صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تجهیز کتابخانه دانشگاه مازندران به 50 هزار جلد کتاب

رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: کتابخانه دانشگاه مازندران به 50 هزار جلد کتاب فارسی و لاتین مجهز است.

کد خبر : 15327

تاریخ انتشار : 28/08/1393 - 11:31


تجهیز کتابخانه دانشگاه مازندران به 50 هزار جلد کتاب

 به گزارش خط امید بهشهر _ با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: کتاب حافظه بشریت است، جامعه وقتی فرزانگی و سعادت می‌یابد که مطالعه، کار روزانه‌اش باشد.

 

وی با بیان اینکه کتابخانه دانشگاه در چهار بخش، امانت، مرجع، فهرست‌نویسی، آماده‌سازی و اطلاع‌رسانی فعالیت دارد، افزود: مجموعه کتاب‌های بخش امانت به سه دسته کتاب‌های غیردرسی از جمله تاریخی، ادبی و داستانی، کتاب‌های درسی فارسی و کتاب‌های تخصصی درسی لاتین تقسیم می‌شود.

 

رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: کتاب‌های غیر درسی دانشگاه در سال‌های گذشته خریداری شده و در حال حاضر تکمیل منابع، محدود به کتاب‌های درسی است.

 

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر تصریح کرد: در سال 1392 بالغ بر 20 میلیون تومان برای خرید حدود 70 جلد کتاب تخصصی لاتین که اغلب مورد نیاز مقطع تحصیلات تکمیلی است خریداری شده و این در حالی است که بالغ بر 10 میلیون تومان نیز برای خرید کتاب‌های فارسی هزینه شد.

 

ذهابی با اشاره به اینکه منابع بخش امانت بالغ بر 50 هزار جلد کتاب فارسی و لاتین است، تصریح کرد: منابع بخش امانت بالغ بر 50 هزار جلد کتاب فارسی و لاتین بوده که حدود 30 درصد مربوط به کتاب‌های لاتین و 70 درصد کتاب‌های فارسی را در بر می‌گیرد و امسال نیز با مساعدت ریاست دانشگاه خریداری کتاب‌های لاتین و فارسی در هفته پژوهش در آذر ماه سال جاری انجام می‌شود.

 

وی اذعان داشت: بخش مرجع که شامل کتاب‌های مرجع و پایان‌نامه است حدود یک‌هزار و 500 عنوان پایان‌نامه در سطح کارشناسی ارشد و دکتری نگهداری می‌شود که مراجعان بخش مرجع، دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سراسر استان هستند.

 

این مسئول اشاره کرد: پایان نامه‌های ارشد و رساله دکتری موجود در بخش مرجع رشته برق 396 جلد، رشته مکانیک 477 جلد، رشته عمران 465 جلد، رشته شیمی 216 و رشته علوم پایه 45 جلد است.

 

رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه نوشیروانی بابل با تاکید بر اینکه منابع کتابخانه نیاز به توجه بیشتری دارد تا بتواند پاسخگوی دانشجویان باشد، اذعان داشت: در مقطع کارشناسی نیاز به افزایش نسخه‌های کتاب درسی موجود بوده و در بخش لاتین نیز نیازمند تنوع بیشتری در منابع هستیم.

 

وی ابراز امیدواری کرد با توسعه فضای فیزیکی کتابخانه شاهد ایجاد مرکز اسناد دانشگاه، جدا سازی بخش پایان‎نامه از مرجع، تقویت بخش اطلاع‌رسانی، ایجاد بخش سمعی و بصری و احیای بخش نشریات باشیم، اظهار داشت: در بخش اطلاع‌رسانی، طی قراردادهایی که با شرکت‌های ایرانی داریم، دانشجویان دانشگاه می‌توانند از مهم‌ترین منابع مقالات علمی و تخصصی ایرانی و خارجی استفاده کنند و در حال حاضر مشکلی در این باره وجود ندارد.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : تجهیز کتابخانه دانشگاه مازندران به 50 هزار جلد کتاب

تجهیز کتابخانه دانشگاه مازندران به 50 هزار جلد کتاب

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر