صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر خبر داد

تخصیص 30 میلیارد ريال برای بهسازی و تجهیز بیمارستان‌های بهشهر

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهراز هزینه بیش از 30 میلیارد ريال برای بهسازی بیمارستان های بهشهر خبر داد.

کد خبر : 15118

تاریخ انتشار : 24/08/1393 - 14:24


تخصیص 30 میلیارد ريال برای بهسازی و تجهیز بیمارستان‌های بهشهر

محمد تقی صالح طبری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر گفت: با ابلاغیه ای که مقام معظم رهبری در حوزه ی سیاست های کلی نظام سلامت ابلاغ فرمودند تحول بزرگی در حوزه سلامت کشور رخ داد که هرچه می گذرد به بزرگی و اهمیت این ابلاغیه بیش از پیش پی می بریم.

 

وی با بیان اینکه در این طرح گام های متعددی برنامه ریزی شد افزود: گام اولاین طرح که در 15 اردیبهشت 93 آغاز شد در حوزه بیمارستان های دولتی بود.

 

صالح طبری با اشاره به این که هزینه های درمانی در برخی موارد بسیار سنگین و حتی ناتوان کننده بود تصریح کرد: برای بسیاری از مردم فارق از درد و رنج بیماری و تحمل مشکلات، پرداخت هزینه ها سنگین است از این جهت دولت در گام اول 8 بسته خدمتی را طراحی کرد که مهمترین آن کاهش پرداخت هزینه ها از جیب مردم است.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر اظهار داشت: در گام اول طرح تحول سلامت در بهشهر حدود 2میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه شد که این مبلغ برای بیمارستان‌ امام خمینی 1.300.000.000 تومان و برای بیمارستان شهدا در حدود 900.000.000 تومان است.

 

وی ادامه داد: بسته های خدمتی دیگری که در گام اول طراحی شد بهسازی و نوسازی ساختمان‌های بیمارستان‌‌های دولتی است در همین راستا بیمارستان امام بهشهر با 75 سال قدمت با صرف هزینه های بسیار در حال بهسازی است، به طور مثال سقف طبقه دوم بیمارستان که چوبی بود با هزینه ای بالغ بر 200 میلیون تومان تعویض و بازسازی شد.

 

این مسئول خاطر نشان کرد: درب و پنجره های قدیمی اتاق‌ها که سروصداهای زیادی را ایجاد می کرد با پنجره های دوجداره جایگزین شد و همچنین مشکل سیستم های گرمایشی و سرمایشی بیمارستان امام خمینی با خریداری 95 کولر اسپلیت بر طرف شد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر گفت: در بیمارستان شهدای این شهرستان دستگاه ماموگرافی با هزینه 700میلیون تومان خریداری و نصب شد که این دستگاه در شرق استان منحصر به فرد است. 

 

وی با اشاره به اینکه درمانگاه‌های بخش کوهستانی غریب محله، برما، بیشه بنه، ارزک و سفیدچاه که با صرف هزینه هایی بالغ بر 200 میلیون تومان بازسازی و بهسازی شد تصریح کرد: در گام دوم طرح سلامت 740 میلیون از سوی دولت اختصاص داده شد، و 2 روستای کنت و پارم فاقد خانه بهداشت بود که بنا به طرح تحول سلامت و تدابیر دولت در این 2 روستا خانه بهداشت ساخته می شود.

 

صالح طبری خبر داد: با مشارکت دهیاری‌ها و اعضای محترم شوراهای اسلامی در روستاهای کوا و فتکش موفق به کسب 2 سهمیه دیگر برای ساخت خانه‌های بهداشت در بهشهر شدیم که در حال حاضر 4 خانه بهداشت پارم، کنت، فتکش و کوا 95 درصد پیشرفت داشته و در آینده ایی نزدیک به بهره برداری می رسد.


رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر در خصوص گام سوم طرح تحول سلامت گفت: این گام طوری طراحی شده که بیمار چه در مراکز دولتی و چه در بیمارستان های خصوصی حتی یک ریال وجه خارج از تعرفه و صورت حساب نپردازد و در قبال پرداخت وجه باید رسید دریافت کند و ممهور به مهر صندوق بیمارستان باشد.

 

وی با اعلام اینکه دریافت هرگونه وجه و پول اضافی تحت هر عنوانی از بیمار را نمی پذیریم و با هرگونه تخلف در این قضیه مطابق قانون و بدون هیچ اغماضی برخورد می کنیم گفت: شهروندان می توانند در صورت برخورد با هرگونه دریافت وجه اضافی با شماره تلفن‌های 1690 بدون هیچ‌گونه پیش شماره تماس برقرار کرده و یا در سایت www.1690.ir شکایت کنند و همانطور که وزیر بهداشت اعلام کرد ظرف 48 ساعت به این شکایت رسیدگی خواهد شد.

 

صالح طبری در پایان خاطرنشان کرد: رشد جمعیت در کشور ما بسیار کاهش پیدا کرده خانواده ها و زوجین جوان ما به تک فرزندی و بسنده کرده‌اند و این روند جایگزینی جمعیت جوان کشور را دچار خطر و بحران کرده که به این نکته باید توجه ویژه داشت. 

  

دیدگاه شما در مورد : تخصیص 30 میلیارد ريال برای بهسازی و تجهیز بیمارستان‌های بهشهر

تخصیص 30 میلیارد ريال برای بهسازی و تجهیز بیمارستان‌های بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر