صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مهم‌ترین بیانات در خطبه های نماز جمعه شهرهای مازندران

دانشجو یک قشر تأثیرگذار در جامعه است و همانطور که دیدیم دانشجویان متدین پیرو خط رهبری با روشنفکری سیاسی، حماسه‎ای بزرگ را رقم بزنند.

کد خبر : 15846

تاریخ انتشار : 15/09/1393 - 11:19


مهم‌ترین بیانات در خطبه های نماز جمعه شهرهای مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _ حجت الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه نوشهر، با بیان اینکه دانشجو ‏باید با بصیرت و شعور سیاسی در مقابل توطئه‌های دشمن مقاومت کند، اظهار داشت: ۱۶ آذر محور حرکت دانشجویان در مسیر حق طلبی، شهادت طلبی و استکبارستیزی به شمار می رود.

امام جمعه نوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آمریکا نقض‌کننده حقوق بشر است، خاطرنشان کرد: حقوق بشری که ‏آمریکا و دولتمردان اسرائیلی از آن دم می‌زنند، یک بازی کودکانه است، آنها فقط منتظرند تا درکشوری مانند ایران اتفاقی بیافتد و بعد ‏بگویند در ایران حقوق بشر رعایت نمی‌شود‎.‎

حجت‎الاسلام محمدعلی رحمانی در خطبه‎های نماز جمعه آمل، تبعیض نژادی در آمریکا را محکوم و اذعان داشت: ما همه انسان هستیم و تبعیضی بین سیاه و سفیدپوست وجود ندارد، اما هر روز شاهد نقض این قانون توسط آمریکا که خود را دایه دار حقوق بشر می داند، هستیم.

امام جمعه آمل فرا رسیدن ۱۶ آذر، روز دانشجو را گرامی داشت و افزود: دانشجو یک قشر تأثیرگذار در جامعه است و همانطور که دیدیم دانشجویان متدین پیرو خط رهبری با روشنفکری سیاسی، حماسه‎ای بزرگ را رقم بزنند.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر طلابیان در خطبه‎های نماز جمعه بابلسر با بیان اینکه دانشجویان مسلمان باید توجه داشته باشند که دشمنان پیوسته در تلاش هستند تا آنها را از مسیر مبارزه و آرمان ها و اهداف انقلاب جدا کنند، بیان داشت: دانشجویان باید هوشیار باشند که گرایش های انحرافی، جامعه را منحرف نکند.

امام جمعه بابلسر اصل جنبش دانشجویی را مبتنی بر آرمان‌خواهی، ضدیت با استکبار، مبارزه با اشرافی‌گری و عدالت‌خواهی عنوان و خاطرنشان کرد: دانشجویان باید برای پیشرفت علمی ایران تلاش کنند تا کشورمان به لحاظ علمی در جایگاهی قرار بگیرد که شایسته مسلمانان است.

حجت‌الاسلام محمداسماعیل قلی‌پور در خطبه‌های نماز جمعه جویبار با گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: ۱۶ آذر، روز ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم، ستم و استکبار و اولین حرکت ضد آمریکایی بود که توسط دانشجویان اتفاق افتاد.

امام جمعه جویبار با مهم دانستن کرسی های آزاد اندیشی تصریح کرد: مسئولان دانشگاه ها باید کرسی های آزاد اندیشی را گسترش دهند و باید به فکر اشتغال جوانان شند.

آیت الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه ساری با انتقاد از عملکرد مدعیان حقوق بشر در جهان خاطرنشان کرد: دفاع از حقوق بشر زمانی که مذاق سرمایه‌داران خوشآیند باشد، خوب است و هر جا منافع آنها در خطر باشد، خبری از دفاع حقوق بشر به گوش نمی رسد.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه گرانی نان، به ما ارتباطی ندارد، چون دولت و هیئت وزیران، با در نظر گرفتن تولیدکننده و مصرف‌کننده قانون‌گذاری می‌کنند، اظهار داشت: برای اینکه تولید در جای خود باشد و نانوایی‌ها تعطیل نشوند، قیمت نان را کارشناسی کرده و به مردم اعلام کردند و ما هم مانند شما خریدار نان هستیم.

حجت الاسلام جلیل مرتضوی در خطبه‎های نماز جمعه رامسر، با اشاره به مذاکرات هسته ای در روزهای گذشته بیان کرد: تبعیت از رهنمودهای پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب، ایستادگی مردم و مدیریت تیم مذاکره کننده ما را پیروز میدان کرده و همچنان در این مسیر در مقابل زیاده خواهی ها ایستادگی می کنیم.

امام جمعه رامسر در همین زمینه تصریح کرد: امروز می بینید که وقتی جمهوری اسلامی ایران در بحث مذاکرات به نتیجه مطلوب می رسد و ایستادگی می کند، نظام سلطه و استکبار در رأس آنها امریکا قیمت نفت را با واسطه وابستگی ما به نفت کاهش می دهند تا به ما ضربه بزنند.

حجت الاسلام سیدعربعلی جباری در خطبه‎های نماز جمعه بهشهر با بیان اینکه آنچه که می‌تواند در مقابل مثلث شوم آمریکا، انگلیس و اسرائیل ما را نگه دارد یاد و نام خداست، اظهار داشت: همه ما باید دغدغه دینی داشته باشیم تا مورد تأیید امام زمان(عج) قرار بگیریم.

امام جمعه بهشهر با گرامی‌داشت روز مجلس، بیان داشت: شیوه نمایندگی را باید از مرحوم مدرس یاد گرفت که یک تنه در مقابل استبداد ایستاد، نماینده باید ناظر باشد نه اجرایی.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مهم‌ترین بیانات در خطبه های نماز جمعه شهرهای مازندران

مهم‌ترین بیانات در خطبه های نماز جمعه شهرهای مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر