صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

از کشف حجاب رضاخانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

کد خبر : 17215

تاریخ انتشار : 17/10/1393 - 11:18


از کشف حجاب رضاخانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

به گزارش خط امید بهشهر _ اقدام کشف حجاب رضاخان سخت افزاری و شبکه های اینترنتی با حربه های نرم افزاری کیان خانواده و باورهای مذهبی را نشانه گرفته اند، اگر رضاخان در کوچه پس کوچه ها چارقد از سر زنان ما می کشید، امروزه در خانه های‌مان هم در امان نیستیم.

به نظر می رسد سست کردن ارکان خانواده و اشاعه فساد در میان نوجوانان و جوانان تداوم همان توطئه کثیفی است که رضاخان به نام ایجاد تمدن در ایران به آن اقدام کرد.

رضاخان که با طرح کودتای سوم اسفند 1299 و با حمایت و هدایت انگلیسی ها بر سرکار آمده بود، درصدد اجرای تز اسلام زدایی و جایگزینی ارزش های لیبرالیستی در جامعه بود، از مهم ترین جلوه های این طرح پدیده کشف حجاب بود.

خواه ناخواه وقتی زن‏‌ها از حجاب خارج شوند، مردها و جوانان فریفته می‏ شوند و در نتیجه، فساد در کانون خانواده‏ ها رخنه می‏ کند.

شاید بد نباشد به نظر مستر هَمفر، جاسوس انگلیسی در کشورهای اسلامی، یکی از نقاط قوت مسلمانان را حجاب زنان می ‏داند، اشاره کرد که می‏ نویسد: «زنانِ آنان دارای حجاب محکم هستند که نفوذ فساد در میان شان ممکن نیست.»

و در جایی دیگر می‏ نویسد: «به هر وسیله ‏ای که شده باید زن مسلمان را از حجاب اسلام خارج و بی حجابی را در بین مسلمانان رایج کرد و ابتدا برای گول زدن آنها [برای این] که حجاب را کنار بگذارند، باید به آن‏ها تفهیم کرد که حجاب به صورت چادر مربوط به اسلام نیست.»

یکی از طرح هایی که کشورهای غربی برای جمهوری اسلامی ایران در نظر دارند اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران است، حال باید بدانیم تئوری اَندُلُسی کردن جامعه چگونه است؟

اَندُلُس كه امروز اسپانيا ناميده می شود، در سال 711 ميلادى به تصرف مسلمانان در آمد با آن كه اروپا در حالت توحش و قرون وسطائى می زيست، مسلمانان اسپانيا را به اوج تمدن و دانش رساندند.

مسلمانان حدود 800 سال در اسپانيا قدرت را در دست داشتند و اسپانيا در اين مدت مهد علم و تمدن شده بود تا آنكه دشمنان با انتشار فساد و بى حجابى و رواج مشربات الكلى و بى بندوبارى و بالاخره در اثر اختلاف زمامداران حكومت مسلمانان ساقط شد.

بعد از سقوط حكومت مسلمين، نخست مسلمانان را به زور وادار به قبول دين مسيح كردند، سپس محكمه هاى تفتيش عقائد، دستور سوزاندن اين تازه مسيحيان را داد.

مى بينيم چگونه يک ملت مسلمان از مسير فطرت منحرف شده و در گرداب فساد غوطه ور شده اند و بر اثر فساد، حكومت، فرهنگ، دين و حتى جان خود را از دست دادند.

مسلماً با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی می توانیم با تهاجم فرهنگی مقابله کنیم و با دادن انگیزه و درونی کردن انگیزه به دختران و پسران جوان، عقاید و ارزش های فرهنگ ناب ایرانی اسلامی را در آنها تقویت کنیم و این مسأله همت تمامی مسئولان و خانواده ها را می طلبد.

مسلماً در حال حاضر هم می توان با استفاده از نیروی جوان و اذهان شفاف و اندیشه های متعالی به تحول فرهنگی دامن زد تا بر هر تغییر فرهنگ و باوری با هر جریان و کشور و نهادی به مقابله برخیزیم و بدانیم دستاورد آگاهی بخشی و تقویت باورهای دینی و فرهنگی مردم به تقویت ارکان خانواده و سلامت و سعادت نظام اسلامی منجر خواهد شد.


منبع : حسین قاسمی خانقاهی

 

  

دیدگاه شما در مورد : از کشف حجاب رضاخانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

از کشف حجاب رضاخانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر