صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
میرعمادی در همایش فرهنگ عاشورایی

امام حسین(ع) الگویی برای رسیدن به مقام لقاء اللهی است

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت : در انقلاب اسلامی ما با نگاه الگویی، شکست معنایی ندارد امام حسین(ع) الگویی برای رسیدن به مقام لقاء اللهی است.

کد خبر : 14804

تاریخ انتشار : 11/08/1393 - 11:17


امام حسین(ع) الگویی برای رسیدن به مقام لقاء اللهی است

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در همایش فرهنگ عاشورایی که به همت دفتر بسیج دانشجویی شهرستان بهشهر در دانشگاه علمی کاربردی شهرستان بهشهر برگزار شد بیان کرد: اگر قیام سیدالشهدا(ع) نبود نه از دین خبری بود و نه از اخلاق اگر امروز درجوامع بشری بحث دین و اخلاق حاکم است به برکت قیام سیدالشهداست واین ادعای ماست و برایش دلایل زیادی هم داریم.

 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: هدف از دین و اخلاق  تربیت انسانهای وارسته ، صالح وانسان خوب است.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی بیان کرد: اشتراک دین و اخلاق در این است که دین برای اخلاق است. بعثت پیامبر(ص) برای اخلاق بود. و پیامبر خود می فرماید: من مبعوث به رسالت شدم تا اخلاق را کامل کنم. 

 

 

وی اظهار کرد: مقصد انسان وارسته رسیدن به مقام خلیفه الله ٬ مقام اولیا و رسیدن به مقام لقاء الله است. دین و اخلاق می خواهند انسان صالح تربیت کنند و این انسان میخواهد به لقاء الله برسد. 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی افزود : ما باورمان بر این است اگر پیامبران مبعوث نمی شدند مردم در ضلالت و جهالت بودند و جهالت و ضلالت ثمره ی نیامدن پیامبران است. پیامبران آمدند که مردم را از ضلالت و گمراهی به سوی نور٬ از حیرت و سرگردانی به سمت هدایت صحیح هدایت کنند. زمانی که  این دین به پیامبر اکرم(ص) رسید و مبعوث به رسالت شد  دینش جهانی و جاودانی و باقی ماند ، اما بعد از پیامبر(ص) تبدیل امامت به خلافت دوباره برگشت به جاهلیت را رقم زد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تصریح کرد: امت اسلامی دچار۲ آسیب جدی شدند: اولین آسیب بازگشت به جاهلیت و دومین آسیب نیز این بود که این امت گرفتار ریاست طلبی و دنیا طلبی شدند. وتا زمان عمربن عبدالعزیز  نوشتن حدیث ممنوع بود. اینجا بود که امام حسین(ع) احساس تکلیف میکند و میبیند دینی که پیامبر(ص) آورده است در دست نابودی ست و دارد از میان می رود و اخلاق اسلامی که برترین اخلاق بشریت است دارد ضایع میشود و دنیا طلبی٬ شهوت،لذت جویی٬ شکم پروری به اوج رسید اینجاست که قیام میکند و غفلت و سرگردانی را از بین می برد که اگر قیام امام حسین(ع) نبود از دین و اخلاق خبری نبود.

 

 

سید احمد میرعمادی با اشاره به اینکه اسماء حسنی در وجود امام حسین(ع) تجلی یافته است بیان کرد: در این باب 2  نگاه وجود  دارد ، اول نگاه به حادثه عاشورا که نگاه عاطفی است ودوم نگاه به قیام عاشورا که نگاه الگویی است.

 

امام جمعه خرم آباد ادامه داد : در انقلاب اسلامی ما با نگاه الگویی، شکست معنایی ندارد امام حسین(ع) الگویی برای رسیدن به  مقام لقاء اللهی است.

 

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی بیان کرد: یکی از انقلاب هایی که از انقلاب امام حسین(ع) نشات گرفته است ، انقلاب اسلامی ایران است. امام حسین(ع) مردم را بیدار کرد٬ اخلاق را استحکام بخشید و دین را زنده کرد انقلاب اسلامی ما هم دنیا را بیدار کرد٬ بیداری اسلامی اتفاق افتاد٬ ناپاکان مذموم شدند و پایه های استکبار را به لرزه در آورد. 

 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان افزود : امروز ۲ اراده مقابل هم قرار دارند: اول اراده ی اسلام ناب که نمادش جمهوری اسلامی است و دوم اراده ی استکبار جهانی که نمادش آمریکا است واقعیت این است نمونه ای از انقلاب حسینی به انقلاب جمهوری اسلامی کرامت٬ عظمت٬ بزرگی داد و این امر به برکت امام بزرگوار و رهبری اسلامی ایران است در کربلا آنچه مهم بود این بود امام حسین(ع) به عنوان الگو سالم بماند.

 

 

 

 

 

 

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : امام حسین(ع) الگویی برای رسیدن به مقام لقاء اللهی است

امام حسین(ع) الگویی برای رسیدن به مقام لقاء اللهی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر