صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
ادعای نشریه اکونومیست

انقلاب اسلامی ایران تمام شد/تصاویر

تمامی اتاق های فکر و مراکز مطالعات استراتژیک آنها از افزایش هر روزه ی قدرت نرم و استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان صحبت می کنند، اما واقعا چه می شود که این نشریه چنین تیتری را انتخاب می کند؟

کد خبر : 14888

تاریخ انتشار : 17/08/1393 - 13:20


انقلاب اسلامی ایران تمام شد/تصاویر

به گزارش خط امید بهشهر هفته نامه انگلیسی اکونومیست یکی از پرتیراژ ترین و مهمترین نشریاتی است که در دنیای غرب چاپ می شود و دفتر اصلی آن در لندن نقش ویرایشگر اصلی آنرا بازی می کند در سال 1843 آغاز به چاپ کرد و امروز بالغ بر 1.500.000 نسخه از آن منتشر می شود.

 

این هفته نامه از جمله معتبرترین نشریات سیاسی اقتصادی دنیای امروز بحساب می آید. طوری که تحلیل ها و دیدگاه های آن مورد توجه اکثر سیاستمداران جهان و مردم آنها واقع می شود.
این نشریه در هفته ی گذشته، تصویری از امام راحل را به عنوان عکس برتر و تیتر یک خود برگزید؛ هرچند پیش از این نیز بارها به موضوع ایران اسلامی پرداخته است اما این بار کمی متفاوت تر از همیشه تیتر " انقلاب تمام شد " را برای تصویر حضرت امام (ره) انتخاب نمود! 


تیتری که کاملا برخلاف خروجی اتاق های فکر جهان غرب است. تمامی اتاق های فکر و مراکز مطالعات استراتژیک آنها از افزایش هر روزه ی قدرت نرم و استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان صحبت می کنند، اما واقعا چه می شود که این نشریه چنین تیتری را انتخاب می کند؟

 

هرچند شاید به نوعی بتوان این تیتر و این دست مطالب را عرضه اندام سیاسی مقابل جمهوی اسلامی دانست؛ اما به این راحتی هم نمی توان رویکرد اکونومیست را تحلیل کرد.
اگر به گذشته برگردیم این نشریه سال گذشته و پس از انتخاب حجت الاسلام حسن روحانی به عنوان ریاست جمهوری توسط مردم ایران نیز تصویر اول و تیتر یک خود را به موضوع ایران اختصاص داده و آورد " ایران را می شود متوقف کرد؟ " 


باید مورد بررسی قرار داد که هدف این نشریه پرتیراژ از چرخش 180 درجه ایی نحوه سخن گفتنش پس از روی کار آمدن دکتر روحانی  چیست؟ چراکه اکونومیست در سال 85 تیتری با عنوان " غیرقابل توقف؟" با تصویری از رئیس جمهور سابق ایران را کار کرده بود!


اما بلا فاصله پس از روی کار آمدن حجت السلام روحانی در جایگاه ریاست جمهوری ایران با تغییر لحن خود به نوعی به مخاطب خود القا می کند که توقف ایران احتمالی خواهد بود، پس باید به دنبال راه های توقف ایران گشت و یا باید راه هایی را برای توقف ایران ایجاد کرد.

 

آیا کارشناسان اکونومیست راه های توقف ایران را یافته اند که علامت سوال را از تیترهای 8 ساله خود برداشته و قاطعانه خبر از به پایان رسیدن مسیر انقلاب می دهند؟ 

 

آیا کارشناسان اکونومیست پالس هایی را از داخل دریافت کرده اند که امیدوار شده و به این نتیجه رسیده اند ؟

 

وقتی که این نشریه در ذیل عکس امام (ره) و تیتر "انقلاب تمام شد" از واژه " ایران جدید" استفاده می کند می خواهد این نکته را برای مخاطب خود جا بیاندازد که قطار انقلاب از ریل خود خارج شده و متوقف شده است.

 

البته نوع رفتار دستگاه دیپلماسی و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مسائل بین المللی می تواند به موضع گیری اینگونه این نشریه نیز کمک کرده تا جایی که گمانه زنی های برای دریافت پالس هایی از داخل کشور کمی قوت پیدا می کند. 

  

دیدگاه شما در مورد : انقلاب اسلامی ایران تمام شد/تصاویر

انقلاب اسلامی ایران تمام شد/تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر