صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
شکوه انقلاب در بهشهر - 6

رئیس شبکه بهداشت بهشهر: چهار خانه بهداشت روستایی آماده بهره برداری است

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر گفت: چهار خانه بهداشت در روستاهای پارم، کنت، فتکش و کوا ظرف مدت 3 ماه ساخته شد و آماده افتتاح و بهره برداری است.

کد خبر : 18320

تاریخ انتشار : 14/11/1393 - 10:19


رئیس شبکه بهداشت بهشهر: چهار خانه بهداشت روستایی آماده بهره برداری است

به گزارش خبرنگار خط امید، محمد تقی صالح طبری در نشست خبری که به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزارشد گفت: طرح تحول سلامت از برنامه‌های دولت تدبیر امید در حوزه سلامت مردم است که خوشبختانه مورد حمایت خوب مجلس شورای اسلامی قرارگرفت که گام نخست این طرح از 15 اردیبهشت 93 در حوزه بیمارستان‌های دولتی آغاز شد.

 


وی با اشاره به این که هزینه های درمانی در برخی موارد بسیار سنگین و حتی ناتوان کننده بود تصریح کرد: برای بسیاری از مردم فارق از درد و رنج بیماری و تحمل مشکلات، پرداخت هزینه‌ها سنگین است از این جهت دولت در گام اول 8 بسته خدمتی را طراحی کرد که مهمترین آن کاهش پرداخت هزینه ها از جیب مردم است.

 


رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر تصریح کرد: در گام اول طرح تحول سلامت مبلغ پرداختی از جیب مردم برای خدمات درمانی به 10درصد کاهش یافت و همچنین بیمار با فرم ارجاع پزشک خانوار تنها پنج درصد از هزینه های درمانی را پرداخت می کند، که امروز شاهد کاهش این مبلغ به 6درصد و با فرم ارجاع سه درصد هستیم.

 

 

وی گفت: در حال حاضر حق ویزیت پزشک متخصص در مطب 26 هزار تومان است که از این مقدار 19هزار تومان در مطب توسط بیمار پرداخت و هفت هزار تومان هم سهم بیمه می شود، اما دولت تدبیر و امید برنامه‌هایی را در نظر دارد تا بیمار در مطب فقط مبلغ 2600 تومان پرداخت کند.

 

 

این مسئول گفت خاطرنشان کرد: در حال راه اندازی کلینیک ویژه و تخصصی امام رضا(ع) در شهرستان بهشهر هستیم که عملیات ساختمانی آن آغاز شده و در حال بهسازی و بازسازی ساختمان آن هستیم تا در آینده شاهد کلینیک تخصصی با حضور پزشکان متخصص در شهرستان بهشهر باشیم.

 

 

صالح طبری با بیان اینکه شهرستان بهشهر دارای 18 مرکز درمانی و 52 خانه بهداشت است ادامه داد: گام دوم طرح تحول سلامت ارتقا فیزیکی مکان‌های ارائه خدمات درمانی بهداشتی است که در همین راستا چهار خانه بهداشت پارم، کنت، فتکش و کوا ظرف مدت 3 ماه ساخته شد و آماده افتتاح و بهره برداری است.

 

 

وی از مجوز ساخت مرکز درمانی تیپ یک در منطقه زاغمرز خبر داد و افزود: با توجه به استقرار شرکت‌های صنعتی در این منطقه و فاصله 30 کیلومتری آن به بهشهر مجوز ساخت مرکز درمانی تیپ یک را از دانشگاه علوم پزشکی استان دریافت کردیم که کلنگ این مرکز در زمین یک هزار متری اهدایی از سوی یک خیر، در هفته دولت زده شد.

 

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر با بیان اینکه در مرکز درمانی تیپ یک زاغمرز در حوزه جراحی، زنان، اطفال و داخلی خدمات ارائه خواهد شد گفت: شورای روستای زاغمرز هم تکمیل ساختمان این مرکز را با کمک خیرین منطقه بر عهده گرفت که هزینه بالغ بر 15 میلیاردريال باید انجام شود، دانشگاه علوم پزشکی استان نیز تجهیز این مرکز را انجام خواهد داد.

 

 

وی به بهسازی و نوسازی ساختمان‌ بیمارستان‌‌های دولتی بهشهر اشاره کرد و ادامه داد: بیمارستان امام بهشهر با 75 سال قدمت با صرف هزینه‌های بسیار در حال بهسازی است که تعویض و بازسازی سقف، درب و پنجره‌های قدیمی،تجهیز سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی بیمارستان امام خمینی(ره) بخشی از این خدمات است.

 

 

این مسئول گفت: در بیمارستان شهدای این شهرستان نیز دستگاه ماموگرافی با هزینه 700میلیون تومان خریداری و نصب شد که این دستگاه در شرق استان منحصر به فرد است.

 

 

وی با اعلام اینکه دریافت هرگونه وجه و پول اضافی تحت هر عنوانی از بیمار را نمی پذیریم و با هرگونه تخلف در این قضیه مطابق قانون و بدون هیچ اغماضی برخورد می کنیم گفت: شهروندان می توانند در صورت برخورد با هرگونه دریافت وجه اضافی با شماره تلفن‌های 1690 بدون هیچ‌گونه پیش شماره تماس برقرار کرده و یا در سایت www.1690.ir شکایت کنند و همانطور که وزیر بهداشت اعلام کرد ظرف 48 ساعت به این شکایت رسیدگی خواهد شد. 

  

دیدگاه شما در مورد : رئیس شبکه بهداشت بهشهر: چهار خانه بهداشت روستایی آماده بهره برداری است

رئیس شبکه بهداشت بهشهر: چهار خانه بهداشت روستایی آماده بهره برداری است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر