صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس کل دادگستری مازندران خود را در معرض آزمونی بزرگ قرار داد

هشدار به بدحجابان

مردم بارها شاهد تشویق مسئولان از طریق رسانه ها نسبت به این امر بوده اند ولی هنوز به طور علنی در عمل چیزی را مشاهده نکردند و مسئولان هم برنامه ای برای تحقق این امر در سطح جامعه ارائه ندادند.

کد خبر : 15443

تاریخ انتشار : 04/09/1393 - 11:16


هشدار به بدحجابان

به گزارش خط امید بهشهر _ تا زمانی که اصل مهم امربه‌معروف‌ونهی‌ازمنکر از سوی مسئولان ذی‌ربط به طور ملموس در سطح جامعه محقق نشود، مردم هم در اجرای این فریضه بزرگ الهی، دچار سردرگمی می شوند.

همچنین مردم با توجه به حوادث رخ داده برای آمران به معروف و ناهیان از منکر در برخی نقاط کشور، کسی را پشتیبان و حامی خود نمی بینند.

انصافاً اگر در کوچه و پس کوچه های شهر بگردیم، مومنین و دلسوزان زیادی را از قشرهای مختلف مشاهده می کنیم که تمایل به انجام این فریضه دارند.

مردم بارها شاهد تشویق مسئولان از طریق رسانه ها نسبت به این امر بوده اند ولی هنوز به طور علنی در عمل چیزی را مشاهده نکردند و مسئولان هم برنامه ای برای تحقق این امر در سطح جامعه ارائه ندادند.

بسط و گسترش این فریضه الهی نیازمند فعالیت میدانی از سوی مسئولان است که مردم وفادار ایران اسلامی چشم انتظار حرکت مسئولان هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد روز دوشنبه در همایش پیشگیری از وقوع جرم که با حضور شماری از مسئولان و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در مجتمع فرهنگی و هنری رشد تنکابن برگزار شد، با ابراز نگرانی از افزایش بدحجابی در مازندران اظهار داشت: روند روزافزون این معضل اجتماعی در حقیقت یک هشدار و تهدید جدی برای جامعه است و باید برای پیشگیری از آن تمامی مسئولان نهادهای ذیربط همکاری همه‌جانبه داشته باشند.

وی افزود: زمانی می توانیم در پیشگیری از این نوع جرائم موفق باشیم که مسئولان نهادهای ذیربط از جمله رؤسای دادگستری، فرمانداران، فرماندهان نظامی و انتظامی به عنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر انجام وظیفه کرده و با جدیت هرچه بیشتر با پدیده بدحجابی برخورد کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: اگر چنین فضایی در جامعه ایجاد شود، آن وقت عموم افراد جامعه نیز در برخورد با چنین پدیده ای به یاری مسئولان می شتابند.

تقوی فرد خاطرنشان کرد: جامعه زمانی رنگ و بوی کاملاً معنوی به خود می گیرد که مردم آن در سایه امنیت زندگی کنند و اراذل و اوباش جرأت و جسارت تخطی و جرم را نداشته باشند.

رییس کل دادگستری مازندران گفت: امروز ایجاد امنیت و حکم‌فرمایی شهری کاملاً مذهبی و دینی جزو مطالبات و خواسته های بحق مردم استان است و باید به‌گونه‌ای از سوی مسئولان ذیربط سیاست گذاری شود تا به پرونده‌های مربوط به جرائمی مانند بدحجابی، گرانفروشی و زمین خواری بدون وقفه رسیدگی شود.

این مسئول بیان داشت: باوجود این که پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری از منظر عموم کاملاً نهادینه شده، اما به پیشگیری از جرائمی که به روح و روان انسان آسیب می رساند به طور اساسی و بنیادین توجهی نشده است.

تقوی فرد ابراز داشت: در حال حاضر نتیجه این کم توجهی ها آن است که به علت افزایش جرم فضاهای زندان دیگر جوابگوی مجرمان نیست و عده ای زیادی از افراد که مستحق زندان هستند به علت نداشتن فضای کافی برای‌شان تنبیه جایگزین در نظر گرفته می شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : هشدار به بدحجابان

هشدار به بدحجابان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر