صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
از طریق تماس جنسی

افزایش آمار ابتلا به ایدز در مازندران نگران‌کننده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: یک سوم بیماران شناسایی شده مبتلا به ایدز، از راه مقاربتی به این بیماری مبتلا شدند، همچنین یک چهارم بیماران شناسایی شده را زنان تشکیل می دهند.

کد خبر : 15793

تاریخ انتشار : 13/09/1393 - 12:23


افزایش آمار ابتلا به ایدز در مازندران نگران‌کننده است

به گزارش خط امید بهشهر _ قاسم جان‌بابایی، چهارشنبه در آیین بهره برداری از آزمایشگاه منطقه‌ای تشخیص ایدز شمال کشور در ساری اظهار داشت: افزایش آمار ابتلا به ایدز در این استان از طریق تماس جنسی نگران کننده است.

وی افزود: بر اساس آمارهای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تا شهریور امسال ۳۰۲ مورد ابتلا به اچ آی وی HIV در استان شناسایی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان‌داشت: یک سوم بیماران شناسایی شده مبتلا به ایدز، از راه مقاربتی به این بیماری مبتلا شدند و دو سوم بقیه این بیماران از راه تزریق به ایدز مبتلا شدند.

جان‌بابایی با ابراز نگرانی از افزایش شمار زنان مبتلا به ایدز در استان عنوان کرد: یک چهارم بیماران شناسایی شده را زنان تشکیل می دهند.

این مسئول تشخیص و ارزیابی درست درمانی را راه مناسبی برای کنترل و جلوگیری از گسترش بیماری ایدز دانست و گفت: راه اندازی آزمایشگاه منطقه ای تشخیص ایدز شمال کشور در ساری گامی برای تشخیص زودهنگام برای کنترل این بیماری و انتخاب نوع درمان مناسب برای مبتلایان به منظور افزایش طول عمر آنان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه نگرانی برای پوشش درمانی بیماران ایدز در مازندران وجود ندارد، ابراز داشت: نبود آزمایشگاه تشخیص ایدز در شمال کشور تاکنون حلقه مفقوده برای پیشگیری و مقابله با این بیماری بود.

وی با اظهار این که در سیستم دولتی درمان در کشور برای انجام کارهای آزمایشگاهی تشخیص بیماری های ویروسی اقدامات لازم صورت نگرفت، اذعان داشت: راه اندازی آزمایشگاه تشخیص ایدز شمال کشور در ساری نقطه عطفی برای تشخیص بیماری های ویروسی در کشور به شمار می‌رود.

جان‌بابایی همچنین از گسترش فعالیت های آزمایشگاه منطقه ای تشخیص بیماری ایدز ساری خبر داد و گفت: این آزمایشگاه در آینده خدمات تشخیصی برای بیماری های هپاتیت سی و هپاتیت بی و آنفولانزا ارائه می‌دهد.

به همین گزارش، آزمایشگاه تشخیص بیماری ایدز شمال کشور با صرف شش میلیارد ریال هزینه در ساری به بهره برداری رسید.


منبع : حورا

 

  

دیدگاه شما در مورد : افزایش آمار ابتلا به ایدز در مازندران نگران‌کننده است

افزایش آمار ابتلا به ایدز در مازندران نگران‌کننده است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر