صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
روایت چهار اسبه تاختن رسانه های غرب در سایه غفلت مسئولان

با پیمان حلف الفضول ایرانی – اسلامی به داد عفت عمومی برسید!

احساس بر آن است که جامعه اسلامی ما اکنون در برابر بی عفتی عمومی منفعل است. قانون عفاف و حجاب که 25 نهاد و سازمان باید مجری آن باشند ، در محاق است.

کد خبر : 1726

تاریخ انتشار : 03/05/1392 - 23:52


با پیمان حلف الفضول ایرانی – اسلامی به داد عفت عمومی برسید!

خط امید - حجت الاسلام تقی پور در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه غرب به سرکردگی صهیونیسم ، بدنبال کسب تجربه آندلس در ایران اسلامی است گفت: اساسا انفعال و تاثیرپذیری ، ابتدای انحراف است.

 

 گاهی انسان ها در موضع منفعل قرار می گیرند و فکر می کنند راه حلی وجود ندارد از این رو اجبارا باید ناملایمات و رسومات خلاف دین ، عقل و قانون را پذیرفت. یعنی دیدن و دم بر نیاوردن!

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: هرگاه چنین شد ، باید منتظر بر باد رفتن زحمات خود باشد. دیری نخواهد پائید که آن جامعه از افکار بلند دین مداری و جوانمردی خالی خواهد شد و جولانگاه مظاهر بی عقلی ، بی عفتی و بی قانونی می گردد.

احساس بر آن است که جامعه اسلامی ما اکنون در برابر بی عفتی عمومی منفعل است. قانون عفاف و حجاب که 25 نهاد و سازمان باید مجری آن باشند ، در محاق است و در این فضای موجود همه می نالند و پر واضح است که صرف نالیدن ، جامعه را به بالیدن نمی رساند.

امام جمعه شهر گتاب یکی از راه های مقابله با بی عفتی و بی قانونی را اجرای پیمان حلف الفضول ایرانی – اسلامی دانست و گفت: پیمان حلف الفضول (هم پیمانی بزرگان) پیمانی بود که در عصر جاهلیت ، عصری که تمام ارزشها به مسلخ رفته بود ، بین عده ای از جوانمردان و عدالت خواهان مکه به اجرا درآمد.

 آنها وقتی دیدند مسئولان و نام داران مکه حالت انفعال گرفته اند، در خانه ای گرد هم آمده اند تا هرگونه ظلمی را در مکه ریشه کن کنند و از هر مظلومی در برابر ظالم دفاع کنند. پیامبر خاتم (ص) که در آن وقت 20 ساله بودند و حضرت خدیجه سلام اله علیها عضو این پیمان بودند.

حال ظالمان این عصر و سامان مانند شبکه های فیس بوک ، توئیتر ، فارسی وان ، من و تو؛ که بلای جان عفت عمومی شده اند؛ در پی غفلت مسئولان ، چهار اسبه می تازند.

وی ادامه داد: قانون عفاف و حجاب که به اجرا در نیامد هیچ، نیروی انتظامی هم که چندبار اقدام نمود به علت تنهایی و احیانا ضعف هایی موفق نشد.

پس ای مومنان ، ای بزرگان ، ای فرزندان اسلام ، ای فرزندان مسجد در محله ای ، پیمان حلف الفضول تشکیل دهید و لااقل محیط پیرامونی خود را از لوث بی عفتی ها و بی دینی ها و مظاهر فساد پاک کنید و ماه مبارک رمضان بهترین فصل برای تشکیل پیمان حلف الفضول ایرانی است. 

  

دیدگاه شما در مورد : با پیمان حلف الفضول ایرانی – اسلامی به داد عفت عمومی برسید!

با پیمان حلف الفضول ایرانی – اسلامی به داد عفت عمومی برسید!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر