صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

به احترام دردهای مشترک همه چادری‌ها یک دقیقه سکوت...

کد خبر : 17214

تاریخ انتشار : 17/10/1393 - 11:13


به احترام دردهای مشترک همه چادری‌ها یک دقیقه سکوت...

به گزارش خط امید بهشهر _ در سال‌های اخیر کارهایی در زمینه بهبود وضعیت حجاب در جامعه انجام شده است اما در حدی نبوده که افاقه کند و بیشتر نتیجه معکوس داشته مانند طرح امنیت اخلاقی.

متأسفانه بزرگ‌ترین سیستم رسانه‌ای کشور یعنی صدا و سیما نیز نه تنها نتوانسته است احکام اسلام را به درستی تبیین کند بلکه در بسیاری از موارد به صورت ضدارزش عمل کرده و بدآموزی‌های زیادی به بار آورده است.

سریال‌هایی که در آن خانم‌های چادری معمولاً افرادی قدیمی، عقب افتاده، بی سواد، زندانی و ... هستند و خانم‌های پیشرفته و متمدن، آنهایی هستند که باید به زحمت به حداقل حجاب اکتفا کرده باشند.

اما این نه واقعیت اسلام است و نه واقعیت ایرانیت.

در ایران باستان، زنان به مراتب حجابی سخت‌تر از اسلام داشته‌اند و بی‌حجابی تنها مربوط به کنیزان و قشر پایین جامعه بود، حتی رنگ مشکی رنگ سلطنتی بود، چون به اصطلاح ابهت داشت.

کسانی که به اصطلاح خیلی ایرانی هستند ولی خانواده بدحجاب دارند و شعارشان این است که چو ایران مباشد تن من مباد، ببینند حجاب ایران باستان چگونه بوده است و حالا اینان چگونه‌اند!

باید به آنها گفت اگر دین ندارید، لااقل ایرانی باشید.

امروزه بحث حجاب، یک بحث جدی است که باید هر چه سریع تر با برنامه‌ریزی فرهنگی و اجرایی و ایده‌های نو، فراتر از شعارهای تکراری به حل این معضل اجتماعی پرداخت.

چگونه است که در کشور اسلامی فرضاً برای آب و فاضلاب در برنامه‌های 5 ساله و سالانه، برنامه‌ریزی وجود دارد اما طرحی مشخص نیست که بگوید نرخ بدحجابی را از این میزان در طول 5 سال به آن مقدار کاهش می‌دهیم!

چگونه است برای کمربند ایمنی قانونی قابل اجرا وجود دارد ولی برای کمربند ایمنی حجاب و عفاف در جامعه، برنامه و اهتمامی وجود ندارد!

چرا در ادارات دولتی و حتی فرهنگی و در مراکزی که خود باید مروج و مرجع مبارزه با مظاهر فساد و بدحجابی باشند، مظاهر حریم‌شکنی الهی و بدحجابی وجود دارد!

چه کسی باید پاسخگوی روح و روان به هم ریخته جوانان و نوجوانان لطمه خورده از این ناهنجاری اجتماعی باشد!

این همه مفاسدی که شروع آن از نگاه وسوسه‌انگیز به جلوه‌های گناه و بدحجابی بوده است، آیا خسارت بزرگ جامعه اسلامی نیست؟

متاسفانه نه تنها کار مثبتی در این زمینه در جامعه انجام نمی‌شود بلکه هر روز شاهد اتفاقات تأسف‌باری در کشور هستیم، از ضرب‌وشتم بانوان باحجاب در خیابان گرفته تا رد شدن خانم‌های محجبه در مصاحبه‌های ادارات دولتی و غیردولتی و دانشگاه‌ها!

به احترام دردهای مشترک همه چادری‌ها یک دقیقه سکوت...

سکوتی بالاتر از فریاد!


منبع : محمدحسین احسانیان

 

  

دیدگاه شما در مورد : به احترام دردهای مشترک همه چادری‌ها یک دقیقه سکوت...

به احترام دردهای مشترک همه چادری‌ها یک دقیقه سکوت...

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر