صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

رزمایش بزرگ «الی بیت‌المقدس» در بهشهر برگزار می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه بهشهر گفت: رزمایش بزرگ الی بیت‌المقدس، 22 و 23 آبان امسال در این شهرستان برگزار می‌شود.

کد خبر : 14961

تاریخ انتشار : 19/08/1393 - 10:40


رزمایش بزرگ «الی بیت‌المقدس» در بهشهر برگزار می‌شود

به گزارش خط امید بهشهر _ سرهنگ دوم پاسدار علی نجفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهشهر اعلام کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، رزمایش بزرگ الی بیت‌المقدس با حضور بیش از یک‌هزار بسیجی در قالب حوزه‌های الغدیر، کربلا، سیدالشهدا (ع) و حضرت خدیجه (س) در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته‌جاری در مجموعه شهرستان‌ اجرا می‌شود.

 

وی بیان داشت: گردان واکنش سریع «کوثر» رزمایش امداد و نجات را اجرا می‌کند و در ماموریت دفاع از کوی و برزن نیز دو گردان واکنش سریع بیت‌المقدس حضور دارند که عملیات تصرف، پاکسازی، استقرار، تثبیت و توسعه انجام می‏‌شود.

 

نجفی تصریح کرد: گردان‌های بیت‌المقدس شامل بهترین و ویژه‌ترین نیروهای هر پایگاه بسیج هستند و شرکت‌کنندگان در این رزمایش از لحاظ آمادگی در حد قابل قبول و مطلوبی قرار دارند.

 

وی با اشاره به اینکه نیروهای که در این رزمایش حضور دارند از افرادی هستند که مهارت‌های لازم را در این زمینه کسب کردند، افزود: میزان آمادگی نیروهای سازما‌ن‌یافته بسیج با توجه به انواع تهدیدات دشمن در قالب برگزاری چنین رزمایش‌هایی ارزیابی شده و طرح‌ریزی در راستای مقابله با انواع تهدیدات نیز به صورت عملی دنبال می‌شود.

 

دبیر ستاد گرامیداشت هفته بسیج شهرستان بهشهر گفت: نمایش اقتدار بسیجیان و بالابردن توان رزمندگان و هوشیاری نیروهای بسیجی در انجام ماموریت‌ها در شرایط عملی، کسب اطلاعات کافی از میزان آمادگی ذهنی، رصد تجزیه و تحلیل تهدیدات، ایجاد امنیت پایدار در شهر‌ها، مردمی کردن دفاع و پایان‌ناپذیری بنیه رزم از اهداف برگزاری این رزمایش دو روزه است.

 

وی با بیان اینکه ارتقای وحدت در بین نیروهای بسیجی و همچنین فرماندهان گردان‌ها از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش دو روزه است، اظهار داشت: تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای آمادگی کامل ارتش ده‌ها میلیونی برای مقابله با تهدیدات دشمنان در عرصه‌های مختلف، مهم‌تر از تمامی اهداف است.

 

فرمانده سپاه ناحیه بهشهر اظهار داشت: به منظور ارزیابی توان رزمی و عملیاتی گردان‌های شرکت‌کننده در این رزمایش، بازرسان استانی نیز در این رزمایش حضور دارند.

 

وی با اعلام اینکه قرار سطح آمادگی گردان‌ها و میزان توانایی نیروهای بسیجی در این رزمایش به نسبت رزمایش‌های گذشته مورد ارزیابی قرار می‎گیرد، گفت: نتایج این رزمایش در یک گزارش به مسئولان مرتبط اعلام می‌شود.

 

نجفی برگزاری این رزمایش و نمایش اقتدار و آمادگی بسیجیان را سبب یأس بیشتر دشمنان و خوشحالی دوستان و طرفداران نظام دانست و ادامه داد: از آنجایی که بسیجیان در قالب حلقه‌های صالحین سازماندهی شده‌اند، حضور جمعی آنها در این رزمایش، از بعد فرهنگی نیز قابل بحث است.

 

فرمانده سپاه ناحیه بهشهر در پایان اظهار داشت: تامین امنیت پایدار تجربه‌ای است که آمادگی نیروهای بسیجی را نشان می‌دهد اما لازم است آمادگی، توان، قابلیت‌ها و استعدادهای نیروهای بسیجی در قالب رسانه‌ها نیز اطلاع‌رسانی شود تا علاوه بر خوشحالی دوستان، دشمنان نیز مایوس‌تر شوند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : رزمایش بزرگ «الی بیت‌المقدس» در بهشهر برگزار می‌شود

رزمایش بزرگ «الی بیت‌المقدس» در بهشهر برگزار می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر