صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در آستانه تصویب اعتبار 94 شهرداری‌ها

نهضت آسفالت، نیاز شهرهای مازندران/عبور و مرور در کوچه‎ و خیابان‌ها عابران را می آزارد!

مازندران برای 58 شهر خود و بیش از یک میلیون و 700 هزار شهرنشین، نیاز به نهضت آسفالت برای رفع معضلات موجود در خیابان‌ها و کوچه‌های خود دارد تا سطح رضایت‌مندی ساکنان و مسافران و مهمانان پرشمارش را افزایش دهد.

کد خبر : 16875

تاریخ انتشار : 10/10/1393 - 11:33


نهضت آسفالت، نیاز شهرهای مازندران/عبور و مرور در کوچه‎ و خیابان‌ها عابران را می آزارد!

به گزارش خط امید بهشهر _ در آستانه تنظیم و تصویب طرح‌ها و برنامه‌های سال 94 شهرداری‌های استان مازندران، بررسی ضرورت آغاز نهضت آسفالت شهرهای استان به منظور پاسخگویی به مطالبه عمومی کاملاً احساس می‌شود.

شهرهای مازندران، که علاوه بر خدمات‌دهی به شهروندان و بخش اعظمی از جمعیت روستایی اطراف خود، سالانه میلیون‌ها مهمان را پذیرا بوده و با خیابان‌های پر چاله و چوله خود به خصوص در کوچه پس‌کوچه‌ها، سال‌هاست که انتظار جدی اقدام شهرداران خود برای رفع این نیاز جدی را می‌کشد، که با چند برابر شدن قیمت قیر، مشکل آسفالت برای کل کشور مسأله جدی شده و شهرهای مازندران به‌دلیل حجم بالای ترافیکی خود بیش از شهرهای دیگر استان‌ها از این مشکل رنج جدی می‌برد.

هرچند، چند سالی برای آسفالت روستاها با مشارکت مالی روستائیان اقداماتی صورت پذیرفت، اما روستاهای پرجاذبه و مولد محصولات استراتژیک مازندران همچنان نیازمند نهضت آسفالت برای تسهیل در تردد و تأمین رفاه حداقلی روستائیان خود هستند.

شهرهای استان مازندران که خیابان‌ها و کوچه‌هایش همواره در معرض کنده‌کاری‌ها و حفاری‌ها هستند، از شرایط نامطلوبی برخوردار بوده و به نظر می‌رسد فضای فکری حاکم بر شوراها و شهرداران، انجام کارهای زیرساختی و اساسی است و در این چارچوب، توجه چندانی به آسفالت شهر، که آن را برخوردار از اولویت بالا نمی‌بینند، نمی‌شود.

چند سال قبل، در برخی از شهرهای استان مازندران، آسفالت کوچه‌ها و معابر با قید مشارکت چند ده درصدی اهالی انجام می‌شد و از آن پس تاکنون، آسفالت خیابان‌ها و معابر شهرهای مازندران دارای سهم چندانی در بودجه و اعتبار شهردار‌ی‌ها نیست و به همین دلیل است که عبور و مرور در خیابان‌های شهرهای این استان توأم با اعتراضات نهان و آشکار عابران انجام می‌شود.

به استناد اظهارات شهروندان، آسفالت خیابان‌ها از سوی شهرداران در مازندران، معیاری برای کارآیی شوراهای اسلامی و قدرت و کفایت شهرداران به حساب می‌آید.

با اقدام هماهنگ و انقلابی شهرداری‌های مازندران در سال 94، می‌توان لبخند رضایت و طراوت امید و اهتمام شهروندان به مشارکت هرچه بیشتر برای ساختن شهری آباد و زیبا، مسئولان مربوطه استانداری نیز مشمول رضایتمندی و دعای مازندرانی‌ها و مهمانان چند میلیونی این استان خواهند شد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : نهضت آسفالت، نیاز شهرهای مازندران/عبور و مرور در کوچه‎ و خیابان‌ها عابران را می آزارد!

نهضت آسفالت، نیاز شهرهای مازندران/عبور و مرور در کوچه‎ و خیابان‌ها عابران را می آزارد!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر