صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مقیمی در نطق میان‌ دستور:

گره زدن مشکلات اقتصادی کشور به مذاکرات هسته‌ای خیانت است

نماینده بهشهر در مجلس گفت: گره زدن رفع مشکلات اقتصادی کشور به مذاکرات هسته‌ای خیانت است و بهتر بود دولت در شرایط فعلی با شجاعت بودجه امسال را بدون درآمدهای نفتی به مجلس پیشنهاد می‌داد.

کد خبر : 18206

تاریخ انتشار : 07/11/1393 - 13:48


گره زدن مشکلات اقتصادی کشور به مذاکرات هسته‌ای خیانت است

به گزارش خط امید بهشهر _ احمد علی مقیمی نماینده مردم بهشهر پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌ دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (7 بهمن‌ ماه 93) اظهارداشت: توهین به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام و همزمانی سفر وزیر امور خارجه کشورمان و قدم زدن وی با وزیر خبیث آمریکا را محکوم می‌کنیم، زشت‌تر از آن، اعلام حمایت نخست‌وزیر فرانسه است به اقدام توهین‌آمیز نشریه فرانسوی بود، اما دیپلماسی خنده در مقابل این اقدام عکس‌العملی نشان نداد، چگونه این دیپلماسی می‌تواند از حقوق ملت دفاع کند، اما ملت بزرگ ایران، پاسخ توطئه دشمن را با حضور یکپارچه خود در راهپیمایی 22 بهمن با رمز لبیک یا رسول‌الله خواهند داد.

 

وی خطاب به رئیس‌ جمهور افزود: حل مسائل اقتصادی بدون واقع‌بینی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی و داشتن یک نقشه راه روشن ممکن نیست که این امر مستلزم اعتقاد و باور قلبی و عملی به این است که چاره حل مشکلات اقتصادی ایران، جز با عمل به اقتصاد مقاومتی امکان‌پذیر نیست.

 

نماینده بهشهر در مجلس خاطرنشان کرد: دشمنان این کشور از اثرگذاری تحریم‌ها بر جریانات داخلی مأیوس شدند و چنین القا کردند که حل مسائل اقتصادی از طریق مذاکره هسته‌ای امکان‌پذیر است که این توطئه‌ای دیگر است و باید هوشیار بود که القاء این اندیشه در میان مردم، خیانت است.

 

مقیمی ادامه داد: داشتن مدیران متدین، شجاع و معتقد به خدمتگزاری به مردم امری ضروری است و با همایش‌ها و حاشیه‌سازی‌ها حمله به نهادها از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پیشنهاد رفراندوم در مسائل اقتصادی راه به جایی نمی‌برد. باید خالصانه، خاضعانه مشکلات را با مردم در میان گذاشت و دانست که همه برای حل آن کمک خواهند کرد.

 

وی تصریح کرد: پیش از این دلسوزان نظام هشدار داده بودند که دشمن نه تنها از تحریم‌های روی کاغذ بلکه از همه ابزارهای تحریمی‌اش استفاده خواهد و دیدیم که با کاهش 60 درصدی قیمت نفت ما را به شرایطی رساندند که اگر صادراتمان به قبل از تحریم‌ها هم برسد، باز نیمی از درآمدهای قبلی هم تأمین نمی‌شود، بنابراین اتکا به منابع و ظرفیت‌های داخلی ضروری است.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان داشت: به مردم صادقانه بگوییم اگر تحریم‌ها هم برداشته شود، مشکلات مردم از این راه‌حل نخواهد شد، چرا که تحریم‌های نانوشته دیگری در حال اجراست. گره زدن اقتصاد کشور و رفع مشکلات اقتصادی مردم به مذاکرات و شرطی کردن جامعه خیانت است و بهتر بود که دولت در شرایط فعلی با شجاعت بودجه امسال را بدون نفت پیشنهاد می‌کرد.

 

مقیمی خطاب به رئیس‌جمهور اضافه کرد: مشکل اساسی شما در مدیریت اقتصادی ناشی از مدیریت غلط و چندگانه است و نداشتن باور قلبی و التزام عملی برخی از دولتمردان به اقتصاد مقاومتی است و بی‌اعتنایی به درون و نگاه ملتمسانه به بیرون و عطش واردات که این اقدام اقتصاد کشور را زمین‌گیر کرده است.

 

وی گفت: مبارزه با فساد وقتی مؤثر است که ریشه‌ای توسط افراد پاکدست و با اراده و شجاع صورت گیرد، دولتی که جرأت ندارد افراد پردرآمد را شناسایی کرده و یارانه آنها را قطع کند چگونه ممکن است با رانت‌خواران گردن کلفت و نورچشمی‌ها مبارزه کند؟

 

نماینده بهشهر در ادامه افزود: فردی که محرومیت کیفری دارد و در نهادی که در همان قسمت وی را از فعالیت منع کردند دوباره به عضویت هیأت مدیره درمی‌آید، آیا دولت که چنین فردی را به کار گرفته، می‌تواند با ناپاکان مبارزه کند؟

 

مقیمی خاطرنشان کرد: معاونی که در حال حاضر زن و فرزندش در انگلیس زندگی می‌کنند و می‌گوید که بروید در شمال برنج بکارید و به نفت کاری نداشته باشید، باید زبانش را از کامش بیرون کشید، این همان مدیری است که وقتی جهت بازدید از مجموعه حفاری شمال به منطقه آمد، بعد از چهار ساعت انتظار مدیران و پرسنل حاضر نشده است از خودرو خود بیرون بیاید و با خودرو چرخی زد و رفت.

 

وی افزود: ما اجازه نخواهیم داد تا در اثر کوتاهی و عدم استفاده برخی از دولتمردان از ظرفیت‌های داخلی و اصرار بعضی‌ها در عبور از خط قرمزهای هسته‌ای به بهانه به نتیجه رسیدن مذاکرات و بر زبان جاری کردن جملات نسنجیده‌ای نظیر اینکه امنیت ایران، محصولات مذاکرات هسته‌ای است، زمینه اضطرار مصنوعی فراهم شود و جام زهر دیگری را از این طریق آماده سازند.

 

نماینده بهشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: مجلس و مردم اجازه نخواهند داد ولایت فقیه در مبارزه با جریانات سوء داخلی و خارجی تنها بماند و در همه حال تحت فرمان ولی امر مسلمین خواهند بود


منبع : فارس

 

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر شنبه 11 بهمن 1393 - 22:01
  xxxx

  حالا ایشون مشکل بیکاری شهرشون و به کجا گره میزنن؟

  0 0
دیدگاه شما در مورد : گره زدن مشکلات اقتصادی کشور به مذاکرات هسته‌ای خیانت است

گره زدن مشکلات اقتصادی کشور به مذاکرات هسته‌ای خیانت است

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر