صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران:

هیچ محله آلوده‌ای در مازندران نداریم/لزوم کنترل عطاری‌ها و داروخانه‌ها

معاون سیاسی استاندار مازندران بر نظارت، مراقبت و کنترل عطاری‌ها و داروخانه برای جلوگیری از هرگونه سوء‌استفاده و فروش شربت متادون با قیمت چند برابری تاکید کرد.

کد خبر : 17876

تاریخ انتشار : 01/11/1393 - 11:27


هیچ محله آلوده‌ای در مازندران نداریم/لزوم کنترل عطاری‌ها و داروخانه‌ها

به گزارش خط امید بهشهر _ علیرضا یونسی رستمی دیشب در دوازدهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران که در محل فرمانداری شهرستان نور برگزار شد، اظهار داشت: با همکاری، تعامل و همت همه مسئولان و فرمانداران بسیاری از برنامه‌های پیش‌بینی شده ابتدای سال در حوزه مبارزه و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر محقق شد.

وی یکی از دغدغه‌های مسئولان مبارزه با مواد مخدر و شورای هماهنگی را حذف و پاک‌سازی مناطق آلوده در استان عنوان کرد و افزود: امروز به جرات می‌توان گفت با توجه به مولفه و شاخص‌های تعریف شده، با پاک‌سازی و بهسازی محله‌های آلوده، اکنون هیچ محله آلوده‌ای در استان نداریم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران تصریح کرد: با هم‌افزایی، همدلی و اتحاد و همچنین برنامه‌ریزی درست در امر مبارزه و مقابله با مواد مخدر، میزان کشفیات صد در صد افزایش پیدا کرد و از یک تن و 700 کیلو در 9 ماهه سال گذشته به سه تن و 400 کیلو در 9 ماهه سال‌جاری افزایش یافت و در این مدت باندهای مختلف نیز شناسایی و متلاشی شدند.

یونسی مجموعه اقدامات در این حوزه را سبب کاهش شاخص انواع جرایم در استان بیان کرد و گفت: در بازدیدی که فرمانده ناجا در هفته‌های اخیر از استان داشتند، اعلام کردند، شاخص بسیاری از جرایم در مازندران به شدت کاهش پیدا کرد، که این مرهون تلاش و همدلی همه مسئولان و دلسوزان است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با ضروری دانستن مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: ما در مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر توفیق چندانی نداشتیم و نتوانستیم خانواده‌ها را متقاعد کنیم که خود داوطلبانه در شناسایی و معرفی افراد معتاد در بین خانواده خود پیش‌قدم شوند و برای ترک آنان تلاش کنند.

وی تصریح کرد: همه به‌ویژه خانواده‌هایی که از این موضوع رنج می‌برند، باید وارد میدان مبارزه شوند و از خانواده خود شروع کنند.

این مسئول از عدم استفاده از ظرفیت ماده 16 و مرکز مجهز ترک اعتیاد در مرکز استان انتقاد کرد و افزود: این مرکز از بهترین مراکز ترک اعتیاد در سطح کشور است که برای آن هزینه بسیار هم شده و همچنان هزینه دارد ولی به رغم حضور معتادان در استان از این ظرفیت بسیار بالا برای پاک شدن آنها استفاده نمی‌شود.

یونسی در پایان بر نظارت، مراقبت و کنترل عطاری‌ها و داروخانه برای جلوگیری از هرگونه سوء‌استفاده و فروش شربت متادون با قیمت چند برابری تاکید کرد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : هیچ محله آلوده‌ای در مازندران نداریم/لزوم کنترل عطاری‌ها و داروخانه‌ها

هیچ محله آلوده‌ای در مازندران نداریم/لزوم کنترل عطاری‌ها و داروخانه‌ها

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر