صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در سایه عدم نظارت مسئولین

تبلیغات یک سایت موهوم بر دیوارهای بهشهر

با جستجوی دامنه این سایت در پرتال ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشاهده می کنید که این سایت در این سامانه ثبت نشده است.

کد خبر : 17394

تاریخ انتشار : 22/10/1393 - 12:11


تبلیغات یک سایت موهوم بر دیوارهای بهشهر

به گزارش خط امید، تعجب نکنید عکسی که مشاهده می کنید تبلیغ یک سایت دوست‌یابی و چت در شهرستان بهشهر است.

 

 

 

 

طبق ادعایی مدیران و گردانندگان این سایت در تبلیغات و دیوار نویسی‌ها مطرح کردند در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد کشور ثبت شده است اما با جستجوی دامنه این سایت در پرتال ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشاهده می کنید که این سایت در این سامانه ثبت نشده است.

 

 

البته با بررسی نام این دامنه در سامانه ایران نیک مشاهده می کیند که این دانه اصلا وجود خارجی ندارد ولی هدف از تبلیغات و دیوار نویسی‌های این سایت و این نام چیست؟

 

 

دوست یابی و گرایش به ارتباط و دوست شدن با افراد زیاد یکی از نیازهای دوران جوانی خصوصا دوران بلوغ است که امروزه بدلیل گسترش دامنه کاربران اینترنت و پیشرفت فناوری‌های ارتباطی تقریبا در هر شرایط و هر زمانی فرد در معرض دعوت به دوستی جدید قرار دارد، اما در این مقوله اتاق‌های گفتگو یا چت روم‌ها بیشترین نقش را بجهت ایجاد تمرکز در این موضوع ایفا می کنند.

 

در این مجال نمی خواهیم به زمینی که دشمن برای بازی در اختیار ما و جوانان ما قرار داده بپردازیم، و صرفا روی صحبتمان با مسئولین محترم است که آیا از اهمیت فضای مجازی اطلاع دارید؟

 

در حال حاضر بیش از 10‌ها سایت در حال فعالیت هستند که تمام آنها متاسفانه مجوز هم دارند و در کمترین و بدترین حالت به طور متوسط در هرکدام از این سایت‌ها در هر ساعت از شبانه روز بیش از 10هزار نفر فعال هستند و قالب آنها هم روابط دختر و پسر می باشد و کمتر محدودیتی داخل این سایت‌ها وجود دارد که کاربران دختر و پسر به راحتی و به صورت مداوم با چت‌های چندین ساعته با یکدیگر ارتباط دارند که اين ارتباط‌ها در این سایت‌ها پس از آشنایی معمولاً از طريق ايميل ادامه مي‌يابد و پس از مدتي با ارتباطات تصويري یعنی استفاده از وب كم شكل تازه‌اي به خود مي‌گيرد كه سرانجام به ملاقات حضوري هم مي‌انجامد که برای کاربران آنها تبدیل به یک تفریح شده است.

 

ظاهرا مسئولینی که به این سایت‌ها مجوز داده‌اند و یا آنهایی که در فیلتر این سایت‌ها کوتاهی می کنند فراموش کرده‌اند یا نمیدانند که پشت تک تک کلماتی که در این فضا نوشته میشود آدمی نشسته است زن یا مرد! دختر یا پسر! و آیا نمیدانند که  ادامه این ارتباطات در بلند مدت، تاثیری زیادی در رشد شخصیت کاربران آنها خواهد داشت!؟

 

درست است که امروزه دیگر با روی کار آمدن تلفن‌های همراه هوشمند با از سیستم عامل‌های پیشرفته و نرم‌افزار‌های ارتباطی جذاب تر و راحت تر بحث دوستی و دوست‌یابی در فضای مجازی بسیار آسان تر از گذشته شده اما تبلیغ رسمی سایت‌های دوست یابی و چت روم‌های فعال در این زمینه را به نوعی می توان قبح زدایی و رسمیت بخشیدن به این پدیده در عرصه فضای مجازی قلمداد کرد.

 

شایسته است مسئولین محترم مرتبط با فضای مجازی این سخن رهبری که را فرمودند " برای بنده حوزه فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد" را الگوی خود قرار دهند و سطح مطالعات خود در این حوزه را افزایش داده و از مشاوران مطلع به حوزه فضای مجازی و مسائل جامعه شناسی بهره گیرند تا در آینده دچار بحران‌های اجتماعی در سطح شهرستان فقط بدلیل کم کاری‌های امروز نشویم.

 

مسئولین امر هشیار باشند و کمی بیشتر از حوزه اجتماعی و فرهنگی مسئولیت مراقب کنند، گویا خبرهایی در راه است...

  

  

دیدگاه شما در مورد : تبلیغات یک سایت موهوم بر دیوارهای بهشهر

تبلیغات یک سایت موهوم بر دیوارهای بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر