صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سوال نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه از رئیس جمهور

آیا فردی بدون سابقه فتنه‌ در اصحاب اعتدال وجود ندارد؟!

نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه گفت: سوال ما از آقای رئیس جمهور این است که آیا در بین اصحاب معتدلین که خود آن را تعریف کرده‌اند، افرادی بدون سابقه فعالیت در حوزه فتنه وجود ندارد؟

کد خبر : 15204

تاریخ انتشار : 26/08/1393 - 12:46


آیا فردی بدون سابقه فتنه‌ در اصحاب اعتدال وجود ندارد؟!

احمدعلی مقیمی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خط امید بهشهر، در پاسخ به این سوال که آیا وزیر پیشنهادی وزارت علوم از مجلس رأی اعتماد می گیرد، اظهار داشت: به دلیل اینکه این گزینه دولت هم در برخی جلسات خصوصی، وضعیت و موضع گیری خود را نسبت به فتنه اعلام کرده و برای ما نیز این موضوع روشن است تا به امروز که من با شما صحبت می کنم، فضای سنگینی نسبت به وی در مجلس وجود دارد و رأی مجلس منفی است.

 

وی با تاکید بر اینکه مجلس خط قرمز خود را فتنه اعلام کرده اما دولت اصرار دارد که وزیری با سابقه فعالیت در فتنه معرفی کند، افزود: روز اول که آقای رئیس جمهور به مجلس آمد، بعد از رأی اعتماد گفت: «دیگر جمله مجلس در رأس امور نیست را قبول نداریم و چون از جنس مجلس هستیم، مجلس را بهتر درک می کنیم.» سوال ما این است که آیا در بین اصحاب معتدلین که خود آن را تعریف کرده‌اید، افرادی بدون سابقه فعالیت در حوزه فتنه وجود ندارد؟ که اگر چنین باشد واویلا است و جای تاسف دارد ولی اگر افرادی با این شاخصه‌ها وجود دارد، چرا به مجلس معرفی نمی کنید؟

 

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما بارها اعلام کردیم که چند وزارت‎خانه نباید سیاسی شوند، به طور مثال در حوزه درمان که با سلامت و جان مردم سروکار دارد، اصلاً نباید سیاسی شود، در بخش آموزش، تعلیم و تربیت که مردم امانت های خود را به دست ما می سپارند را نباید مورد اغراض سیاسی خود قرار داد.

 

مقیمی تصریح کرد: ما آنچه که می توانیم در عرصه بین المللی ظهور و بروز داشته باشیم، عرصه علمی است، وقتی که یک وزارتخانه که در حوزه رشد علم و فناوری است، سیاسی شود، از لحاظ علمی عقب می افتیم، امروز که در تحریم به سر می بریم، رشد علم و فناوری بسیار اهمیت دارد.

 

این نماینده در پایان با بیان اینکه اگر دانشمندان ما غنی سازی را به 20 درصد نمی رساندند، نظام سلطه با ما مذاکره نمی کرد، گفت: اگر سیاست زدگی و مدیران سیاست زده در نهادها و وزارتخانه‌ها ایجاد شود، امکان رشد و شکوفایی وجود ندارد. 

  

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر سه شنبه 27 آبان 1393 - 13:09
  بهشهری

  مثل اینکه آقای مقیمی فراموش کرده اند که نظر شخصی ایشان و نمایندگان دیگر اهمیتی ندارد و باید نظر مردم را اجرا کنند!!! نظر مردم را نیز در انتخابات سال گذشته دیدیم! کاسبان فتنه ایکه معیارشان برای انتخاب وزرا، نه سابقه و توان علمی و مدیریتی و اجرایی، که تنها کلمه فتنه است! روزی می رسد که مردم از صندوق های رای صلاحیت نمایندگان را مشخص خواهند کرد. وعده ی دیدار، اسفند 94

  2 1
 • پاسخ به نظر شنبه 01 آذر 1393 - 08:59
  جواد

  آقا یا خانم بهشهری! خوبه که کمتر از یک درصد آرا تا به دور دوم کشیده شدن فاصله داشتید و خودتان هم خوب می دانید که در آن صورت اقبال مردمی به رئیس جمهور فعلی چقدر می بود! ضمنا چه پذیرفته باشید یا نه، غاطبه ی مردم ، فتنه و اثرات منفی آن بر کشور را درک کرده اند و با این لفاظی ها نمی توانید اصل فتنه و خیانتی که برخی از آقایان به اصل انقلاب و اصل نظام کردند را پاک کنید. هرچند که من هم قبول دارم عده ای دنبال کاسبی از فتنه هستند و در بسیاری از موارد از رهبری هم پیشی میگیرند. شاید با اشتباهات که آقای دکتر مقیمی انجام داده شانس رای آوری جریان مقابل در بهشهر بیشتر باشد اما باید بپذیرید که اقبال عمومی نسبت به جریان اصلاحات بسیار کم است مگر اینکه با رنگ و بویی جدید به بازار بیایید! حتی رنگ و بویی جدید تر از اعتدال

  0 0
دیدگاه شما در مورد : آیا فردی بدون سابقه فتنه‌ در اصحاب اعتدال وجود ندارد؟!

آیا فردی بدون سابقه فتنه‌ در اصحاب اعتدال وجود ندارد؟!

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر