صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
خط امید گزارش می دهد

تونل تاریکی در بهشهر

هرچند که یکی از چند روش خاص جذب توریست ( تونل تاریکی) برای بهشهر را از دست می دهیم اما بهتر از این است انسان‌های آینده ساز کشور را در تصادفات این کمربندی از دست دهیم.

کد خبر : 16360

تاریخ انتشار : 27/09/1393 - 12:49


تونل تاریکی در بهشهر

به گزارش خط امید، کمربندی بهشهر یا کنار گذر شمالی به عنوان بزرگراه با طول 9 کیلومتر در تاریخ 7 دی ماه 1377 در اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران تصویب شد.

بگذریم از داستان‌های پر فراز نشیب روند احداث این کمربندی که خود قصه پرغصه‌ی دیگری است اما به هر نحوی بود این کنارگذر شمالی در بهشهر افتتاح شد تا حجم زیادی از ترافیک خیابان‌های داخل شهر را کم کند.

اما آنچیزی که بیشتر از محاسن این کمربندی به چشم می آید روشنایی این کمربندی در طول مسیر است، به طوریکه این بزرگراه در شب به تونل تاریکی بیشتر شباهت دارد تا کمربندی شهری که آثار باستانی آن خبر از قدمتی بیش از 12 هزار سال می دهند.

اگر مسافر باشید و شب هنگام نخواهید به خاطر بوی بد دپوی زباله در ورودی شهر از داخل آن بگذرید و قصد فرار هرچه سریعتر از کمربندی را داشته باشد حس ورود به شهر بازی به شما دست می دهد که البته اگر هنرمند باشیم می توانیم آن را به عنوان یک مزیت در جذب توریست استفاده کنیم.

خلاصه ماجرا این است که پروژه کمربندی بهشهر در اداره کل راه و شهرسازی مازندران تصویب شد و پیمانکار ساخت و اففتاح هم شد اما چراغ های آن روشن نشد احتمالا یا فیوز برق آن سوخته بود و یا کابل برق چراغ ها به سرقت رفت...!؟

البته بعد ها متوجه شدیم که برای راه اندازی روشنایی این کمربندی باید مناقصه دیگری برگزار شود و برای بریدن ربان این پروژه نیز چند سالی را به صبر و حوصله به انتظار بنشینیم.

آگهی مناقصه احداث روشنایی کمربندی بهشهر هم در تاریخ 21 بهمن ماه 92 منتشر شد و طبق این آگهی طبیعتا در تاریخ 11 اسفند همان سال باید پیمانکار مشخص می شد و پروژه احداث روشنایی را آغاز می کرد، البته یک سوال درگوشی برای ما مطرح شد که نمی دانیم چرا این مناقصه در زمان احداث کمربندی انجام نشد تا همزمان با برش ربان افتتاح آن این روشنایی هم راه می افتاد تا در مصرف ربان صرفه جویی شود.

بگذریم، چراکه گذشت از بزرگان است...!

اما 29 مرداد امسال بود که شاهد حضور دکترعلی نورزاد معاون وزیر راه شهرسازی برای افتتاح پل روگذر کمربندی بهشهر بودیم تا پل 90 میلیارد ريالی این کنار گذر افتتاح شود، ولی باز هم بدون روشنایی...

امیدواریم که مسئولین بهشهر مانند برخی از پروژه‌های این شهرستان که همت جهادی کردند تا در زمان مقرر ربانش را قیچی بزنند پیگیر احداث روشنایی کمربندی بهشهر هم باشند، هرچند که یکی از چند روش خاص جذب توریست ( تونل تاریکی) برای بهشهر را از دست می دهیم اما بهتر از این است که انسان‌های آینده ساز کشور را در تصادفات این کمربندی از دست دهیم. 

  

دیدگاه شما در مورد : تونل تاریکی در بهشهر

تونل تاریکی در بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر