صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

چه وقت، زمان محاکمه می‌رسد؟

کد خبر : 16556

تاریخ انتشار : 04/10/1393 - 10:36


چه وقت، زمان محاکمه می‌رسد؟

به گزارش خط امید بهشهر _ روزهای سال به طور طبیعی شبیه هم هستند، این انسان‌ها، اراده و مجاهدت‎های‎شان است که روزی را از روزهای دیگر متفاوت و متمایز می کند تا مانند یک چراغ راهنمای دیگران باشد.

یکی از این روزها 9دی بود که نقش ماندگار آن برای همیشه تاریخ در افتخارات عظیم ملت ایران ثبت شد، حماسه بزرگ و ماندگار ۹ دی در آن شرایط حساس و اوضاع خاص که رسانه های غربی وضعیت کشور را نابسامان جلوه می دادند و از عدم علاقه‌مندی مردم به نظام خبر می دادند، این حماسه عظیم ضربه سنگینی را بر نقشه ها و برنامه های آنان زد و نشان داد که مردم همچون همیشه و حتی با اراده ای استوارتر بر پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران و ولایت فقیه ایستاده اند.

از اهمیت این روز همین بس که مقام معظم رهبری فرمودند: «روز نهم دى هم از همین قبیل است؛ یعنى برخاسته از بصیرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسى است، از وقت‌‌‌‌‌شناسى است، از حضور در عرصه‌ مجاهدانه است. نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود.»

دامنه حضور مردمی حماسه ۹دی ۸۸ آنقدر وسیع بود که گویا بهمن ۵۷ دوباره ای در ایران در حال تحقق است و همگان را به یاد ایام پیروزی انقلاب اسلامی می انداخت که همه اقشار مردمی درصدد مقابله و مبارزه با رژیم شاهنشاهی برآمدند و تنها تفاوت حماسه ۹دی ۸۸ و بهمن ۵۷ در این بود که مردم ایران در بهمن۵۷ به دنبال تغییر رژیم و استقرار حکومت جدید در جامعه بودند ولی در حماسه ۹دی ۸۸ مردم بر ادامه راه دفاع از نظام و حریم ولایت تاکید داشتند و اعلام رضایت و علاقه مندی خویش را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کردند.

هنوز یادمان نرفته که عده ای از کسانی که خود را یار امام می دانستند با گفتار و رفتار و کردارشان آب به آسیاب دشمن ریختند و تا آنجا پیش رفتند که حتی اعلام کردند که «حالا که ما نیستیم پس چه بهتر که نظام هم نباید باشد.»

اما شاید بد نباشد بدانیم خسارت ناشی از لجاجت سران فتنه و خواص بی بصیرت ضربه ای به مردم و کشور زد که هزینه آن شاید بیشتر از معاهدات ننگین گلستان و ترکمنچای نباشد کمتر از آن نیست: بنابر یکی از گزارش های موجود خسارات مادی وارده توسط فتنه به کشورمان بیش از ۳۲۴ هزار میلیارد تومان بوده است! عددی که می توانست بیش از دو میلیون و صد و شصت‌وسه هزار فرصت شغلی جدید در کشور فراهم کند.

با این حال بعد از اتفاقات فتنه 88 و خسارت های داخلی که به کشور وارد شد، کشور های غربی با تشدید تحریم های خود علیه ایران سعی داشتند وضعیت داخلی کشور را ملتهب کنند و اوج این تحریم ها در سال 90 اتفاق افتاد.

مردم در 9 دی سال 88 نشان دادند که در برخورد با جنگ نرم دشمن کوتاه نیامدند و در مقابله با هتاکان عاشورای حسینی وارد مبارزه عملی شدند.

5 سالی از فتنه ۸۸ گذشته و چند ده پرونده شکایت مردم عادی، کسبه، فعالین سیاسی و دانشجویان از سران داخلی فتنه در قوه قضائیه خاک می‌خورد. در این مسیر حتی قیام مردمی 9 دی و مطالبه محاکمه موسوی و کروبی نیز نتوانسته گرد و خاک پرونده را بزداید و آن را به جریان بیندازد.

آیا زمان آن فرا نرسیده است تا سران فتنه که ضربه های بزرگ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به نظام جمهوری اسلامی و مردم وارد کرده اند و تاکنون اظهار ندامت نکرده اند، محاکمه شوند؟!


منبع : حسین قاسمی خانقاهی

 

  

دیدگاه شما در مورد : چه وقت، زمان محاکمه می‌رسد؟

چه وقت، زمان محاکمه می‌رسد؟

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر