صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس هیئت مدیره پالایشگاه بهشهر خبر داد

بهره‌برداری از فاز نخست پالایشگاه بهشهر در 14 ماه آینده

رئیس هیئت مدیره پالایشگاه بهشهر، گفت: روند اجرایی یکی از فازهای پروژه پالایشگاه بهشهر شروع شده و در 14 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

کد خبر : 1741

تاریخ انتشار : 05/05/1392 - 12:52


بهره‌برداری از فاز نخست پالایشگاه بهشهر در 14 ماه آینده

به گزارش خط امید، وفاعلی فرجی در جلسه شورای برنامه‌ریزی در سالن شماره یک استانداری مازندران، اظهار داشت: پروژه پالایشگاه بهشهر، 17 درصد رشد فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه این پروژه از ارزبری بسیار بالایی برخوردار بود، تصریح کرد: تامین 2.5 میلیارد دلار از مسائلی است که نه ما و نه قرارگاه خاتم و نه وزارت نفت، نمی‌توانستیم این ارز را فراهم کنیم.

فرجی با اشاره به اینکه در خارج از کشور وقتی از تجهیزات پالایشگاهی صحبت می‌کنیم گویا سخن از تجهیزات هسته‌ای است، ادامه داد: تحریم‌ها ظاهر و باطن تاثیرگذار شده است.

رئیس هیئت مدیره پالایشگاه بهشهر با اشاره به اینکه به دلیل مشکلات مجبور شدیم این پروژه را خرد کنیم، خاطرنشان کرد: پروژه را در فازهای 20 هزار بشکه‌ای اجرا می‌کنیم.

فرجی یادآور شد: یکی از فازهای پروژه شروع شده و در 14 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه قرارداد خوراک پالایشگاه با کشور قزاقستان بسته شده است، گفت: با هماهنگی وزارت نفت، سکوی البرز هم نفت خام در اختیار ما قرار می‌دهد.

فرجی با اشاره به ایجاد اشتغال حدود 2 هزار نفری به صورت مستقیم از طریق پالایشگاه بهشهر، یادآور شد: برای 11 هزار نفر هم به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد می‌شود.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : بهره‌برداری از فاز نخست پالایشگاه بهشهر در 14 ماه آینده

بهره‌برداری از فاز نخست پالایشگاه بهشهر در 14 ماه آینده

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر