صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

جز آبگوشت بزباش و قورمه در هیچ تکنولوژی برتری نداریم!

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ایران با اعلام اینکه خودروسازان توان رقابت در بازار بدون تعرفه را ندارند، گفت: در صنعت خودرو زحمات توفیقات مناسبی را بدست آورده‌ایم به همین دلیل نباید با عصبانیت در مورد این صنعت صحبت کنیم.

کد خبر : 14958

تاریخ انتشار : 19/08/1393 - 10:05


جز آبگوشت بزباش و قورمه در هیچ تکنولوژی برتری نداریم!

به گزارش خط امید بهشهر _ اکبر ترکان روز گذشته در نشست تخصصی صنعت خودرو با بیان این که اگر قرار باشد به دنبال بازار بدون تعرفه در صنعت خودرو باشیم باید امکان رقابت را با محصولات سایر کشورها داشته باشیم افزود: بدون تعارف بگویم آیا در فناوری الکترونیک و یا برق و یا صنایع دیگر امکان رقابت را با محصولات کشورهای دیگر داریم. 
 

ترکان خطاب به حاضرین این نشست تخصصی با کنایه گفت: بگذارید با خود روراست باشیم ما به جز پخت آبگوشت بزباش و قورمه سبزی در هیچ تکنولوژی صنعتی نسبت به جهان برتری نداریم. 
 

وی اضافه کرد: باید صنعت خودرو را مورد حمایت قرار دهیم و اشتباهات گذشته را برطرف کنیم. به اعتقاد بنده بدون تعرفه امکان رقابت نخواهیم داشت پس نباید از روی عصبانیت اظهارنظرهایی برای این صنعت مطرح شود.

 

گفتنی است، سخنان مهندس ترکان یادآور جملات روشنفکران دوره طاغوت است از جمله حسن تقی زداه که گفته بود: "ما باید از فرق سر تا نوک انگشتان پا فرنگی شویم" یا رزم آرا (نخست وزیر وقت) که اظهار داشته بود: "ایرانی ها بدون کمک غرب یک لولهنگ (آفتابه) نمی توانند بسازند".


منبع : جهان

 

  

دیدگاه شما در مورد : جز آبگوشت بزباش و قورمه در هیچ تکنولوژی برتری نداریم!

جز آبگوشت بزباش و قورمه در هیچ تکنولوژی برتری نداریم!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر