صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خبر داد

برکناری خلیلی‌رحمانی از هیات مدیره دخانیات با پیگیری مجلس

نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از برکناری عبدالحمید رحمانی خلیلی از هیات مدیره شرکت دخانیات ایران و حضور علی‌اصغر رمزی به جای وی خبر داد و از وزیر صنعت به پاس این تغییر تقدیر کرد

کد خبر : 18205

تاریخ انتشار : 07/11/1393 - 13:47


برکناری خلیلی‌رحمانی از هیات مدیره دخانیات با پیگیری مجلس

به گزارش خط امید بهشهر _ حجت‌الاسلام حمید رسایی نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران درباره نتیجه پرونده فلیپ موریس، گفت: کمیسیون در خصوص فلیپ موریس با قائم مقام وزیر خارجه به عنوان رئیس کمیته تعیین کالاهای صهیونیستی مکاتبه کرده و مکاتبات وزارت اطلاعات در خصوص صهیونیستی بودن این شرکت را در اختیار کمیته مذکور قرار داده است.

رسایی اضافه کرد: طی هفته‌های آینده دستگاه‌های ذیربط در خصوص اقدامات انجام شده باید در کمیسیون حضور یابند تا جمع بندی در خصوص این موضوع صورت گیرد.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در ادامه از برکناری عبدالحمید رحمانی خلیلی از هیات مدیره شرکت دخانیات ایران و حضور علی‌اصغر رمزی به جای وی خبرداد و از محمدرضا نعمت‌زاده به پاس این تغییر تقدیر کرد.

وی با اشاره به محکومیت قطعی عبدالحمید رحمانی خلیلی در دادگاه، گفت که پس از انتصاب اقای رحمانی خلیلی، با توجه به سوابق موجود در پرونده کمیسیون اصل 90 مدارک مربوط به محکومیت وی از طریق کمیسیون موضوع را پیگیری کردیم و وزیر صنعت هم پس از آگاهی از این موضوع و ملاحظه مستندات وی را برکنار و رمزی را جایگزین وی کرد.

رسایی همچنین به دولت توصیه کرد که از بکارگیری از افراد محکوم در مناسب بالای دولتی خودداری کند زیرا چنین اقداماتی باعث بدبینی مردم به دولت می‌شود.

گفتنی است در تاریخ 90/3/16 طبق اطلاع‌رسانی روابط عمومی مجتمع قضایی امور اقتصادی، پرونده رحمانی خلیلی و کریم ملک‎آسا با اعلام شکایت از سوی اداره‎کل کاشف مرکز حفاظت و اطلاعات قوه‌ قضاییه و اداره‎کل حقوقی و قضایی معاونت اطلاعات وزارت اطلاعات در دستور کار مجتمع قضایی امور اقتصادی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش متهمان پرونده پس از تشکیل هیات مدیره اقدام به خرید ملکی برای ساختمان ستادی شرکت دخانیات کردند که علاوه بر قیمت بسیار بالاتر از قیمت کارشناسی شده هزینه‌های بازسازی این ساختمان نیز 70 درصد مبلغ کل ساختمان شده است و از این طریق موجب تضییع اموال دولتی شده‌اند.در خصوص فروش ضایعات شرکت دخانیات نیز بدون رعایت کردن تشریفات مربوط به مزایده، ضایعات را کمتر از قیمت کارشناسی به فروش رسانده و موجب تضییع اموال دولت شدند.

نامبردگان با خرید بن‌های شهروند و عدم ثبت تخفیف 3درصدی آن به شرکت دخانیات و همچنین پرداخت کمک‌های بلاعوض بدون تصویب هیات مدیره موجب تصرف غیرقانونی در اموال دولتی شدند. شعبه 68 دادگاه تجدیدنظر استان تهران با در نظرگرفتن محتویات پرونده و دفاعیات متهمان در خصوص اتهامات وارده حکم قطعی محکومان پرونده را به شرح ذیل اعلام کرد:

1. آقای عبدالحمید رحمانی خلیلی فرزند عبدالرحمن رئیس هیات مدیره و مدیرعامل اسبق شرکت دخانیات از حیث اتهام تصرف غیرقانونی در اموال و وجوه دولتی به میزان 3 میلیارد و 296 میلیون و 572 ریال به پرداخت جزای نقدی به مبلغ سیصد میلیون ریال (300 میلیون ریال) در حق صندوق دولت و همچنین از حیث اتهام اهمال و تفریط در انجام وظیفه منجر به تضییع اموال و وجوه دولتی به میزان 41 میلیارد و 756 میلیون و 263 هزار و 523 ریال و تعداد 10 میلیون و 620 هزار قطعه هالوگرام به تحمل 74 ضربه شلاق تعزیری محکوم شد.

2- کریم ملک‏آسا فرزند صادق عضو هیات مدیره و معاون سابق صنعتی و تولیدی شرکت دخانیات ایران از حیث اتهام اهمال و تفریط در انجام وظیفه منجر به تضییع اموال و وجوه دولتی به میزان یازده میلیارد و هفتصد و هشتاد میلیون ریال به تحمل 74 ضربه شلاق تعزیری محکوم شد. گفتنی است این رای با توجه به قطعی بودن، در اجرای مقررات تبصره 3 ماده 188 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری مصوب سال 1378 اعلام شده و لازم‌ الاجرا است


منبع : فارس

 

  

برای این پست 6 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 08 بهمن 1393 - 10:19
  sajjad

  سلام . ایولله به وزیر . چه عجب، یه کار مفید از نعمت زاده

  2 6
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 09 بهمن 1393 - 12:29
  افشین

  برای صنعت این کشور بایست گریست.رحمانی خلیلی مدیری سالم ،لایق وتوانمند است.با انتصاب ایشان به عضویت هیات مدیره شرکت دخانیات ایران ،موجی از امید در میان کارگران و پرسنل زحمتکش این شرکت در استانه ورشکستگی انتشار یافت که با همت اقایان رسایی و فتحی پور در مجلس شورای اسلامی این امید به یاس تبدیل گردید.

  5 1
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 09 بهمن 1393 - 12:54
  مجتبی

  اقای رحمانی خلیلی مدیری توانا و شایسته بود. موضوع از این قرار است که شرکت دخانیات ایران در استانه ورشکستگی و فروپاشی می باشد.علت ورشکستگی این شرکت 80 ساله نیز به دور دوم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد بر می گردد که سیاستهای غلط ایشان در اداره دولت و کشور باعث مقروض شدن دولت به بسیاری جاها از جمله صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد شد که تا همین اواخر پرداخت حقوق باز نشستگی کارکنان فولاد با مشکل مواجه گردید .دولت هحمدی نژاد برای حل این موضوع ،55درصد دخانیات را بجای طلب صندوق فولاد به این صندوق بازنشستگی تهاتر نمود.و در کنار این رد دیون ،قسمتهای سود اور شرکت مانند هالوگرام سیگارهای وارداتی را نیز از شرکت دخانیات گرفت و این شرکت را با 7000 نفر پرسنل و خانواده 30000 نفری انها را به ورشکستگی و فرو پاشی سپرد.لازم به ذکر است که طرح هالوگرام سیگارهای وارداتی در زمان همین اقای رحمانی خلیلی به منظور شناسایی سیگارهای قاچاق از سیگارهای سالم وارداتی تصویب و اجرا گردید که باعث کنترل قاچاق گردید. از سال 84 و پس از روی کار امدن احمدی نژاد ،اقای رحمانی خلیلی که به جناح چپ نزدیک بود با پرونده سازی حلقه یاران احمدی نژاد به جرم های نا کرده متهم گردید.که هیچکدامشان اثبات نگردید.

  4 1
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 09 بهمن 1393 - 18:35
  بهشهرانه

  چرا آخه؟ بعضیا میگفتن آدم خوبیه که ! شهرداری خلیل شهر که کلی بنر چسبونده بود.پس پول بیت المال هدر رفت؟حداقل به اندازه پول اون بنرا میزاشتن کار کنه ! باشه ما همه چیزو فراموش میکنیم .گفتم که بااین کارا کار نداشته باشین.آقا بهمن داری؟فقط یه نخ

  11 2
 • پاسخ به نظر دوشنبه 13 بهمن 1393 - 10:13
  کارگر

  این جناح بازی ها کاردست این صنعت بزرگ داد و نان حدود 30000نفر به خطر افتاد.بابا تو رو خدا ول کنین ای جناح بازی هارو .یه مدیر لایق بیارید این صنعت رو نجات بدید.نزارید مثل هزاران شرکت دیگر ورشکسته بشه .بخدا اگه این مسئولین فقط وفقط دست به هیچ کاری نمی زدن الان شرکتهای ما همه در حال تولید بودن ولو به سیستم سنتی .هر تصمیمی که گرفتید به ضرر صنایع تموم شد .اگه همه شما مسئولین در طول مدیریت خودتون خنثی عمل میکردیدبهتر بودتا اینکه تصمصم غلط بگبرید.باید از حق نگذریم دخانیات در طول مدت مدیریت رحمانی اوج شکوفایی خودش رو طی می کرداون بود که این صنعت رو نجات داد اما بی خردان ونادانانی که 55%سهام این شرکت رو واگذار کردن به صندوق بازنشستگی فولا د وواگذاری هالوگرام رو طراحی کردن یه خورده فکر نکردن که چی بر سر این شرکت می یاد؟,واقعا خاک بر سر اونایی که همچین تصمیمی گرفتن اومدن ابرو رو درست کنن زدن چشمو کور کردن

  1 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 15 بهمن 1393 - 10:35
  بهشهری

  یعنی این رسایی باید توی همه ماورد دخالت کنه؟از فوتبال گرفته تا دخانیات.میترسم از فردا برای مردن برنامه غذایی هم بده.لطفا سانسور نکنید

  2 1
دیدگاه شما در مورد : برکناری خلیلی‌رحمانی از هیات مدیره دخانیات با پیگیری مجلس

برکناری خلیلی‌رحمانی از هیات مدیره دخانیات با پیگیری مجلس

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر