صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

حجت الاسلام حیدری: موزه وقف در ساری در دست ساخت است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری گفت: موزه وقف در تکیه پهنه کلای ساری در دست ساخت است.

کد خبر : 16435

تاریخ انتشار : 29/09/1393 - 13:19


 حجت الاسلام حیدری: موزه وقف در ساری در دست ساخت است

ابراهیم حیدری پیش از ظهر شنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته وقف در اداره اوقاف و امور خیریه ساری برگزار شد اظهار داشت: در طبقه فوقانی تکیه پهنه کلا ساری موزه وقف در حال ساخت است که در آن قرآن های نفیس، درب های چوبی، وقف نامه های قدیمی و هر آنچه که در ارتباط با وقف باشد  به نمایش گذاشته می شود.

 

وی با بیان اینکه وقف یکی از بهترین و اثر گذارترین اعمال خیر خواهانه است افزود: وقف نام و مال انسان را ماندگار و زحمات مادی آن، دنیا را به خیرات اخروی تبدیل می کند.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری افزود: وقف یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است و ابزاری برای مبارزه دینی با اسراف و کسب مال حرام است.

 

حیدری با اشاره به سه حیطه عملکرد اوقاف افزود: اداره اوقاف و امور خیریه ساری در هر سه حیطه فرهنگی و اجتماعی، موقوفات و بقاء متبرکه و امامزادگان تا کنون توفیقات خوبی را به دست آورده است .

 

وی تصریح کرد : برگزاری خیمه های معرفت و مشاوره دینی و خانوادگی با حضور کارشناسان دینی و فرهنگی، اسکان زائرین و مسافرین، برنامه سوگواری یاس نبوی اعزام مبلغین، برگزاری برنامه نشاط معنوی و بصیرت عاشورایی  از برنامه ای حوزه فرهنگی است .

 

حیدری در خصوص  چگونگی خرج اموال نقدی وقف گفت: کمکهای نقدی و اطعام دهی  هیاتهای مذهبی در تکایا و مساجد همچنین اطعام دهی فقرا در اواخر اسفند ماه امسال با حضور فرزندان بی سرپرست و ایتام از اموال نقدی وقف انجام می شود.

 

وی در ادامه افزود: تمام مدارک وقف اسکن شده و دیناری از پولهای وقفی به غیر از مکان، زمان و محل مشخص شده خرج نخواهد شد.

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ساری با بیان این که امسال بیش از ۸ هزارو ۲۰۰ نفر در مسابقات قرانی ساری شرکت کرده اند افزود: با تعاملی که با سازمان تبلیغات اسلامی و ۲۷ موسسه قرانی به عمل آمد این مسابقات به خوبی برگزار شد .

 

وی با اشاره به این که بسیاری از ادارات به اداره اوقاف و امور خیریه ساری بدهی دارند افزود: از این ادارات و سازمانها درخواست می کنیم هر چه زودتر بدهی های معوقه را پرداخت کنندتا کار به اقدامات قانونی کشیده نشود.

 

وی در ادامه گفت : تنها شهرستانی که رئیس ستاد هفته وقف آن فرماندار شهرستان بوده، ساری است که در همین زمینه با همکاری فرماندار نهادهای که به این اداره بدهکار هستند مقرر شد بدهی های خود را به صورت تسقیطی پرداخت کنند .

 

این مسئول در بخش دیگر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  و بانکهای مرکز استان به خاطر همکاری در زمینه پرداخت اجاره بها و بدهی های وقفی خود تشکر کرد و گفت : این دو نهاد بیشترین تعامل و همکاری را با اوقاف داشته اند .

 

حیدری خاطر نشان کرد : ۳۲ امام زاده در حال ساخت و تجهیز هستندکه از آن جمله امام زاده عباس ساری و تکیه پهنه کلا نمونه شاخص و بزرگ این ساخت و سازها هستند

 


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : حجت الاسلام حیدری: موزه وقف در ساری در دست ساخت است

 حجت الاسلام حیدری: موزه وقف در ساری در دست ساخت است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر