صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در حاشیه اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

پاسخ‎های سیاسی به سوال‎های فرهنگی/متهم کردن 5 مرجع تقلید به شکست‌خوردگان انتخاباتی

افزایش اعتراضات مردمی به تصمیمات هنجارشکنانه فرهنگی، پاسخ‌های کاملاً سیاسی را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد که خبرنگاران به نیابت از مردم و دلسوزان جامعه، از وزیر پرسش‎های فرهنگی را مطرح کرده بودند.

کد خبر : 18481

تاریخ انتشار : 18/11/1393 - 22:20


پاسخ‎های سیاسی به سوال‎های فرهنگی/متهم کردن 5 مرجع تقلید به شکست‌خوردگان انتخاباتی

به گزارش خط امید، در پی گسترش هنجارشکنی‌های رسمی در حوزه فرهنگ که مصادیق آن را می‌توان در عرصه کتاب، فیلم، یرخی جشنواره‎ها و موسیقی یافت، اعتراضات مردمی رو به افزایش گذارد و دلسوزان فرهنگی کشور به‎ویژه مراجع عظام با تذکرهای خود خواستار اصلاح روش و نگرش مسئولان فرهنگی دولت و در رأس آنها وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شدند.

در پی اوج‎گیری اعتراضات، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این بار هم به‎مانند دفعات گذشته، به‌جای پاسخ صحیح و مناسب، به متهم‎سازی منتقدان و معترضان به شکست‎خوردگان سیاسی و انتخاباتی پرداخت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه افتتاح نمایشگاه بین‌المللی جهان عاری از خشونت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به انتقادات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: من در 18 ماهی که در وزارت فرهنگ و ارشاد هستم، احساس می‎کنم مجموعه‎هایی هستند که قاعدتاً این دولت، دولت منتخب آنها نیست و آنان کاندیدای دیگری دارند که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز نشده است.

طبیعی است که پس از 18 ماه انتخابات نمی‎توان همچنان در فضای انتخاباتی متوقف شد و آقای وزیر هر ضعف و ناراستی ناشی از کارکرد وزارتخانه تحت مسئولیت خود را به انتخابات نسبت دهد و منتقدان را که در میان‎شان و فرهیختگان برجسته و مراجع عظام تقلید به چشم می‎خورند، به شکست‌خوردگان سیاسی و انتخابات نسبت داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون توجه به اظهارات خود در هشتم آبان ماه سال گذشته که پس از اجرای تک‎خوانی خانم مهدیه محمدخانی گفته بود: بعضی از مراجع تقلید گفته‎اند تک‎خوانی خانم‎ها اگر موجب مفسده نباشد، ایرادی ندارد، همچنین اعلام رسمی روزهای اخیر یک خواننده زن مبنی بر انتشار آلبوم خود و با مجوز رسمی وزارت ارشاد، به آلبوم محسن کرامتی و نوشین طارقی اشاره می‎کند و آن را تک‎خوانی نمی‎داند.

علی جنتی منتقدان خود را دروغگو خطاب کرده و تصریح می‌کند: بر اساس حاشیه‌سازی و ایجاد موج علیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که عمل غیر اخلاقی و غیر دینی است، به آنان می‎گوئیم اگر قصد مقابله با دولت را دارند، به نقاط ضعف اساسی که وجود دارد، بپردازند، چرا دروغ‎پردازی می‎کنند.

اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمانی رسانه‎ای شد که در همان روز، پنج مرجع تقلید از وزیر فرهنگ و اوضاع فرهنگی کشور به دلیل اقدامات نسنجیده و نادرست وزارت ارشاد انتقاد کردند.

یکی از مراجع گفت: وزارت فرهنگ ارشاد که پسوند اسلامی را هم یدک می‎کشد، چرا ارزش‎های انقلاب را یکی بعد از دیگری زیرپا می‎گذارد.

آیات عظام تقلید: مکارم شیرازی، نوری همدانی، صافی گلپایگانی، سبحانی و سید محمدعلی علوی گرگانی هم‎زمان از اقدامات هنجارشکنانه وزارت فرهنگ و ارشاد انتقاد کرده و خواستار اصلاح نگرش و رفتار فرهنگی این وزارتخانه شدند که وزیر فرهنگ و ارشاد نیز در پاسخ این انتقادها، به اتهام‎زنی‎های سیاسی روی آورد. 

  

دیدگاه شما در مورد : پاسخ‎های سیاسی به سوال‎های فرهنگی/متهم کردن 5 مرجع تقلید به شکست‌خوردگان انتخاباتی

پاسخ‎های سیاسی به سوال‎های فرهنگی/متهم کردن 5 مرجع تقلید به شکست‌خوردگان انتخاباتی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر