صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اختصاصی/رييس اداره تبليغات اسلامی بهشهر:

شب قدر شب تعيين مقدرات وسرنوشت انسان است

رييس اداره تبليغات اسلامي بهشهر گفت: شب قدر بالاترين فرصت برای عبادت شب تعيين مقدرات و سرنوشت انسان است

کد خبر : 1763

تاریخ انتشار : 09/05/1392 - 22:48


شب قدر شب تعيين مقدرات وسرنوشت انسان است

حجت الاسلام سيد محمد بابايي در گفتگو با خبرنگار خط اميد افزود: خداوند برای انسان شب قدر را قرار داده تا با زنده‌داری آن و راز و نیاز و عبادت از برکات آن که برابر با هزار شب عبادت است، بهره‌مند شوند.

وي اظهار داشت: فرصت حضور در محضر خدا و عبادت و نیایش با پروردگاربالاترین فرصت‌هاست و هیچ موقعیتی به آن نمی‌رسد.

حجت الاسلام بابايي با اشاره به این که سراسر دعاها و مناجات رمضان انسان را به ذکر وارد می دارد بیان داشت: ذکر مصادیق گوناگون دارد که شامل قرائت قرآن، دعا، صلوات، استغفار و تسبیح است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر با بیان این که نزول فرشتگان ویژه در شب قدر به محضر امام زمان(عج) است، افزود: در بسیاری از دعاها نیز سخن از امام زمان(عج) است و مستحب است که مؤمنان در این ماه بیشتر دعای فرج بخوانند.

 

وی با بیان این که رسیدن به مقام صبر، چشیدن طعم گرسنگی و تشنگی، امتحان اخلاص انسان و اطاعت از اوامر الهی، از دیگر موارد فلسفه رزوه داری است خاطرنشان کرد: این که ما یک ماه با اطاعت از خداوند به روزه داری مشغول باشیم خود مهم ترین درجه از اطاعت است.

بابایی افزود: در واقع ما با یک ماه روزه داری روح خود را به غذاهای مختلف ایمان و عمل صالح عادت می دهیم تا به رشد معنوی برسیم و در این ماه به رشد معنوی و روحانی توجه شده است تا رشد جسمانی.

وی با تاکید بر رعایت اخلاق و حسن خلق در این ماه مبارک و ایام روزه داری گفت: صلوات بسیار بفرستید، نمازهای مستحبی به جا آورید، اخلاق خود را نیکو سازید که حسن خلق در این ماه جواز عبور از پل صراط است. 

  

دیدگاه شما در مورد : شب قدر شب تعيين مقدرات وسرنوشت انسان است

شب قدر شب تعيين مقدرات وسرنوشت انسان است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر