صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پليس مخفی آمريکا به سمت معترضان اسلحه کشید/ تظاهرات بی‌سابقه، فعاليت نيويورک را مختل کرد+ تصاویر

پلیس آمریکا 23 تن را در جریان تظاهرات در شهر بوستون بازداشت کرد و در هین حال ادامه تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا فعالیت های مالی نیویورک را مختل کرده است.

کد خبر : 16165

تاریخ انتشار : 23/09/1393 - 12:59


پليس مخفی آمريکا به سمت معترضان اسلحه کشید/ تظاهرات بی‌سابقه، فعاليت نيويورک را مختل کرد+ تصاویر

به گزارش خط امید بهشهر _ شبکه تلویزیونی پرس تی وی از بازداشت23 نفر در جریان تظاهرات  در شهر بوستون در آمریکا خبر داد.

 

 
 
 
تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا فعالیت های مالی نیویورک را مختل کرده است.
 
خبرنگار پرس تی وی در نیویورک گفت: شب گذشته خیابان های شهر نیویورک صحنه برگزاری تظاهرات گسترده مردمی بود. این تظاهرات در اعتراض به کشته شدن چند مرد سیاهپوست به دست افسران پلیس سفیدپوست  و خشونت های پلیس و برخورد نژادپرستانه پلیس بود. تعداد شرکت کنندگان در تظاهرات نیویورک به حدی زیاد بود که آمد و شد خودروها را مختل کرد و درواقع، زندگی عادی مردم آمریکا در این شهر مختل شد. البته این تظاهرات به شهرهای دیگری ازقبیل واشنگتن و شیکاگو و بوستون نیز کشیده شده است. شب گذشته تظاهراتی هم در نزدیک کاخ سفید برپا شد. خواسته اصلی تظاهرکنندگان این است که رویکرد پلیس آمریکا تغییر کند و باید عدالت درباره رفتارهای غیرقانونی پلیس اجرا شود. آنها اعلام کرده اند تا وقتی این اتفاق رخ ندهد، از تظاهرات خود دست نخواهند کشید. 
 
 
 
 
در چند مورد از قبیل مرکز خرید بارکلی نیز معترضان روی زمین دراز کشیدند و اعتراض نمادین خود را به خشونت های پلیس نشان دادند. 
 
این تظاهرات در مناطقی از نیویورک برپا شده است که مردم در آنجا برای تفریحات آخر هفته می روند. باتوجه به اینکه در ایام آخر هفته کاری آمریکا به سر می بریم، بی تردید تظاهرات گسترده در نیویورک به کسب و کار محله های فوق در این شهر بسیار ضربه می زند. درواقع، فعالیت مالی این شهر به شدت مختل شده است. 
 
در این میان باید به نقش رسانه های اجتماعی نیز توجه داشت که سبب شده است معترضان تظاهرات خود را سازماندهی کنند. 
 
این تظاهرات در حال گسترش است. این تظاهرات به شکل های مختلف در بخش های مختلف شهر نیویورک و شهرهای دیگر در حال برپایی است و روز به روز گسترش می یابد.
 
 
 
 
درعین حال معترضان تجمع دهها هزار نفری در برابر کنگره و کاخ سفید برپا کردند. 
 
 
 
 
سازمان های حقوق مدنی و سیاست مداران منتقد دولت آمریکا ، تجمع ده هزار نفری شهروندان آمریکایی در خیابان  پنسیلوانیای واشنگتن دی سی محل قرار گرفتن کاخ سفید و کنگره آمریکا  را بر پا کردند.
 
 
 
 
 در این تجمع خانواده 3 قربانی سیاه پوست که اخیرا بدست پلیس سفید پوست کشته شدند نیز حضور  داشتند . برگزارکنندگان این تظاهرات  خواهان وضع قانونی در کنگره برای دفاع از حقوق رنگین پوستان ؛ نصب دوربین بر روی بدن افسران پلیس و نیز اصلاحات جدی در نظام قضایی کشورشان شدند.
 
تظاهرکنندگان در پایان این تجمع  بیانیه ای صادر کردند و خواهان پایان یافتن خشونت های پلیس، تبعیض نژادی، برگزاری جلسات دادرسی عادلانه ، نصب دوربین بر روی  لباس ماموران پلیس و  برخورد با عاملان قتل سه سیاه پوست اخیر شدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 پلیس نیویورک مانع از نزدیک شدن معترضان به مقر پلیس شد. حدود ده افسر پلیس با تشکیل یک زنجیره از نزدیک شدن معترضان به مقر پلیس جلوگیری کردند اما هیچ یک از معترضان بازداشت نشد.
 
 
 
 
 
 
09:25  از اعدام آدمک‌های سیاهپوست تا حمل تابوت در تظاهرات آمریکا/ تصاویر
 
10:00  حضور سناتور آمریکایی در تظاهرات ضدنژادپرستی در نیویورک + عکس
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 در همین حال روزنامه دیلی تلگراف نوشت در تظاهراتی که بر ضد خشونت پلیس در کالیفرنیا برگزار شد، معترضان دو پلیس را در میان خود شناسایی کردند.
 
به نوشته شماره امروز این روزنامه انگلیسی در اینترنت، یک پلیس مخفی آمریکایی پس از آن که به همراه همکارش در میان جمعی از معترضان شناسایی شدند و مورد حمله قرار گرفتند، به سمت آنها اسلحه کشید.
 
این دو پلیس که ماسک بر چهره داشتند به گروهی از معترضان در شهر اوکلاهما در کالیفرنیا که بر ضد تصمیمات اخیر برای متهم نشدن پلیس در قتل سیاهپوستان غیرمسلح تظاهرات می کردند پیوسته بودند. 
 
در این میان، معترضان آنها شناسایی کردند و ماسک آنها برداشتند. بر اساس گزارش ها، پس از آن که یکی از پلیس ها مورد ضرب و شتم قرار گرفت، پلیس دیگر به سمت معترضان اسلحه کشید. 
 
منتقدان از این اتفاق استفاده کردند تا ثابت کنند پلیس آمریکا به استفاده از قدرت بیش از حد تمایل دارد. اما "مایکل شورت"، عکاسی که از این صحنه عکس هایی گرفته است گفت واکنش پلیس به جا بوده است.
 
وی گفت: "اگر همکار من نیز کتک می خورد و به زمین می افتاد من نیز وحشت زده می شدم. اقدام پلیس دیگر، توجیه پذیر است. من نیز از سوی معترضان احساس خطر کرده بودم."

منبع : باشگاه خبرنگاران

 

  

دیدگاه شما در مورد : پليس مخفی آمريکا به سمت معترضان اسلحه کشید/ تظاهرات بی‌سابقه، فعاليت نيويورک را مختل کرد+ تصاویر

پليس مخفی آمريکا به سمت معترضان اسلحه کشید/ تظاهرات بی‌سابقه، فعاليت نيويورک را مختل کرد+ تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر