صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه ها و مطبوعات خارجی

سخنان عصر روز یکشنبه حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام به طور گسترده‌ای در رسانه‌ها و مطبوعات خارجی بازتاب داشته است

کد خبر : 1709

تاریخ انتشار : 31/04/1392 - 22:45


بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه ها و مطبوعات خارجی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امید به نفل از دانا بی.بی.سی فارسی(BBC Persian) با انعکاس نظر رهبرانقلاب درباره مذاکره با آمریکایی ها نوشت:رهبر ایران در دیدار با مسئولان و مقام های ارشد ایرانی با اشاره به اظهارات مقام های آمریکایی در روزهای اخیر برای مذاکره با ایران گفت: "در ابتدای امسال هم گفتم که به مذاکره با آمریکا خوش بین نیستم، اگرچه در سالهای گذشته مذاکره در مسائل خاصی همچون عراق را منع نکردم."

این وب سایت وابسته به انگلیس با اشاره به این گفته از مقام معظم رهبری که "آمریکایی‌ها غیرقابل اعتماد و غیرمنطقی هستند و در برخوردهایشان صادق نیستند"؛ از قول رهبر انقلاب نوشت: در تعامل با دنیا، هنر این است که بتوانید راه خود را ادامه دهید بدون آنکه طرف مقابل بتواند مانع حرکت شما بشود و اگر تعامل با دنیا منجر به برگشت از مسیر شود، یک خسارت است."

رادیو فردا(Radio Farda) نیز در همین رابطه نوشت:رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به اظهارات مقام های آمریکایی برای مذاکره با ایران گفت که موضع گیری چندماه گذشته مقام های آمریکایی بار دیگرضرورت خوش بین نبودن به آنها را مورد تایید قرار داده است.
این رادیو وابسته به سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا (سیا) در ادامه افزود: رهبر ایران در دیدار با مسئولان جمهوری اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر آمریکاییها برای مذاکره با ایران، گفت که "در ابتدای امسال هم گفتم که به مذاکره با آمریکا خوش‌بین نیستم، اگرچه در سالهای گذشته مذاکره در مسائل خاصی همچون عراق را منع نکردم."

وب سایت "دویچه وله" آلمان (dw) نیز نوشت: رهبر جمهوری اسلامی ایران می‌گوید همواره معتقد به تعامل با دیگر کشورها است اما به مذاکره با ایالات متحده خوش‌بین نیست و آمریکایی‌ها را''غیرقابل اعتماد و غیرمنطقی'' می داند.

دویچه وله افزود: ‌آیت‌الله علی خامنه‌ای در دیدار با مسوولان جمهوری اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر مقامات و نمایندگان کنگره آمریکا در مورد مذاکره رو در رو با ایران، با غیرقابل اعتماد و غیرمنطقی خواندن مقامات ایالات متحده گفت که آن‌ها در برخوردهایشان صادق نیستند.رهبر ایران موضع‌گیری‌های مقامات آمریکایی در چند ماه گذشته را دلیلی برای خوش‌بین نبودن به آن‌ها دانست.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نیز با انتشار مطلبی در این زمینه می نویسد: رهبر ایران مذاکره با آمریکا را رد نکرده، اما خواستار احتیاط در این زمینه شده و دولت آمریکا را غیر قابل اعتماد خوانده است. این روزنامه ضمن بازنشر بخش هایی از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای، به نقل از ایشان نوشته: «من اوایل امسال گفتم که نسبت به مذاکره با آمریکا خوشبین نیستم. با این حال، در گذشته گفت و گو در موضوعات مشخصی همچون عراق را منع نکردم".

واشنگتن پست همچنین می نویسد: آیت الله خامنه ای گفته که ما همیشه به تعامل با جهان اعتقاد داشته و داریم؛ اما نکته مهم، شناخت طرف مقابل و مشخص نمودن اهداف و تاکتیک های آن هاست.

سایت رادیو کوچه(Radio Koocheh) نیز نوشت: آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام، آمریکایی ها را غیرقابل اعتماد خواند و گفت که به مذاکره با آنان خوش بین نیست.

رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به اظهارات اخیری آمریکایی ها برای مذاکره باایران گفت: در ابتدای امسال هم گفتم که به مذاکره با آمریکا خوش بین نیستسم، اگرچه در سال های گذشته مذاکره در مسایل خاص همچون عراق رامنع نکردم.

خبرگزاری فاکس نیوز، تیتر "خامنه‌ای گفت که آمریکا قابل اعتماد نیست" را برای خبر سخنان مقام معظم رهبری برگزید و در این باره نوشت: رهبر ایران هشدار داد که واشنگتن پیشتر قابل اعتماد نبوده است و این سخنان در حالی مطرح می‌شود که مقام های سابق آمریکا و نمایندگان این کشور خواستار اتخاذ مسیر دیپلماسی با حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب ایران شده بودند.

این خبرگزاری آمریکایی در ادامه نوشت: رهبر ایران در جمعی با حضور مقام های این گفت که "من در ابتدای سال گفتم که در خصوص مذاکره با آمریکا خوش بین نیستم، در حالی که در سال های قبل از آن مذاکره با آمریکا در خصوص موضوعات مختلفی مانند عراق را ممنوع نکردم."

فاکس نیوز همچنین نوشت: این سخنان از سوی رهبر ایران که حرف آخر را در سیاست های این کشور می زند، کمتر از یک هفته پس از آن مطرح می شود که مقام های سابق آمریکا و دهها نفر از نمایندگان این کشور از باراک اوباما خواستند مسیر دیپلماسی را با روحانی در پیش بگیرد.

در همین زمینه "تایمز اسراییل" نیز در گزارشی به بازتاب سخنان مقام معظم رهبری پرداخت و با این تیتر که "خامنه‌ای خواستار احتیاط در معامله با آمریکای «غیرقابل اعتماد» شد" نوشت: رهبر ایران گفت که وی مذاکره با آمریکا را ممنوع نمی کند، اما خواستار آن است که احتیاط از جانب هرگونه مذاکره احتمالی رعایت شود.

این روزنامه صهیونیستی در ادامه می نویسد: آمریکا و ایران اختلافات عمیقی بر سر برنامه هسته ای تهران دارند. آمریکا و غرب تحریم های اقتصادی را با هدف تحت فشار قرار دادن تهران برای متوقف کردن غنی سازی اورانیوم بر ایران تحمیل کردند و این تحریم ها به دلیل نگرانی از اینکه روند غنی سازی اورانیوم به تولید سلاح اتمی منجر شود صورت گرفته است.

صدای آمریکا (V.O.A) تاکنون خبر یا گزارشی در این رابطه منتشر نکرده است.

خبرگزاری فرانسه نیز در همین رابطه در خبری با عنوان "رهبر ایران می‌گوید نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد" گزارش داد: پس از آنکه مقامات و قانون‌گذاران آمریکایی خواستار دیپلماسی در قبال حسن روحانی، رییس جمهور منتخب ایران شدند؛ آیت الله خامنه‌ای هشدار داد که واشنگتن قابل اعتماد نیست.

شبکه خبری الجزیره نیز به بخشی از اظهارات مقام معظم انقلاب اسلامی درباره خوشبین نبودن به مذاکرات با آمریکا اشاره کرد و به نقل از ایشان نوشت که رهبر ایران مذاکرات با آمریکا درباره برخی مسائل خاص مانند عراق را ممنوع نکرده اس.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در این زمینه گزارش داد: رهبر ایران خواستار احتیاط در تعامل با آمریکا شد.

به گزارش این خبرگزاری آمریکایی، آیت‌الله خامنه‌ای گفت که مذاکرات با آمریکا را ممنوع نکرده است، ولی دولت آمریکا را غیرقابل اعتماد خواند و خواستار احتیاط در زمینه هرگونه مذاکرات احتمالی شد. 

  

دیدگاه شما در مورد : بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه ها و مطبوعات خارجی

بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه ها و مطبوعات خارجی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر