صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

جاروبندان مازندرانی سر و سامان ندارند/افزایش سه برابری قیمت جارو

جاروبند امیرکلایی گفت: در سال گذشته بار هر کامیون 3 تنی را 3.5 الی 4 میلیون تومان خریداری می کردیم اما این قیمت امسال به 12 الی 13 میلیون تومان افزایش یافته است.

کد خبر : 16633

تاریخ انتشار : 06/10/1393 - 10:54


جاروبندان مازندرانی سر و سامان ندارند/افزایش سه برابری قیمت جارو

به گزارش خط امید بهشهر _ اسحاق خداترس یکی از جاروبندهای شهر امیرکلای بابل اظهار داشت: جاروبندی کار اصلی و همیشگی ماست، جاروها به صورت کیلویی خریداری می شود اما در حال حاضر به علت گران شدن جاروها به قیمت 4هزار تومان در هر کیلو، این کار به صرفه نیست.

وی با بیان اینکه تقاضا در بازار زیاد است اما زمینه خالی است، افزود: از میانه و تبریز جاروها آورده می شود و تولیدکنندگان پس از دسته بندی و یکجا پیچ کردن شاخه ها که منجر به تولید دسته جارو می شود، کار بافتن جارو به عهده خانم ها است.

خداترس می گوید: این جاروها به گیلان، گلستان، مازندران و حتی اردبیل برای فروش فرستاده می شود.

اسحاق خداترس افزود: ما در فصل بهار و تابستان به علت آمدن مسافران حداکثر فروش را داریم و در حال حاضر روزانه نزدیک به 20-30 جارو می بندیم.

وی گفت: در حال حاضر به علت کشت نشدن جارو در مناطق کوهستانی با کمبود جارو مواجه هستیم و این موجب گرانی جارو شده است.

وی به مشکلات این شغل اشاره کرد و گفت: نداشتن صنف، نداشتن بیمه و توجه نکردن مسئولان از دغدغه های جاروبندان است و انتظار داریم گوشه چشمی به ما توجه کنند.

حسین خداترس که یکی از پیشکسوتان این شغل است، گفت: 58 سال است که این کار را انجام می دهم و در حال حاضر به علت گران بودن جاروها، هر روز کار نمی کنم و حتی برخی نیز به علت گرانی اجاره مغازه در منزل به این کار می پردازند.

این جاروبند امیرکلایی گفت: در سال گذشته بار هر کامیون 3 تنی را 3.5 الی 4 میلیون تومان خریداری می کردیم اما این قیمت امسال به 12 الی 13 میلیون تومان افزایش یافته است.

خداترس افزود: جاروها پس از خریداری شدن توسط دستگاهی به نام کمباین دستی که ساخته خودمان است تخم گیری می شوند و تخم جاروها به مرغداری ها و گاوداری ها جهت خوراک دام و طیور فروخته می شود.

وی علت تمامی مشکلات را نداشتن صنف اعلام کرد و باز هم خواستار توجه جدی به این صنعت کهن و دیرینه شد.


منبع : باشگاه خبرنگاران

 

  

دیدگاه شما در مورد : جاروبندان مازندرانی سر و سامان ندارند/افزایش سه برابری قیمت جارو

جاروبندان مازندرانی سر و سامان ندارند/افزایش سه برابری قیمت جارو

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر