سال‎ونیم گذشته ـ ، وزارت علوم، پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، دوران نابسامان خود را تجربه می‎کرد، به دلیل نگاه سیاسی دولت به دانشگاه، رفته‌رفته نگاه علمی هم در آن کم‌رنگ شد.

دانشجویان آموزشکده فنی امام صادق (ع) بابل، در حال تجربه کردن مشکلات عدیده‌ای در زمینه مسائل آموزشی، اخلاقی و فرهنگی بوده و هستند، چیزی که رنج این دانشجویان را بیشتر می‎کند، فحاشی برخی از اساتید به دانشجویان و واژه زشت «خر و گاو» خطاب کردن آنها است.

حال و روز این مرکز آموزشی در این‎روزها چندان مساعد نیست، چراکه بسیاری از دانشجویان دانشگاه، در تماس با ما به بیان مشکلات عجیب‎وغریب این دانشگاه می‎پردازند که نیاز است بخشی از آن را بیان کنیم.

البته این دانشجویان نخواستند نام‌شان منتشر شود.

یکی از دانشجویان می‎گوید: ما در دانشگاه با مشکلات بسیاری مواجه هستیم که شیرینی درس خواندن را برای ما به تلخی تبدیل می‌کند.

وی می‎افزاید: یکی از مشکلات ما در اینجا، بدرفتاری برخی کارمندان با دانشجویان است، به طوری‌که با دانشجویان به طور تحقیرآمیز برخورد می‎شود.

این دانشجو اظهار می‎کند: برای مثال مسئول سابق آموزش دانشگاه «آقای ب» پاسخ دانشجویان را با مسخره کردن آنها می‎داد.

یکی دیگر از دانشجویان، بیان می‎کند: ما علاوه بر کارمندان دانشگاه، با برخی از اساتید نیز دچار مشکل هستیم، به این صورت که یکی از اساتید دانشگاه ابتدای هر جلسه به ارائه مباحث سیاسی می‎پردازد و همه مسئولان نظام را مورد لطف!!! خود قرار می‎دهد و پس از آن درس را شروع می‎کند.

وی می‎افزاید: یکی دیگر از اساتید دانشگاه نیز با فحاشی به دانشجویان، آنها را «خر و گاو» خطاب می‎کند.

این دانشجو ادامه می‎دهد: این استاد نه‎تنها خوب درس نمی‎دهد، بلکه وقتی دانشجویان از او می‎خواهند که توضیحات بیشتری در خصوص مباحث طرح‎شده ارائه دهد، با این جملات مواجه می‎شوند، که شما خیلی نفهم هستید و به اندازه گاو هم شعور ندارید و نمی‌فهمید.

دانشجوی دیگری در همین زمینه می‎گوید: یکی دیگر از مشکلات ما، دریافت پول زور از دانشجویانی است که نتوانسته‎اند انتخاب واحد کنند.

وی اضافه می‎کند: وقتی برای انتخاب واحد پیش مسئول مربوطه مراجعه می‎کنیم، آن مسئول از ما می‎خواهد تا مبلغ ۲۵ هزار تومان را به صورت دستی به آنها پرداخت کنیم، وقتی هم که از آنها می‎خواهیم شماره حساب بدهند تا پول را به حساب دانشگاه واریز کنیم، مخالفت می‎کنند و می‎خواهند تا پول را به صورت دستی به آنها بدهیم.

این دانشجو با بیان اینکه، این کار خلاف قوانین و به نوعی پول زور محسوب می‎شود، تصریح می‎کند: اگر این کار، قانونی بود، از ما می‎خواستند تا پول را به حساب دانشگاه واریز کنیم، نه اینکه دستی به آنها بدهیم. 

  

دیدگاه شما در مورد : از گرفتن پول‎های مبهم تا فحاشی به دانشجویان در دانشکده‌ای در بابل

از گرفتن پول‎های مبهم تا فحاشی به دانشجویان در دانشکده‌ای در بابل

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر