صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
عصر روز گذشته انجام شد

برگزاری همایش اصول تغذیه و مزاج شناسی در بهشهر+تصاویر

همایش اصول تغذیه و مزاج شناسی در طب سنتی عصر روز گذشته در بهشهر برگزار شد.

کد خبر : 15558

تاریخ انتشار : 07/09/1393 - 16:23


برگزاری همایش اصول تغذیه و مزاج شناسی در بهشهر+تصاویر

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر، اولین همایش تخصصی اصول تغذیه و مزاج شناسی در طب سنتی به همت انجمن دیابت شهرستان بهشهر با حضور اعضای این انجمن و اساتید طب سنتی در سالن آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

ابوذر کریمی طالقانی متخصص اصول تغذیه در این همایش با بیان اینکه طب سنتی اسلامی را بدون مبحث مزاج شناسی نمی توان شناخت به تشریح اهمیت مزاج شناسی در تغذیه پرداخت.

وی گفت: هرچیزی که در این عالم ماده است و به هرچیزی که اشاره کنید از چهار رکن آتش، آب، خاک و هوا تشکیل شده است که هرکدام از این ارکان نشان دهنده مزاج‌های متفاوت در انسان است.

این متخصص با اشاره به اینکه غذاهای مصرفی نیز از این چهار رکن مستثنا نیستند تصریح کرد: برخی از غذاها دارای طبع سرد، گرم، تر و خشک هستند به طور مثال زنجبیل گرم و مقدار خشکی آن کم است، شیر گاو هم سرد و تر است یعنی بدن انسان را خنک و بدن را مرطوب می کند.

وی با بیان اینکه با مصرف غذاهای مورد نیاز مزاج می توانیم برخی از بیماری‌ها را درمان کنیم افزود: بسیاری از مشکلات و بیماری‌های ما نتیجه عدم شناخت مزاج انسانی و طبع غذاهای مصرفی است.

به گزارش خط امید بهشهر در پایان همایش نیز پرسش و پاسخ انجام شد و حاضرین سوالات خود را از استاد ابوذر کریمی طالقانی پرسیدند.

 

 

 

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : برگزاری همایش اصول تغذیه و مزاج شناسی در بهشهر+تصاویر

برگزاری همایش اصول تغذیه و مزاج شناسی در بهشهر+تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر