صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

فتنه 88 با تدبیر رهبری خنثی شد/راه خامنه‎ای راه علی (ع) است

دانشمند مازندرانی با اشاره به فتنه 88 در ایران تصریح کرد: اگر تدبیر به موقع مقام معظم رهبری نبود و همه گروه‌ها و جناح‌ها را زیر یک سقف جمع نمی‌کردند، کشور دچار هرج و مرج می‌شد و دشمنان به هدف خود که براندازی نظام بود، دست می‌یافتند.

کد خبر : 17039

تاریخ انتشار : 14/10/1393 - 11:10


فتنه 88 با تدبیر رهبری خنثی شد/راه خامنه‎ای راه علی (ع) است

به گزارش خط امید بهشهر _ پروفسور فریدون بوداغی اظهار داشت: هر جای دنیا که باشم افتخار می‌کنم که ایرانی، مازندرانی و اهل سوادکوه هستم و از همه بالاتر و باارزش‎تر افتخار می‎کنم مسلمان و شیعه هستم.

* وارد هیچ گروه سیاسی نشدم

وی افزود: برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه‌ام «فیزیک هسته‌ای» در امتحانات داخلی شرکت کردم که نفر دوم کشور شدم و در دانشگاه‌های آلمان و آمریکا پذیرفته شدم.

این دانشمند مازندرانی با اشاره به اینکه کشور آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب کردم، گفت: به دلیل علاقه به علم و دانش و برآورده شدن آرزوهای پدر و مادرم وارد هیچ گروه سیاسی نشدم.

بوداغی تصریح کرد: در رشته فیزیک هسته‌ای مشغول تحصیل شدم و به دلیل اینکه محدودیتی در زمینه ادامه تحصیل در دیگر رشته‌ها نبود، هم‌زمان در چند رشته دیگر نیز به تحصیل پرداختم.

* ایران، ستاره صهیونیست را می‌بلعد

وی ابراز کرد: پدر همسرم کتابی نوشتند با نام مثلث برمودا که در این کتاب نوشته در 10 سال آینده ایران قدرت بزرگی می‌شود و ستاره صهیونیست را می‌بلعد پس باید به این کشور خدمت کرد.

* فتنه با تدبیر مقام معظم رهبری خنثی شد/راه خامنه‎ای راه علی (ع) است

دانشمند مازندرانی با اشاره به فتنه 88 در ایران تصریح کرد: اگر تدبیر به موقع مقام معظم رهبری نبود و همه گروه‌ها و جناح‌ها را زیر یک سقف جمع نمی‌کردند، کشور دچار هرج و مرج می‌شد و دشمنان به هدف خود که براندازی نظام بود، دست می‌یافتند اما مردم ایران در حماسه 9 دی همه توطئه‌های دشمنان را با میثاق دوباره با رهبر و انقلاب اسلامی که با خون هزاران شهید به ثمر رسید، خنثی کردند.

بوداغی اذعان کرد: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری که راهش راه حضرت علی (ع) است، کاملاً توجه کنیم، بهترین کشور را می‌سازیم.

* دولت بخشی از سهام شرکت‌های خصوصی را به خود اختصاص دهد

وی با اشاره به اینکه فرهنگ دینی و اسلامی ما بهترین فرهنگ است، بیان کرد: باید به ترویج و اعتلای این بخش توجه بیشتری شود.

بوداغی افزود: باید خودباوری و امید را در میان جوانان ترویج و آنها را تشویق به ادامه تحصیل کرد.

وی با اشاره به اینکه خصوصی‌سازی باید با نظارت دولت انجام شود، تصریح کرد: در صورتی که دولت بخشی از سهام شرکت‌های خصوصی را به خود اختصاص دهد و بر آنها نظارت کند، به ویژه بر سازمان‌های مردم نهاد (NGO)ها، عده‌ای برای سود بیشتر و با پائین آوردن کیفیت آموزش و تولید و واردات بی‌رویه موجب مشکلات در جامعه نمی‌شوند.

* کالاهایی وارد کشور می‌شوند که نیاز جامعه نیست

بوداغی با تاکید بر اینکه باید تولیدکننده‌های داخلی حمایت شوند تا با افزایش کیفیت تولیدات داخلی، مانع از خروج ارز از کشور شد، خاطرنشان کرد: متأسفانه کالاهایی وارد کشور می‌شوند که نیاز جامعه نیست و در کشور می‎توان آن را تولید کرد.

* نباید فرهنگ اصیل ایرانی را جایگیزین فرهنگ غرب کرد

وی با اشاره به اینکه ایرانیان از نظر تمدن و فرهنگ، بهترین ملت‌ هستند و بیگانگان فرهنگ اصیل ما را دزدیدند و اجرا می‌کنند، یادآور شد: متأسفانه تهاجم فرهنگی از دوره مغول، انگلیسی‎ها و آمریکایی‌ها جامعه ایرانی اسلامی و فرهنگ اصیل ایرانی را تحت تاثیر قرار داده است که باید با شناساندن فرهنگ غنی ایرانی اسلامی از دوره پیش‌دبستانی مانع از گرایش آنها به فرهنگ منفی دیگر کشورها شد.

بوداغی تصریح کرد: جوانان ایرانی باید به ایرانی بودن و به ویژه مسلمان و شیعه بودن خود افتخار کنند و با افزایش علم و دانش و اعتقادات به این خودباوری برسند که نباید فرهنگ نامناسب بیگانگان را جایگزین فرهنگ اصیل خود کنند و تحت تأثیر فرهنگ آنها قرار گیرند.

* خدمت امام (ره) در پاریس رسیدم

وی گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد با نظارت دولت می‌توانند بسیاری از مشکلات کشور را رفع کنند و با آموزش مردم در همه زمینه‌ها فرهنگ‌سازی کنند تا ایران اسلامی را با راهنمایی‌های ارزنده مقام معظم رهبری در همه زمینه‌ها خودکفا ساخت.

این پروفسور ایرانی خاطرنشان کرد: زمانی که امام خمینی (ره) در پاریس بودند به خدمت ایشان رسیدم و درس‌های ارزنده‌ای از ایشان گرفتم.

به گزارش بلاغ، فریدون بوداغی، متولد 1337، دارای مدارک فوق تخصص پرفسوری، دکترای فی‍زیک اتمی، دکترای روانشناسی و روان‌پزشکی، فوق تخصص حقوق و سیاست بین‌الملل، فوق تخصص اقتصاد بین‌الملل و فوق تخصص عالی در جامعه‌شناسی است.

وی به عنوان استاد دانشگاه، عضو هیئت علمی، مشاور عالی و تحصیلی و تحقیقاتی، مدیرعامل و هیئت مدیره و سهام‌دار در بانک‌ها و مؤسسات سرمایه‌گذاری پالایشگاه‌ها و پروژه‌های انرژی و مؤسسات خیریه، بهزیستی و ورزشی در اروپا و آمریکا فعالیت می‌کند.

* مازندرانی‎ها مهربان و مهمان‌نواز هستند

مریم بوداغی، همسر پروفسور بوداغی که یک آلمانی‌الاصل است نیز درباره مردم ایران، گفت: مردم ایران به ویژه مازندران بسیار مهربان و مهمان‌نواز هستند، در صورتی که در کشور آلمان، مردم به سختی با هم ارتباط عاطفی برقرار می‌کنند.

وی نیز در چند رشته شامل باستان‌شناسی کلاسیک، هنر تاریخی، زبان آلمانی، مدیریت فرهنگی و مشاورت فرهنگ و هنر تخصص دارد.

مریم بوداغی در حال حاضر استاد و استادیار دانشگاه، عضو هیئت علمی، مشاور عالی تحصیلی در فرهنگ و هنر بین‌الملل، عضو هیئت مدیره و سهام‌دار در بانک‌ها و مؤسسات سرمایه‌گذاری پالایشگاه‌ها و پروژه‌های انرژی و مؤسسات خیریه و ورزشی در اروپا و امریکا است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : فتنه 88 با تدبیر رهبری خنثی شد/راه خامنه‎ای راه علی (ع) است

فتنه 88 با تدبیر رهبری خنثی شد/راه خامنه‎ای راه علی (ع) است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر