صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرمانده سپاه قائم‌شهر:

موج تحویل داوطلبانه ماهواره در قائم‌شهر به راه افتاد

فرمانده سپاه قائم‌شهر گفت: شهروندان قائم‌شهری با استقبال از اجرای طرح روشنگری آسیب‌های ماهواره در این شهرستان، تجهیزات ماهواره‌ای خود را به صورت داوطلبانه به پایگاه‌های بسیج تحویل می‌دهند.

کد خبر : 17621

تاریخ انتشار : 25/10/1393 - 18:31


موج تحویل داوطلبانه ماهواره در قائم‌شهر به راه افتاد

به گزارش خط امید بهشهر _ ابراهیم یعقوبی طی گفتگویی با خبرنگار ما گفت: هدف از اجرای این طرح، آگاه‌سازی اقشار مختلف مردم شهرستان با آسیب‌های شبکه‌های ماهواره‌ای از طریق آموزش و نهضت روشنگری است.

وی با بیان اینکه در این عملیات فرهنگی روش کار توجیهی و اقناعی است، افزود: باید به دنبال یک حرکت فرهنگی مبتنی بر روشنگری باشیم و در راستای تبلیغ و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، نسبت به شفاف‌سازی آسیب‌های ماهواره برای خانواده‌ها اقدام کنیم.

فرمانده سپاه قائم‌شهر تشریح کرد: پیاده کردن نهضت روشنگری ماهواره در قائم‌شهر با تشکیل ستاد و اتاق فکر آغاز شد و توجیه فرماندهان حوزه و پایگاه‌های مقاومت و مسئولین اقشار بسیج، همایش ائمه جمعه، جماعات و فرماندهان پایگاه مقاومت، اعزام اساتید به کارگاه‌های آموزشی استانی و کشوری، نشست با روحانیون شهرستان، اعزام کارشناسان و اساتید به مساجد، پایگاه‌ها، مدارس و پارک‌های شهر از جمله اقدامات انجام شده برای مقابله با اثرات سوء ماهواره در این شهرستان است.

وی ادامه داد: همچنین نصب بنر در خصوص آسیب‌ها و مضرات ماهواره در سطح شهر، دعوت سخنران و برگزاری نمایشگاه در سطح پایگاه، مصلی، پارک و مدارس، توزیع 300 جلد کتاب «سفره‌های بالای بام» بین روحانیون، شناسایی نصاب‌ها و ارشاد آنها، توجیه چهره به چهره مردم در خصوص آسیب‌های ماهواره و تهیه ماکت دجالواره و آتش کشیدن آن بعنوان مظاهر پلیدی در راهپیمایی روز قدس و پارک شهر از دیگر برنامه‌های اجرا شده این ستاد در قائم‌شهر است.

سرهنگ یعقوبی با بیان اینکه بسیج فعالیت عملیاتی در خصوص جمع‌ آوری ماهواره ندارد، گفت: خوشبختانه اجرای این برنامه‌های فرهنگی کارساز بوده و موج تحویل داوطلبانه ماهواره در قائم‌شهر به راه افتاد و خانواده‌ها در شهر و روستا ماهواره‌های خود را به صورت داوطلبانه تحویل حوزه و پایگاه‌های بسیج می‌دهند و این طرح همچنان ادامه دارد.

فرمانده سپاه قائم‌شهر در پایان تاکید کرد: مقابله با تهدیدات ماهواره‌ای مستلزم همکاری تمام دستگاه‌ها و اقشار مختلف تاثیرگذار، همچون ائمه جماعات، مدارس، دانشگاه، اصحاب رسانه و سایر نهادهایی است که می‌توانند به نحوی در جامعه تاثیرگذار باشند.


منبع : قائم آنلاین

 

  

دیدگاه شما در مورد : موج تحویل داوطلبانه ماهواره در قائم‌شهر به راه افتاد

موج تحویل داوطلبانه ماهواره در قائم‌شهر به راه افتاد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر