صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

وقتی منابع طبیعی مانعی در کشاورزی می‌شود/وجود کشاورزان موفق در «یانه‌سر» بهشهر

اعضای شوراهای اسلامی بخش «یانه‌سر» بهشهر از مانعی به نام کاشت درخت در مسیر جاده دسترسی به اراضی کشاورزی توسط منابع طبیعی با وجود زمینه مستعد برای کشاورزی، انتقاد کردند.

کد خبر : 15415

تاریخ انتشار : 03/09/1393 - 11:30


وقتی منابع طبیعی مانعی در کشاورزی می‌شود/وجود کشاورزان موفق در «یانه‌سر» بهشهر

به گزارش خط امیدبهشهر، در حاشیه برگزاری دومین همایش انس و هم‌اندیشی مسئولان محلی بخش یانه‌سر با حضور امام جمعه بهشهر که در مسجد جامع روستای «بیشه‌بنه» برگزار شد، شوراهای اسلامی علاوه بر عنوان کردن مسائلی در طول همایش، در حاشیه نیز صحبت‌هایی داشتند.

 

* وجود گندم‌کاران برتر در یانه‌سر با برداشت 6 تن گندم در هکتار

 

رئیس شورای اسلامی روستای «پچت» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بهشهر، گفت: یکی از ظرفیت‌های مهم بخش یانه‌سر، کشاورزی است که اگر مطابق با شرایط آب‌ و هوایی منطقه باشد، تولیدات مرغوبی داریم.

 

قاسم جلالی تصریح کرد: تنها در روستاهای «پچت»، «شیخ‌محله» و «پارم»، 200 بهره‌بردار برتر گندم داریم که تا 6 تن در هکتار گندم برداشت کردند.

 

وی بیان داشت: از این روستاها، کشاورزان گندم‌کار «دیم» توانستند در سطح شهرستانی، استانی و کشوری حایز رتبه شوند.

 

این مسئول محلی در پایان گفت: از جهاد کشاورزی و سایر سازمان‌هایی که می‌توانند زمینه دریافت تسهیلات کم‌بهره به جوانان را فراهم کنند می‌خواهیم تا اگر نیروهای فعال و مشتاق به کشاورزی به سراغ‌شان آمدند، آنها را حمایت کنند.

 

* وقتی منابع طبیعی، راه کشاورزان را سد می‌کند

 

عضو شورای اسلامی روستای «سفیدچاه» نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بهشهر، گفت: هفت هکتار از زمین‌های کشاورزی به نام «پشت کمر» در این روستا قرار دارند که حدود هفت سال است به دلیل نداشتن جاده، کشت و زرع نمی‌شود.

 

جابر ربانی تصریح کرد: این در حالی است که شغل بیشتر اهالی سفیدچاه، کشاورزی است و مایحتاج زندگی خود را از همین راه به دست می‌آورند.

 

وی درباره عامل ایجاد این مشکل به فارس پاسخ داد: جاده دسترسی به اراضی ذکر شده از قدیم وجود داشت اما منابع طبیعی آن را متعلق به خود دانسته و با کاشت درخت در این مسیر، به نوعی راه عبور و مرور کشاورزان را بست.

 

عضو شورای اسلامی روستای «سفیدچاه» در پایان گفت: از آنجا که زمین‌های مورد نظر از زمین‌های مرغوب و با کاربری کشاورزی هستند، از مسئولان مربوطه به ویژه منابع طبیعی می‌خواهیم تا جاده «پشت‌کمر» را به روی کشاورزان باز کند. 

  

دیدگاه شما در مورد : وقتی منابع طبیعی مانعی در کشاورزی می‌شود/وجود کشاورزان موفق در «یانه‌سر» بهشهر

وقتی منابع طبیعی مانعی در کشاورزی می‌شود/وجود کشاورزان موفق در «یانه‌سر» بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر