صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در نامه مردم نکا به پایگاه اطلاع رسانی خط امید مطرح شد

ظهور عباس‌آباد جدید در نکا / آقای استاندار به داد ما برسید...

بنظر می رسد که حل مشکلات مسکن مهر نکا از دست مسئولین این شهرستان خارج شده و مسئولین ارشد استان باید در مورد اتفاقات آن تصمیم گیری جدی کنند.

کد خبر : 17752

تاریخ انتشار : 29/10/1393 - 11:35


ظهور عباس‌آباد جدید در نکا / آقای استاندار به داد ما برسید...

به گزارش خط امید، تعدادی از شهروندان و متقاضیان مسکن مهر شهرستان نکا با ارسال نامه‌ای به پست الکترونیکی پایگاه اطلاع رسانی خط امید، خواستار پیگیری معضلات عدیده این پروژه شدند، این پایگاه اطلاع رسانی نیز متن این نامه را به رسم امانت داری منتشر می کند که شما در زیر این نامه را می خوانید:

 

استمداد جمعی از ساکنان مسکن مهر نکا

با سلام خواستم نکاتی رو در باره مسکن مهر نکا که اخیرا داره تبدیل به مسکن زجر میشه به محضرتون اعلام کنم. 

 

جلسه‌ای با حضور آقای فرماندار و سرهنگ عنایتی در شب جمعه در حسینیه شهرک شهید عباسپور برگزار شد که آقای فرماندار با ایراد سخنانی کوتاه بلافاصله جلسه را ترک گفتند و کار را به آقای عناینی که به ظاهر نماینده فرماندار جهت پیگیری امورات مسکن مهر است واگذار کرد و آخر این جلسه هم با درگیری و تهدید، نافرجام ماند.
در این جلسه آقای عناینی با قرائت قسمت‌های کوتاه از اساسنامه‌ای که برای شهرک امید تدوین کردند زمینه و پیش حرف را جهت گرفتن مزه دهان حاضرین مبنی بر اخذ ماهانه 30 هزار تومان از کلیه مالکان واحدهای مسکونی شهرک مهر مطرح کرد و جالبه بدونید که برخی از متون این اساسنامه در دست برخی از ساکنان مسکن مهر بدون آگاهی آقای عنایتی وجود دارد که یکی از بندهای اون اینه که اگر کسی این مبلغ شارژ را به صورت ماهانه پرداخت نکرد با اعمال فشار از طریق قطع کردن برق، گاز و دیگراشتراکات ملزم به پرداخت آن بشود.

 

اولا که هر قوانینی اگر برای پروژه‌ای تدوین می شود قبل از خریداری توسط متقاضیان باید به اطلاع آنها رسانده شود تا با آگاهی اقدام به معامله کنند و در صورت نپذیرفتن اصلا معامله‌ای شکل نگیرد نه اینکه بعد از مدت طولانی که این واحدهای نیمه کاره که با هیچ استانداردی مطابقت ندارد و هر متقاضی متقبل هزینه های میلیونی جهت برطرف کردن معایب و  تکمیل اون شده نه تنها کمکی نکنند بلکه چوب لای چرخشون بگذارند.

 

ثانیا آقایان فراموش کردند اکثر ساکنان مسکن مهر از قشر ضعیف و کم بضاعت جامعه و تحت حمایت نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند و حد اکثر درآمد آنها همین مبالغ ماهانه یارانه می باشد که اگر به حسابشان واریز نشود معلوم نیست چه بلایی سر آنها می آید.

 

ثالثا آقایان از هر مالک واحدهای مسکونی از قبل نفری 500 هزار تومان بابت محوطه سازی و شهرسازی به زور گرفتند و بعد کلید واحدها رو تحویل دادند.

 

 

رابعا به خاطر عدم نظارت درست مسئولین اعم از مسکن و شهرسازی و فرمانداری، ساختمان دیر تحویل متقاضیان شد و پیمانکاران با توجه به تأخیر در پرداخت دیون آنها از طرف ادارات ذیربط از هر متقاضی مبلغ دو میلیون و پانصد هزارتومان دیرکرد گرفتند.

 

بی ادبی رییس راه و شهرسارزی آقای صادقی در برخورد با مردم که به خاطر نبود امنیت اقدام به ساخت دیوار در مجتمع های خود کردند بماند که چه جملات رکیکی بیان کرد و علاوه بر جسارت و بی ادبی تهدید کرد از هر کسی که اقدام به ساخت دیوار کند مبلغ 500 هزار تومان زمان تحویل سند خواهیم گرفت.

 

من نمی دانم داد خودمان را باید کجا بزنیم تا جواب بگیریم آقایان مسئولین ارشد شهرستان اعم از مدیران اجرایی و امام جمعه محترم و نماینده محترم مجلس پیوست فرهنگی که دغدغه مقام مظم رهبری در سال های اخیر داده بودند اگر در این پروژه مسکن مهر مورد لحاظ قرار می گرفت الان هم مسجد و حسینیه، هم مدرسه ، خانه بهداشت، امکانات رفاهی و امنیت اجتماعی داشتیم.

 

ما الان نمی دانیم که ساکن حوزه شهری و در حوزه استحفاظی شهرستان نکا هستیم یا خیر!؟ مسئولین شهرداری می گویند "ما فقط وظیفه جمع آوری آشغال را داریم" نیروی انتظامی هم می گوید "در حوزه استحفاظی ما نیست خود رو و نیروی کافی جهت تأمین امنیت را نداریم"، بالاخره این قطعه زمینی که واحد های مسکن مهر در آن بنا شد متعلق به کدام شهر و کدام اداره و نهادی می باشد که ما به آنها مراجعه کنیم.

 

در پایان باید متذکر شوم عباس آبادی دیگر در عبور جامخانه در شهرک باصطلاح امید متولد شده است که دزدی، فروش مواد مخدر، بی بند و باری و ارتباطات نامشروع در ساختمان‌های نیمه کاره ، زور گیری و تهدید در شب و روز از مصادیق بارز معظلات و آسیب‌های اجتماعی ساکنان مسکن مهر نکا می باشد که امیدواریم با تغییر رویکرد مسئولین شهرستان شاهد تغییر اساسی در این پروژه شویم قبل از آنی که برای همیشه انگشت حسرت و افسوس به دهان بگیریم، اگر هم مسئولین شهرستانی نمی توانند کاری انجام دهند از استاندار محترم خواهش می کنیم که مشکلات ما را پیگیری کند و به دادمان برسد.
 جمعی از ساکنان مسکن مهر نکا

 

 

آنچه در مطلب فوق قابل تامل است برگزاری جلسه مسکن مهر نکا در حسینیه شهرک شهید عباسپور یا باصطلاح همسایه است و این بدین معنا است که شهرکی که حدود 1500 واحد مسکونی دارد فاقد یک سالن جلسات و حتی حسینیه برای برگزاری جلسات داخلی است.

 

گفتنی است که روز چهارشنبه 1/11/1393 جلسه تصویب اساس نامه عجیب که در متن فوق مطالعه فرمودید برگزار می شود در صورتی که مرجع تنظیم این اساسنامه به هیچ وجه مشخص نیست.

 

بنظر می رسد که حل مشکلات مسکن مهر نکا از دست مسئولین این شهرستان خارج شده و مسئولین ارشد استان باید در مورد اتفاقات آن تصمیم گیری جدی کنند چراکه با اشاره ساکنان این شهرک به چاقو کشی و درگیری در جلسات این پروژه بی مهر، شرایط بسیار نگران کننده است.

 

پایگاه اطلاع رسانی خط امید در آینده نزدیک گزارش مفصلی در خصوص این شهرک تهیه خواهد کرد. 

  

برای این پست 4 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر سه شنبه 30 دی 1393 - 07:14
  همشهری

  سلام واقعا باید به حال این مسئولین بی کفایت تأسف خورد که فقط از بیت المال ارتزاق می کنند اما گوش شنوا ندارند و مردم باید حرفاشون رو تو سایت ها و خبرگزاری ها بزنند. ممنونم از اطلاع رسانی درست شما

  1 0
 • پاسخ به نظر سه شنبه 30 دی 1393 - 07:22
  حسین

  سلام. واقعا که نویسنده خبر درست گفت بی ادب ترین رییس اداره تو نکا رییس راه و شهرسازی صادقی هست که من خودم از نزدیک شاهد برخورد بد این آقای نامحترم با مردم بودم

  2 0
 • پاسخ به نظر سه شنبه 30 دی 1393 - 07:25
  زکریا

  سلام ای کاش بیایید از مشکلات داخل مسکن مهر از شهرک دیش های ماهواره از دیگر معظلات حاکم در اون خبر تصویری تهیه کنید شاید آقایون به خودشون بیان

  1 0
 • پاسخ به نظر سه شنبه 30 دی 1393 - 07:46
  محمد ک...

  از انعکاس خبری شما سایت بهشهری که حرف دل من نکایی رو می زنی ممنونم خاک برسر خبرگزاریهای نکایی که جرأت کارکردن این اخبار رو ندارند امیدوارم دیگر نشریات ، سایت ها و خبرگزاری های استان و شهرستان نکا هم ذره ای خاصیت نشون بدن و منافع عمومی رو فدای منافع شخصی خودشون نکنند خدا همه رو هدایت کنه

  2 0
دیدگاه شما در مورد : ظهور عباس‌آباد جدید در نکا / آقای استاندار به داد ما برسید...

ظهور عباس‌آباد جدید در نکا / آقای استاندار به داد ما برسید...

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر