صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مبارزه با مفاسد اقتصادی همایش نمی خواهد

کد خبر : 16046

تاریخ انتشار : 19/09/1393 - 10:48


مبارزه با مفاسد اقتصادی همایش نمی خواهد

به گزارش خط امید بهشهر _ مبارزه با مفاسد اقتصادی موضوعی است که رهبر انقلاب بیش از 13 سال قبل طی فرمان 8 ماده ای آن را از رؤسای محترم قوای سه گانه مطالبه کرده بودند.

در این فرمان 8 ماده‌ای به طور ویژه به همه موارد مربوط به حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی اشاره شده است.

چندی پیش و در آستانه برگزاری «همایش ملی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد»، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، طی نامه ای به مقام معظم رهبری، از ایشان درخواست مرقومه ای برای قرائت در این همایش می کند.

در متن مرقومه رهبر انقلاب که توسط اسحاق جهانگیری در محل برگزاری این همایش در سالن اجلاس سران قرائت شد، آورده شده است: « نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می‌کنم، لکن این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه‌ای بکند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟ با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند؟ توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه‌ای بگیرند و اجرا کنند.»

13 سال از فرمان هشت ماده ای رهبری مبنی بر مبارزه با فساد می گذرد؛ مبارزه ای که یکی از شعارهای کلیدی نظام اسلامی بوده و خواهد بود، اما به راستی چه شده که مقام معظم رهبری پس از این همه مدت در جملاتی صریح، گلایه خود را از عدم توجه کافی به این مهم نشان می دهند.

واقعیت این است که این نحوه برخورد رهبر انقلاب اگرچه معدود است اما برای موضوعات مهمی که ایشان از روال انجامش رضایت نداشته اند چندباری اتفاق افتاده است که در این همایش نیز بار دیگر این برخورد گلایه گونه برای موضوع "مبارزه با فساد" رخ داد.

در حالی موضوع فساد اقتصادی هر روز گسترده تر می شود که حضرت آیت الله خامنه ای با این فرمان 8 ماده‌ای، حجت را بر روسای قوای سه گانه در جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی تمام کرده بودند اما با گذشت بیش از یک دهه از صدور این فرمان، دستور معظم له در مبارزه با مقاسد اقتصادی بر روی زمین مانده است.

همان طور که رهبر انقلاب نیز در مرقومه خود بیان داشتند، انتظار معجزه از برپایی سمینارها و همایش ها، انتظاری عبث و بیهوده است و آنچه مهم است و مردم چشم به راه مشاهده آن هستند، اقدام قاطعانه و به دور از ملاحظه گری های مرسوم است. امری که مردم مدت زیادی است آن را مطالبه می کنند اما تنها عملکرد مسئولان، حرف ها و ژست هایی بوده که فقط خوراک رسانه ها را تامین می کرد.


منبع : محمدحسین احسانیان

 

  

دیدگاه شما در مورد : مبارزه با مفاسد اقتصادی همایش نمی خواهد

مبارزه با مفاسد اقتصادی همایش نمی خواهد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر