صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
ماموریت جدید...

پشت پرده نطق‌های «نا مطهر‌»

سوال بسیار مهمی که به اذهان خطور می کند چرایی همزمان شدن صحبت‌های آقای مطهری و جنجال‌های رسانه ایی بعد آن با بسته شدن پژوهشگاه فضایی کشور است، سازمانی که باعث ایجاد تحول عظیم در علم فضانوردی کشورمان شد.

کد خبر : 17560

تاریخ انتشار : 25/10/1393 - 10:32


پشت پرده نطق‌های «نا مطهر‌»

به گزارش خط امید،" درگیری فیزیکی در مجلس ایران" خبری که به سرعت در خبرگزاری ها داخلی و خارجی در حال انتشار بود؛ ! شاید مخاطب در ابتدا می خواست براحتی از کنارش بگذرد اما وقتی نام علی مطهری فرزند یکی از تئوریسین‌های انقلاب اسلامی را که در بین خبر مشاهده می کرد او هم به جمع کلیک کنندگان بر پیوند خبر افزوده می شد.

 

داستان از چه قرار است؟

 

علی مطهری در نطق پیش از دستور مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از دولت برای برداشت بدون اجازه از صندوق توسعه ملی به مبلغ 4.1میلیارد دلار و انتقاد از وضعیت حجاب و ساپورت پوشی در کشور و همچنین ضمن تقدیر از برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار مجددا در موضع گیری سیاسی خود از رفع حصر فتنه گران صحبت کرد و رسانه ی ملی را باعث ایجاد تفرقه در طرح موضوع 9 دی خواند و گفت که اگر بنا باشد 9 دی باعث تفرقه شود دیگر یوم الله نبوده و یوم الشیطان خواهد بود.

 

این سخنان باعث شد تا عده‌ای از نمایندگان تحمل خود را از دست داده و با اعتراض و شعار آنها فضای مجلس به جایی کشیده شد که نطق وی نا تمام بماند.

 

البته باید پذیرفت که وی به عنوان نماینده مردم ایران در مجلس شورای اسلامی حداقل حقش، استفاده کامل از وقتی است که در اختیارش قرار گرفته شده بود و باید پذیرفت به عنوان یک شهروند که وکیل شهروندان حوزه انتخاباتی خود نیز شده است، حق سخن گفتن در هر موضوع مهم کشوری، هرچند اشتباه را داراست. بنابراین در این تحلیل نمی خواهیم به دفاع از معترضین به وی بپردازیم بلکه برعکس از حق آزادی بیان وی و دیگر شهروندان و وکلای آنها دفاع می کنیم.

 

در بیان اینکه انگیزه علی مطهری از صحبت‌هایش چه بود باید از خود وی سوال کرد، که البته وی بارها بیان کرد که با دیدگاه دفاع از کیان انقلاب اسلامی چنین صحبت‌هایی را به زبان آورده است، اما شاید بتوان در چند بخش نطق پیش از دستور وی را که جنجال آفرین شد تحلیل کرد.

 

نکته اول که می توان به آن پرداخت، تهیج کردن فضای رسانه‌ای کشور و ماهیگیری از آن برای مقاصد مختلف؛ سوال بسیار مهمی که به اذهان خطور می کند چرایی همزمان شدن صحبت‌های آقای مطهری و جنجال‌های رسانه ایی بعد آن با بسته شدن پژوهشگاه فضایی کشور است، سازمانی که باعث ایجاد تحول عظیم در علم فضانوردی کشورمان شد و ماهوره‌های امید، ثریا، طلوع 1 و 2 و کاوشگران 1 و2 را تولید کرده و برخی از آنها را به فضا پرتاب کرد.

 

به نظر بسیاری از کارشناسان باز هم علی مطهری در نقش غضنفر جریان سیاسی کشور توجه همه را به خود جلب کرد تا ژنرال‌های دولت یازدهم به راحتی بتوانند با به تعطیلی کشاندن پژوهشگاه فضایی کشور به برخی از وعده‌های خود به آمریکا ذیل توافقنامه ژنو عمل کنند.

 

نکته ی بعدی که در پازل هیجانات رسانه‌ای ایجاد شده می گنجد ماهیگیری شخص آقای مطهری برای انتخابات دور بعدی مجلس شورای اسلامی است، جایی که وی در نامه‌ای که پس از جریانات جلسه کذایی مجلس می نویسد در آن ذکر می کند "به عبارت دیگر این مجلس یک استثناست و به امید خدا مجالس آینده چنین نخواهد بود و دفاع از حقوق ملت را در رأس کار خود قرار خواهند داد."

 

جالب تر از همه این موارد هماهنگی رسانه‌های زنجیره ای است که گویا همگی از یک شورای تحریریه و یک شورای تیتر بهره می برند، البته این قبیل هماهنگی در موارد بسیار دیگری نیز به چشم آمده که آخرین آن تیترهای هیجانی از مذاکره و پیاده روی سمبلیک آقای ظریف با همتای آمریکایی اش است.

 

 

آقای مطهری از زمانی که در عرصه ی سیاسی کشور ظهور پیدا کرد( که شاید بشود جریان شناسی و چگونگی ظهور این آقازاده راه گم کرده را به عنوان پروژه ای برای دانشجویان علوم سیاسی کشور تعریف کرد) سعی کرده تا تعریفی حداقلی از ولایت فقیه و ولایت پذیری را ارائه کند تا جایی که در هر مکانی و با هر زبانی بتواند به فرامین و اقدامات ولی فقیه خرده و ایراد بگیرد.

 

نکته ی دیگر و بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد نقش علی مطهری در سبک کردن بار وظایف فتنه گران بجهت پیگری بابت تبرئه‌ی خودشان است. بطوری که گویا این نماینده مردم در تهران به وکیل مدافع فتنه گران تبدیل شده و وظیفه اصلی خود که دفاع از حقوق ملت است را به فراموشی سپرده است، ملتی که در روز 9 دی جدای از ماجراهای انتخاباتی و نام کاندیدا مورد نظر خود که در صندوق های رای انداختند برای دفاع از اصل ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی به خیابان‌ها آمدند.

 

و نکته آخر گرفتار شدن این آقازاده‌ای که مانند بسیاری از همتایان خود نان اسم، رسم و مجاهدت‌های پدرش را می خورد در پازل امنیتی بسیار خطرناک دشمن است، آنهم برهم زدن جو آرام جامعه و کمک کردن به پروژه اتهام زنی به نهادها و سازمان‌ها و دستگاه‌های عالی نظام مانند مجلس، قوه قضائیه، شورای نگهبان و سپاه و حتی بالاتر از آنها جایگاه رهبری است تا در سایه ی این تشنجات، دشمن بتواند به راحتی از آب گل آلوده شده، ماهی خود را صید کند.

 

البته قطعا همه ما باور داریم که آقای دکتر مطهری دچار اشتباه محاسباتی شده و ناخواسته در زمینی که دشمن برایش طراحی کرده گرفتار آمده است.

 

آقای مطهری بهتر است قدری واقع بینانه تر به مسائل داخلی و خارجی نگاه کند و باور داشته باشد که دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی آماده بدست آوردن فرصت هستند تا بار دیگر کشور را به لبه ی پرتگاه برسانند و مطمئنا در صورت بوجود آمدن چنین فرصتی دیگر به راحتی آنرا از دست نمی دهند و برای خودشان و آرایی که برای دور بعد انتخابات مجلس به آن دل خوش کرده اند نیز بهتر است تا دغدغه های معیشت و فرهنگ مردم را بالای دست گرفته و آنها را از دولت و نظام اسلامی طلب کنند.

نویسنده : حبیب الله ناصری

 

  

دیدگاه شما در مورد : پشت پرده نطق‌های «نا مطهر‌»

پشت پرده نطق‌های «نا مطهر‌»

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر