صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مسئول انجمن دیابت شهرستان بهشهر

10 درصد مردم بهشهر مبتلا به دیابت هستند

مسئول انجمن دیابت شهرستان بهشهر گفت: 10 درصد از مردم بهشهر دچار بیماری دیابت هستند.

کد خبر : 15202

تاریخ انتشار : 26/08/1393 - 12:35


10 درصد مردم بهشهر مبتلا به دیابت هستند

به گزارش خط امید ابراهیم رضایی در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر از شروع به کار این انجمن در شهریور سال قبل خبر داد و گفت: این انجمن در تاریخ 26/6/92 فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر حدود 700 نفر عضو دارد و ما در انجمن تلاش می کنیم تا هیچکس به علت عدم آگاهی دچار عوارض تلخ دیابت نشود.

 

وی با اشاره به اینکه  10 درصد از مردم بهشهر دچار بیماری دیابت هستند تصریح کرد: بیماری دیابت یک بیماری متابولیکی است که در آن فرد مبتلا به این بیماری سوخت و ساز کامل مواد قندی را از دست می دهد و قند خون افزایش می یابد و علت بروز این بیماری از لوزالمعده است.

 

مسئول انجمن دیابت شهرستان بهشهر به برگزاری کلاس های آموزشی مستمر و همایش‌های متعدد جهت آگاهی مردم از بیماری دیابت اشاره کرد و ادامه داد: ارائه ی کتاب‌های آموزشی، جزوات و نرم افزار های آموزشی، ارجاع بیمار به پزشک معتمد و آزمایشگاه‌های طرف قرارداد با انجمن، مشاوره پزشک طب سنتی به بیماران دیابتی، ارائه‌ی برنامه‌های ورزشی مخصوص بیماران دیابتی از دیگر فعالیت‌های این انجمن است.

 

رضایی در خصوص پیشگیری از دیابت گفت: همه‌ی افراد باید به فکر پیشگیری از مبتلا شدن به این بیماری باشند، ورزش و تحرک، کنترل وزن و فشارخون به طور مستمر، تغذیه مناسب بر اساس گروه خونی، تغذیه براساس طب سنتی و اسلامی از راه های اساسی جلوگیری از مبتلا شدن به دیابت است.

 

وی ادامه داد: گروه خونی به 4 دسته O ، AB ، A ، B تقسیم می شود که هر فرد به تناسب گروه خونی خود باید از غذاهایی که برای او مفید است استفاده و از غذاهای مضر پرهیز می کند. در روش طب سنتی نیز بر اساس طبع و مزاج می باشد که گروه خونی  O طبع گرم و تر، AB گرم و خشک، A سرد و خشک و B سرد و تر است که با توجه به این موضوع نوع درمان متفاوت خواهد بود.

 

مسئول انجمن دیابت شهرستان بهشهر در پایان از برگزاری همایش انجمن دیابت در هفته آینده خبر داد و گفت: همایش شهرستانی این انجمن با حضور اساتید طب سنتی در پنجشنبه هفته آینده در سالن آموزش و پرورش برگزار می شود که شهروندان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از بیماری دیابت و دریافت مشاوره به دفتر این انجمن در پاساژ قاسمیان طبقه اول مراجعه کنند. 

  

دیدگاه شما در مورد : 10 درصد مردم بهشهر مبتلا به دیابت هستند

10 درصد مردم بهشهر مبتلا به دیابت هستند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر