صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

فراتر از «روز جمهوری اسلامی» پس از 30 سال/مردم در انتظار محاکمه سران فتنه

کد خبر : 16827

تاریخ انتشار : 09/10/1393 - 12:07


فراتر از «روز جمهوری اسلامی» پس از 30 سال/مردم در انتظار محاکمه سران فتنه

به گزارش خط امید بهشهر _ وجوب نقش‌آفرینی حیاتی نهضت 9 دی، در زمانی که انصاف‌ها از بین رفته و نمکدان‌شکنی عادی شده بود و خواص ظاهرنما در قامت فتنه به دنبال کسب محبوبیت بودند و گاه به نعل می‌زدند و گاه به میخ و حرارت آتش فتنه را چند برابر می‌کردند، نیازی اساسی برای نظام اسلامی بود.

وقتی پای ارزش‌ها به میان بیاید، مردم عزیز ایران اسلامی با کسی تعارف ندارند و همچون دی‌ماه 88 همراه با نهضت حسینی، حماسه‌ای تاریخی پدید می‌آورند.

بلوغ همگانی بصیرت، تجدید بیعتی عاشورایی با ولی فقیه و تودهنی بزرگ بر دهان خواص، بی‌اعتنایی به فتنه‌انگیزان داخلی و خارجی، افشای بی‌بصیرتی چهره‎های مدعی عرصه سیاست، غلبه بر پروژه انقلاب مخملی، گوشه‌ای از دستاوردهای چشم‌گیر این حماسه عظیم است.

9 دی از پس بصیرتی اعجازانگیز پدید آمد که در دفتر تاریخ انقلاب به عنوان استثنا محسوب می‌شود و در واقع این روز را باید عنایت پروردگار به نظام جمهوری اسلامی تلقی کرد.

«روز جمهوری اسلامی» پس از 30 سال باری دیگر تداعی شد، با توجه به گستردگی تهاجم رسانه‌ای علیه نظام و تأثیرگذاری عناصر داخلی فتنه‌انگیز، باید بصیرت مردم در 9 دی را ارجح‌تر به روز جمهوری اسلامی دانست.

این دستاورد بزرگ ابهامات و مرزهای باریک حق و باطل را روشن و همچنین سلامت نظام اسلامی را بیمه کرد و تأثیر افکار عمومی در برابر ادعاهای رسانه‌ای غربی را به حداقل ممکن رساند.

اگر با مهارت‌های مختلف این واقعه آنالیز شود، تنها یک نکته باقی می‎ماند که وحدت همه طیف‌ها حول محور ولایت سبب رخداد چنین جریانی شد، مردم با درک همه‌جانبه موجی به‌پا کردند که به طوفان تبدیل شد و تمام شاخ و برگ‌های فتنه را در هم پیچید.

بخشی دیگر از دستاوردهای حماسه 9 دی را به تعبیری زیبا می‎توان دشمن‌شناسی، لحظه‌شناسی، خودی‌شناسی، ولی‌شناسی، فتنه‌شناسی، آرمان‌شناسی، وظیفه‌شناسی، ضرورت‌شناسی، هدف‌شناسی، جهت‌شناسی، روش‌شناسی، شگردشناسی و همچنین ترویج دین به‌جای دین‌گریزی، معنویت‌گرایی، بصیرت‌ورزی و شهادت‌طلبی خواند.

افشای لایه‌های پنهان و آشکار شخصیت‌های مردود و مطرود، رسوایی وابستگی خواسته یا ناخواسته ریاکارن و مدعیان خط امامی به لجنه‌های خارجی و شیطانی، لزوم مبنا قرار دادن ملاک‌های اصیل ولایت‌پذیری اشخاص و جریان‌ها، ضرورت حضور مستمر در صحنه‌های روزانه انقلاب، دقت در افکار، رفتار و اعمال مسئولان و شخصیت‌ها و در یک جمله: «مصون‌سازی انقلاب در ذیل هوشیاری و عدم غفلت لحظه‌ای مردم»، بخشی دیگر از دستاوردهای بزرگ 9 دی است، این موارد بر محور دین‌داری و افزایش ایمان و اعتقاد جامعه به ولایت و رهبری، زیرساخت مواجهه با رخدادهای پیش‌روی انقلاب به ویژه ریاست جمهوری دوره یازدهم را به‌وجود آورد که بر فراز این دستاوردها، عبارت «فتنه بزرگ دیگری در راه هست» به چشم می‌آید.

با توجه به تزلزل جریان فتنه در روند چرخ توسعه نظام اسلامی و مردم، آیا بررسی ماجرای فتنه 88، نباید برای لیدران این جریان شوم درس عبرتی برای ندامت و توبه علنی و رجوع به محاکم برای تحمل حکم قضایی جهت تخفیف گناهان کبیره‌شان در حوادث ننگین پس از انتخابات باشد؟

چه وقت فرا می‌رسد تا خائنان به ملت ایران در پیشگاه مردم محاکمه شده و به سزای خیانت‌شان برسند؟

آیا در افشای ماهیت جنایتکارانه عوامل اصلی فتنه و محاکمه آنها، گذشت پنج سال، کافی نیست؟ آیا باز هم نیاز به زمان است تا آنها گستاخ‌تر و طلب‌کارتر شوند؟

چرا فتنه‌گران و سران‌شان به پای میز محاکمه کشیده نشدند و به سزای خیانت بزرگ‌شان نرسیدند؟ آیا با همه مجرمان چنین برخورد ملاطفانه‎ای می‌شود و یا فقط آنها باید مشمول رانت و مصونیت باشند؟

لطف کریمانه نظام جمهوری اسلامی باید چارچوب خاصی داشته باشد تا جفایی در حق مظلومان نشود.


منبع : رضا نوروزیان ریکنده

 

  

دیدگاه شما در مورد : فراتر از «روز جمهوری اسلامی» پس از 30 سال/مردم در انتظار محاکمه سران فتنه

فراتر از «روز جمهوری اسلامی» پس از 30 سال/مردم در انتظار محاکمه سران فتنه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر