صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

جوابیه شهرداری بهشهر در خصوص خبر درج شده در سایت خط امید

پایگاه اطلاع رسانی خط امید بهشهر که با شعار کلام صادقانه و نگاه منصفانه در عرصه ی خبر شهرستان قدم نهاده تا با بررسی مشکلات شهری و شهروندان و ایجاد ارتباط بین مردم و مسئولین به پیشرفت و آبادانی این شهر کمک کند این جوابیه را منتشر خواهد کرد.

کد خبر : 16921

تاریخ انتشار : 11/10/1393 - 09:40


جوابیه شهرداری بهشهر در خصوص خبر درج شده در سایت خط امید

به گزارش خط امید بهشهر پس از درج مطلبی با عنوان " یک بام و دو هوای شهرداری بهشهر در اجرای قانون" و توضیحات در خصوصی ملکی که به حریم کوچه تجاوز کرده است شهرداری این شهرستان مطلب فوق رو غیر واقع و تحلیلی غیر کارشناسانه دانسته و جوابیه ایی را به ایمیل این سایت خبری تحلیلی ارسال کرده تا در راستای تنویر افکار عمومی در این سایت منتشر شود.

 

لذا پایگاه اطلاع رسانی خط امید بهشهر که با شعار کلام صادقانه و نگاه منصفانه در عرصه ی خبر شهرستان قدم نهاده تا با بررسی مشکلات شهری و شهروندان و ایجاد ارتباط بین مردم و مسئولین به پیشرفت و آبادانی این شهر کمک کند این جوابیه را منتشر خواهد کرد.

 

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری تحليلي خط امید

 

با سلام و تحیات الهی

پیرو درج و انتشار خبری در تاریخ سوم آذر ماه سال جاری تحت عنوان « یک بام و دو هوای شهرداری بهشهر در اجرای قانون » مطابق ماده 23 قانون مطبوعات مصوب 26/12/1364 توضیحات جمع آوری شده به حضورتان ارسال لذا خواهشمند است جوابیه ذیل جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع  به مخاطبان و خوانندگان  در همان سرویس خبری درج گردد.

 

چکیده ایی از متن شکواییه

 

در یکی از کوچه‌های خیابان فرودگاه بهشهر که میزان مصوب شهرداری این شهرستان برای آن 6 متر است، متوجه شدیم ساختمانی در حال احداث است که با عدم رعایت قانون فوق بیش از یک متر به درون حریم کوچه تجاوز کرده است. این تخلف آشکار باعث شده عرض کوچه در ابتدای ورودی آن کمتر از 5 متر و در انتها 6 متر شود و این در حالی است که صاحبان زمین‌های دیگر برای ساخت منزل خود حریم کوچه را رعایت کرده‌اند. اگر صاحب ملک متجاوز، قانون را رعایت کرده است چرا ساختمان‌های مجاور ملزم به رعایت قانون و عقب نشینی شدند؟ اما سوالی که در خصوص این تخلف آشکار مطرح می شود این است: شهرداری بهشهر که با اعزام کارشناسان خود به محل احداث هر بنایی بر روند ساخت و ساز آن نظارت می کند متوجه این خلاف آشکار نشد؟ آیا فرار صاحب ملک فوق از این قانون باعث ایجاد ذهنیت، سلیقه‌ایی عمل کردن کارشناسان شهرداری در برخورد با بناها و بعضا افراد در بین مردم نمی شود؟ چگونه می شود که صاحب ملک فوق اقدام به ساخت 3 طبقه آنهم با تجاوز به حریم کوچه کند درصورتی که از چشم کارشناسان شهرداری پنهان بماند؟ برخورد شهرداری با این تخلف آشکار چیست؟ آیا با دریافت جریمه اجازه ادامه ساخت می دهد یا با رعایت قانون و جلوگیری از ضایع شدن حق دیگران این بنا را تخریب می کند؟

 

جوابیه شهرداری

 

در ابتدا لازم به ذکر است عنوان گردد وظیفه طرح تفصیلی براساس معیارها و ضوابط کلی طرح جامع شهرعبارتند از نحوه استفاده از زمین های شهری در سطح محلات ، شناسایی موقعیت و مساحت دقیق زمین ، وضع دقیق و تفصیلی شبکه عبور و مرور و طراحي شبكه معابر، گذرهاي اصلي و فرعي ، ابلاغ خط پروژه خيابانها و ميادين  ، تراکم ساختمان در واحدهای شهری که در ان تعیین می شود .  حال باید عنوان گردد چیزی از چشم کارشناسان شهرداری پنهان نمانده چرا که  ساختمان درحال احداث واقع در خیابان فرودگاه  اصول شهرسازی  و تعریض را رعایت کرده و خوشبختانه به حریم شهرداری تجاوز ننموده  و عکس بیان این مطلب خلاف واقع ِتحلیل میباشد مبرهن است  طبق طرح تفصیلی کوچه مورد نظر 6 متری بوده و با توجه  به دو بر بودن کوچه د رمساحت 6 و 30 متری اجازه ساخت تا 3 طبقه روی پیلوت یا روی ملک تجاری را خواهد داشت اما موضوع اصلی بحث ، باستحضار میرساند ملک مسکونی دوم در مجاور و یا ضلع شرقی این ساختمان که در تصویرعقب نشینی کرده  متاسفانه با تفکیک غیر مجاز و غیر اصولی صاحبان زمین ، بدون مجوز از شهرداری و به تصور اینکه کوچه در اینده 8 متری خواهد شد تعریض کرده و بر همان مبنای تعریف شده واهی نسبت به ساخت و ساز اقدام نموده اند و در همین جا فرصت را غنیمت شمرده و نکته ایی  را به اطلاع مالکان مجاور میرساند زمین واقع در ضلع شمالی ساختمان که در تصوی با بلوک دیوار شده میبایست نسبت به تعریض 1 متر در طول ملک، تعریض کرده تا کوجه از 5 به 6 متر افزایش یابد .

 

در پایان گفتنی است در صورت شفاف نبودن توضیحات ، با تماس تلفنی به واحد روابط عمومی  به شماره 01134530093و یا مراجعه حضوری  به این واحد توضیحات لازم تقدیم خواهدشد.

 

 

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر

  

  

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 11 دی 1393 - 10:30
  بچه بهشهر

  یعنی تمام اون کوچه اشتباه کردن عقب نشینی کردن؟!چرا شهرداری بهشون نگفت زیاد عقب نشینی کردین،یعنی اونا بدشون میاد خونشون 1 متر بزرگتر بشه؟!!!!!!!!!!

  2 0
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 11 دی 1393 - 21:33
  بهشهرانه

  من که از فردا میخوام برم کوچه هارو متر کنم. راستی شهرداری جون منم عکسمو بدم برام ازین خطها میکشی؟ خط امیدجون تیترتو عوض کن (2بامو یک هوا)از قرار معلوم کوچه از دوره رضاخان درست بوده .این مردم هستن که واسه خودشون عقب وجلو میسازن.شهرداری که وقت نداره همه رو نظارت کنه. شهرداری جون تو ببخش .بزرگتری گفتن کوچکتری گفتن!

  9 0
دیدگاه شما در مورد : جوابیه شهرداری بهشهر در خصوص خبر درج شده در سایت خط امید

جوابیه شهرداری بهشهر در خصوص خبر درج شده در سایت خط امید

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر