صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

استانداردسازی پل‌های عابر پیاده، امری فراموش شده در مازندران

در حالی که مسئولان حمل و نقل و پایانه‌ها در خبرهای متعدد از احداث پل عابر پیاده صحبت به میان می‌آورند ولی ظاهراً برای استانداردسازی این پل‌ها برنامه‌ای در دستور کار ندارند.

کد خبر : 16558

تاریخ انتشار : 04/10/1393 - 10:49


استانداردسازی پل‌های عابر پیاده، امری فراموش شده در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _ یکی از آمارهای مسئولان حمل و نقل و پایانه‌های استان مازندران در مناسبت‌های مختلف که نسبت به انتقال آن در رسانه‌ها اقدام می‌کنند، احداث پل عابر پیاده در نقاط حادثه‌خیز مازندران است.

احداث پل عابر پیاده حادثه خیز در محورهای خطرناک اقدام خوبی است ولی آیا مسئولان حمل و نقل و پایانه‌های مازندران رصد کردند که این پل‌ها چقدر مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد.

بسیاری از پل‌های عابر پیاده ساخته شده به دلیل وجود ارتفاع بسیار زیاد تنها عرض جاده را پر می‌کند و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یک پسر و مادری که از کنار پل عابر پیاده اصرار داشتند که عرض جاده را طی کنند و به سختی اقدام به عبور از خیابان شدند، توجه‌ ما را جلب کردند، از پسر پرسیدیم که چرا با وجود پل عابر پیاده، مادر پیرت را از عرض خیابان عبور دادی، پیش از آنکه این جوان پاسخ دهد، خانم مسن گفت: من مادرش نیستم و مادربزرگش هستم، به نظر شما من با این سن و با این پای چلاقم می‌توانم از این پلی که ارتفاع مناسب ندارد و پله‌های غیراستاندارد دارد، عبور کنم؟

وی با عصای خویش اشاره به پل کرد و گفت: این پل به صورت مورب ساخته شده، از هر پله‌ای که می خواهم عبور کنم، یک بار سرم می‌چرخد و مرگ را جلوی چشمانم می‌بینیم، به مسئولان بگوئید آیا حاضر هستند که خانواده آنها هم از این پل عبور کنند.

از دیگر مشکلاتی که پل های عابر پیاده در سطح استان دارند، عدم ایمن سازی و استانداردسازی این پل‌ها است که امکان تردد برای معلولان وجود ندارد.

تنها مشتریان پل عابر پیاده دانش آموزان مدارس هستند که تردد از آن برای دانش‌آموزان نیز مخاطره‌آمیز است و نیاز است مسئولان و متولیان این امر که در بیشتر مواقع درباره احداث پل عابر پیاده صحبت به میان می‌آورند، درباره استانداردسازی این پل‌ها هم مطالبی را مطرح کنند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : استانداردسازی پل‌های عابر پیاده، امری فراموش شده در مازندران

استانداردسازی پل‌های عابر پیاده، امری فراموش شده در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر