صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
امام جمعه بهشهر خطاب به مسئولین

اینجا جای آقایی نیست، ما نوکر مردم هستیم

امام جمعه بهشهر خطاب به مسئولین گفت: همه مسئولین از بنده طلبه تا همه مدیران باید برای مردم خدمتگزار باشیم، اینجا جای آقایی نیست، ما نوکر مردم هستیم، همه باید دست در دست هم دهیم تا شهری قدرتمند و با صلابت بسازیم که در شان مردم و حضرت آیت الله جباری باشد.

کد خبر : 18479

تاریخ انتشار : 17/11/1393 - 19:30


اینجا جای آقایی نیست، ما نوکر مردم هستیم

به گزارش خبرنگار خط امید حجت الاسلام سید عربعلی جباری در خطبه‌های نماز جمعه امروز ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر و یاد و خاطره شهدای انقلاب گفت: آنچه که از زندگی اولیا الهی، پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت علیهم السلام می آموزیم این است که جامعه باید به سمت ذکر با اخلاص و اثر گذار در زندگی پیش رود.

وی افزود: همانطور که امیرالمومنین حضرت علی(ع) می فرمایند ذکر باید با اخلاص باشد ما هم وقتی به سمت نماز جمعه و دیگر محافل و مجالس مذهبی می رویم باید با اخلاص باشد این اخلاص انسان را به افضل حیات می رساند و ضمن نشان دادن راه رستگاری به انسان، در چالش‌های زندگی نیز کمک می کند.

 

امام جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه افراد در برخورد با ذکر یکسان نیستند گفت: برخی با بردن نام خدا و اهل بیت لذت می برند اما برخی هستند که تا نام خدا را در نزدشان می بریم ناراحت می شوند و مانند انسان‌های بیمار می شوند اینها به گفته قرآن کریم تاریک دل هستند.

جباری تصریح کرد: زمانی که پیامبر اسلام(ص) شخصی را براب خواندن قرآن به سوی کفار می فرستاد آنها وی را مورد ضرب و شتم قرار می دادند، امروز هم خیلی‌ها وقتی صحبت از دست‌آوردهای انقلاب می شود ناراحت می شوند، آمریکا و استکبار و کسانی که علیه جمهوری اسلامی و ولایت فقیه عمل می کنند مصداق همان کسانی هستند که تا نام خدا برده می شود ناراحت و بیمار می شوند.

وی خاطرنشان کرد: قیام، انقلاب و اهدافی که امام در سر داشتند افزایش آگاهی، بصیرت و معرفت مردم و ملت بود،ملت هم با امام بیعت و انقلاب کرد تا با فساد و فحشا مبارزه، دست غارت‌گران و چپاول‌گران را کوتاه و ارزش‌های اسلام و قرآن را پیاده کند.

خطیب نماز جمعه بهشهر با تاکید بر اینکه نظام سلطنت برای همیشه از این مملکت رخت بر بست اظهار داشت: انقلاب اسلامی مردم ایران را بصیرت داد و باعث بیداری و نجات مردم ایران و ملت‌های دنیا و محرومین جهان شد و امروز مردم سی و ششمین سالگرد پیروزی را پشت سر می گذارند ایمان مردم به امام و رهبری است.

حجت السلام جباری خطاب به جوانان تاکید کرد: نسل جدید انقلاب باید بدانند اینکه مردم این‌همه دلداده امام و انقلاب بودند برای این بود که امام شان تربیت یافته مکتب پیامبر اسلام،دین اسلام و قرآن است، مردمی که با این امام وارد صحنه مبارزاتی می شوند با صلابت و از آهن سخت تر هستند و نا هنجاری ها و فشارها آنها را از راه به در نمی کند.

وی افزود: امام(ره) با انقلاب نظریه جدایی دین از سیاست را از بین برد و ملت را سیاسی و با بصیرت به بار آورد که در صحنه‌های سیاسی برای حاکمیت حضور پیدا می کنند.

سید عربعلی جباری خطاب به مسئولین گفت: همه مسئولین از بنده طلبه تا همه مدیران باید برای مردم خدمتگزار باشیم، اینجا جای آقایی نیست ما نوکر مردم هستیم، همه باید دست در دست هم دهیم تا شهری قدرتمند و با صلابت بسازیم که در شان مردم و حضرت آیت الله جباری باشد.

امام جمعه بهشهر در پایان تاکید کرد:ما باید تمام تلاشمان این باشد که برای جوانان شهرمان شغل ایجاد کنیم، نمی شود من امام جمعه جوانان را به تقوای الهی دعوت کنم اما زمینه تقوای الهی آماده نباشد، جوان می گوید می خواهم ازدواج کنم اما شغل ندارم. 

  

دیدگاه شما در مورد : اینجا جای آقایی نیست، ما نوکر مردم هستیم

اینجا جای آقایی نیست، ما نوکر مردم هستیم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر