صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرمانده سپاه بهشهر در سوگواره شعر عاشورایی

شعر ظرفیت‌ بالایی در تقویت حس مقاومت دارد

فرمانده سپاه بهشهر گفت: باید از ظرفیت‌های شعر و ادبیات در راستای تقویت حس ایستادگی و مقاومت بهره مند شویم و شاعران و فعالان عرصه شعر نیز باید این نکته را در شعرهای خود لحاظ کنند.

کد خبر : 15556

تاریخ انتشار : 06/09/1393 - 17:00


شعر ظرفیت‌ بالایی در تقویت حس مقاومت دارد

به گزارش خبرنگار خط امید سوگواره شعر عاشورایی با موضوع « ما ایستاده‌ایم » در شهرستان بهشهر با حضورسرهنگ علی نجفی فرمانده سپاه بهشهر، سعیدی مسئول بسیج هنرمندان استان مازندران، شاعران و مداحان برگزیده استان مازندران در سالن بصیرت این شهرستان برگزار شد.

 

علی نجفی در این مراسم با اشاره به اینکه شعر جایگاه ویژه و تاثیرگذاری دربیان هنرمندانه حماسه جانسوز عاشورا دارد گفت: ‌شعر مقاومت در عمق‌بخشي به بيداري ملت‌های اسلامي بسيار مؤثر است.

 

وی با اشاره به عنوان مراسم جمله شهید آوینی که "شهادت نه در جنگ بلکه در مبارزه است" را یادآور شد و گفت: امروز هم در جنگ به سر می بریم در جنگی که ادوات و میدان آن تغییر کرده است.

 

فرمانده سپاه ناحیه بهشهر ادامه داد: جنگی که امروز درگیر آن شده ایم جنگ نرم است و ما باید در این پیکار عزم ملی داشته باشیم و ایستادگی کنیم تا بتوانیم همانند هشت سال دفاع مقدس از این جنگ هم سربلند و سرافراز بیرون بیاییم.

 

وی افزود: باید از ظرفیت‌های بالای شعر و ادبیات در راستای تقویت حس ایستادگی و مقاومت بهره مند شویم و شاعران و فعالان عرصه شعر نیز باید این نکته را در شعرهای خود لحاظ کنند.

 

به گزارش خط امید بهشهر در این برنامه که به میزبانی کانون بسیج هنرمندان شهرستان بهشهر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد شاعران برگزیده استان به شعرخوانی پرداخته و قدوسی پیر غلام امام حسین و معروف به عندلیب مازندرانی نوحه سرایی کرد.

  

  

دیدگاه شما در مورد : شعر ظرفیت‌ بالایی در تقویت حس مقاومت دارد

شعر ظرفیت‌ بالایی در تقویت حس مقاومت دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر