صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

اندر لجاجت نپرداختن بعضی‌ها به فتنه و 9 دی

کد خبر : 16398

تاریخ انتشار : 29/09/1393 - 11:17


اندر لجاجت نپرداختن بعضی‌ها به فتنه و 9 دی

به گزارش خط امید بهشهر _ چند ماهی است، با حضور برخی افراد در رأس بعضی از دستگاه‌ها و ادارات، صحبت‌هایی از عدم پرداختن به فتنه و فتنه‌گران می‌شود، تا جایی که در بعضی از جلسات، پرداختن به مقوله‌ی فتنه به عنوان نمک‌پاشی به زخم، تعبیر شده است.

لذا در راستای همین اظهار نظرها، برخی عزم خود را جزم کرده‌اند تا در ادامه‌ی رفت و آمد برخی فتنه‌گران مانند هادی غفاری‌ به شهر، گام به گام، در صحبت‌ها و جلسات خود، فضا را به سمتی سوق دهند که بتوانند اهداف خود را در کم رنگ کردن پرداختن به بحث فتنه که به فرموده‌ی رهبری انقلاب، فتنه، نظام را به سمت سقوط برد و فاصله‌ی زیادی هم با این اتفاق وجود نداشت، عملی کنند و سالروز گرامیداشت حماسه‌ی بی نظیر مردم در 9 دی را به فراموشی بسپارند.

آنها در آخرین اقدام خود در شهزستان نکا نیز به صورت یک طرفه جلسه‌ی صبح 27 آذر برای هماهنگی برگزاری مراسم سالروز 9 دی را لغو کردند که با پیگیری از روابط عمومی دستگاه مربوطه به پاسخ مشخصی نرسیدیم.

اما حماسه‌ی 9 دی دارای ویژگی های فراوانی است که بیان چند مورد از آن ها لازم به نظر می‌رسد:

حماسه ی 9 دی، سالروز رسیدن بصیرت مردم به حدی است که با حضور در مجامع عمومی، 8 ماه انتظار ولی فقیه برای افزایش درک مردم در قبال مسائل پیچیده‌ی فتنه‌ی 88 و توانایی تفکیک حق از باطل را لبیک گفته و غبار غفلت را از فضای عمومی کشور کنار زدند.

9 دی، یکی از ماندگارترین رویدادها در انقلاب اسلامی به شمار می‌رود، چرا که مردم، پس از تحمل 8 ماه نبرد نرم در ادراک و تشخیص صحیح از ناصحیح، به صورت خودجوش و بدون اعلام و دعوت هیچ ارگانی، دل به دریای خروشان فتنه زدند و با حضور میلیونی در صحنه، جایی برای هیچ گونه تفکر منحرف در جهت‌دهی عمومی، باقی نگذاشتند.

9دی، یکی از باشکوه ترین رفراندوم های تاریخ دموکراسی بشری است که به جای ریختن رأی آری به نظام و انقلاب اسلامی در صندوق‌های رأی، مشت‌های گره کرده‌ی خود را با فریاد بلند مرگ بر فتنه‌گر و درود بر اصل ولایت فقیه، به عنوان رکن رکین انقلاب اسلامی، به آسمان سردادند، تا هم به گوش همه‌ی مستکبران عالم و ایادی فتنه‌گر داخلی و هادیان خارجی آن‌ها برسد و هم یکی از پیچیده‌ترین زمان های تاریخ انقلاب را پشت سر بگذارند.

و دلایل بیشمار دیگری که پرداختن به هرکدام، طوماری می‌شود که امثال برخی جدا افتاده‌ها از جریان مردم، باید روزی هزار مرتبه این مطالب را بخوانند تا شاید اندک درکی از حوادث ماوقع پیدا کنند.

حرکتی که به طور خودجوش توسط مردم انجام شود، برای ادامه پیدا کردن نیازی به برنامه‌ریزی برخی مسئولان دهن‌بین ندارد، مردم خودشان به خوبی می توانند، از پس هر ناملایمتی برآیند.

تاریخ این انقلاب نشان داده که هرکس از مسئولان چه در سطح کشوری، استانی و حتی شهری با موج و نوای مردم همراه نشوند، از کاروان همیشه پیشتاز انقلاب و ملت، جا می‌مانند و روسیاهی همواره از آن کسانی است که سپیدی قلب بیدار مردم را با سیاهی وعده‌های شیطان بزرگ و اخلال‌گران آنها نادیده می‌گیرند.

به همه‌ی کسانی که فکر می کنند با به دست آوردن اندک قدرتی می توانند هرطور که می‌خواهند با سلیقه‌ی شخصی خود به انجام امور مردم و انقلاب بپردازند، گوشزد می‌کنیم که قدرت اصلی این نظام، دل‌های جوشان و درد دیده‌ی مردمی است که رهبر و نظام‌شان را عاشقانه دوست دارند.

هرکس در مقابل سیل خروشان مردم بایستد، نباید منتظر سرنوشتی غیر از غرق شدن و به فراموشی سپرده شدن باشد.

لذا به نظر می‌رسد، همه‌ی دستگاه‌ها باید خود را در برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز 9 دی، بیش از پیش با مردم همراه کرده و بهترین تمهیدات را برای انجام این مهم اندیشیده و فراهم ساخته و هرچه سریع‌تر نسبت به برگزاری جلسات هماهنگی و برنامه ریزی 9 دی و مقابله با فتنه گران، اقدام لازم صورت پذیرد.

در صورت ادامه‌ی روند در پیش گرفته شده توسط برخی دستگاه‌ها، بیشتر به برخی اقدامات صورت گرفته و روشنگری‌های لازم پرداخته خواهد شد و عواقب روبرو شدن با سیل خروشان جوانان، دانشجویان و ملت شهید پرور نکا، بر عهده‌ی کسانی که بر این اقدامات و اظهار نظر ها پافشاری می کنند، خواهد بود.


منبع : ایمان حبیبی

 

  

دیدگاه شما در مورد : اندر لجاجت نپرداختن بعضی‌ها به فتنه و 9 دی

اندر لجاجت نپرداختن بعضی‌ها به فتنه و 9 دی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر