صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
شاعری در جلسه بررسی مشکلات کشتارگاه صنعتی نکا خبر داد

آمادگی بخش خصوصی برای احداث کشتارگاه صنعتی در بهشهر

مشاورعالی استاندار از آمادگی سرمایه گذار بخش خصوصی برای احداث کشتارگاه صنعتی در بهشهر خبر داد.

کد خبر : 15052

تاریخ انتشار : 22/08/1393 - 11:58


آمادگی بخش خصوصی برای احداث کشتارگاه صنعتی در بهشهر

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر، جلسه بررسی مشکلات احداث کشتارگاه صنعتی شرق مازندران عصر دیروز چهارشنبه در سالن اجتماعات فرمانداری بهشهر با حضور سیدحسین رضوانی مدیر کل دامپزشکی مازندران، قربانعلي شاعری مشاورعالی استاندار مازندران، فرمانداران سه شهرستان بهشهر، نکا و گلوگاه ،شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرهای شرقی استان برگزارشد.

 

رضوانی در این جلسه با بیان اینکه دغدغه اصلی دامپزشکی استان مازندران عرضه گوشت سالم به دست مشتریان است اظهار داشت: از سال 79 مقرر شد سه كشتارگاه صنعتي در مازندران احداث شود و كل استان گوشت قرمز خود را از اين كشتارگاه های صنعتي تهيه كنند که لازمه احداث این کشتارگاه‌ها تعطيلي و پلمپ كشتارگاه هاي سنتي بود که در همین راستا 17  كشتارگاه سنتي بسته شد.

 

وی گفت: روند احداث كشتارگاه نيمه صنعتي شرق مازندران در شهرستان نکا كه از سال 86 شروع شد ولی از حدود 4 سال گذشته تا كنون هیچ جديتي در ساخت كشتارگاه نكا بعنوان كشتارگاه شرق مازندران وجود نداشته است.

 

مدیر کل دامپزشکی مازندران ادامه داد: به دلیل تحریم های جدید که به کشور روسیه اعمال شده است این کشور نیازمند واردات گوشت قرمز است که در صورت احداث این کشتارگاه با استانداردهای لازم می تواند علاوه بر تامین گوشت مورد نیاز منطقه به کشور‌های اطراف نیز صادرات داشته باشد.

 

محمد تقی نورزاد فرماندار بهشهر با بیان این که مردم شرق مازندران حق دارند گوشت حلال، سالم و بهداشتی مصرف کنند گفت: بیش از 6 سال از زمان این پروژه گذشته است اما بخاطر عدم تامین اعتبار مالی این پروژه راکد مانده است که در صورت عدم تامین اعتبار مالی، پروژه جهت احداث و تکمیل به بخش خصوصی واگذار شود.

 

عیسی قاسمی طوسی فرماندار شهرستان گلوگاه از فاصله زیاد این کشتارگاه تا شهرستان گلوگاه گلایه کرد و افزود : دامداران این شهرستان  برای حمل دام خود به این کشتارگاه باید مسیر 40 کیلومتری را طی کنند که این موضوع برای آنها صرفه اقتصادی ندارد و اگر این کشتارگاه در بهشهر احداث شود دسترسی شهرستان های شرق به آن راحت تر است.

 

حمید آزموده شهردار بهشهر نیز در سخنانی داشتن منشور مدیریتی برای اجرای درست این پروژه را لازم دانست و تصریح کرد: شهرداری ها به دلیل اینکه بودجه سال 93 شهرداری را مصوب کرده اند نمی توانند پولی را برای این پروژه تا زمان تصویب بودجه سال آینده پرداخت کنند.

 

در پایان این جلسه شاعری مشاورعالی استاندار از اعلام آمادگی سرمایه گذار بخش خصوصی برای احداث کشتارگاه صنعتی در بهشهر خبر داد و گفت: تمامی مصوبات جلسات گذشته به قوت خود باقی است و هیچ کدام از مصوبات قبلی لغو نمی شود، و جمع نهایی بررسی معضلات احداث این گشتارگاه ابلاغ می شود. 

  

دیدگاه شما در مورد : آمادگی بخش خصوصی برای احداث کشتارگاه صنعتی در بهشهر

آمادگی بخش خصوصی برای احداث کشتارگاه صنعتی در بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر