صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس پلیس اداره نظارت بر اماکن عمومی مازندران:

آدامس تریدنت و فایو الکل دار و حرام است/جلوگیری از عرضه

سرهنگ محمود جلایی از ممنوعیت عرضه‌ی آدامس های آمریکایی فایو و تریدنت در سوپر مارکت های استان خبر داد.

کد خبر : 14771

تاریخ انتشار : 10/08/1393 - 17:09


آدامس تریدنت و فایو الکل دار و حرام است/جلوگیری از عرضه

به گزارش خط امید بهشهر _ محمود جلایی اظهار داشت: خرید و فروش و عرضه‎ی آدامس های امریکایی نظیر : فایو (۵) و تریدنت در سطح استان ممنوع است.

وی با اعلام این خبر تصریح کرد: این آدامس ها و گونه ی مشابه آن در بازار به علت دارا بودن ۱ تا ۴ درصد الکل علاوه بر زیان های جسمی از سوی مراجع نیز حرام اعلام شده است.

رئیس پلیس اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی مازندران با بیان اینکه ورود این گونه آدامس ها در بازار کشور از سوی عاملان پشت پرده و حساب شده است، خاطرنشان کرد: عنوان تجاری این آدامس ها مربوط به شرکت های صهیونیستی و یهودی است.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه ممنوعیت عرضه ی این اقلام به اتاق اصناف های سطح استان اطلاع رسانی شده، بیان داشت: از تمام بازرسان ادارات صنعت معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی و همکاران انتظامی در پلیس نظارت بر اماکن عمومی شهرهای استان تقاضا داریم نسبت به جمع آوری و برخورد قانونی با متخلفان اقدام کنند.

جلایی ضمن هشدار به خانواده های مازندرانی جهت عدم مصرف فرزندان شان از این گونه آدامس ها به جهت دلایل پزشکی و دینی اذعان داشت: این آدامس ها با ترکیبات الکلی اولین بار از سوی یک فرد بهایی در سال ۱۳۹۰ وارد کشور شد.


منبع : مازنداصناف

 

  

دیدگاه شما در مورد : آدامس تریدنت و فایو الکل دار و حرام است/جلوگیری از عرضه

آدامس تریدنت و فایو الکل دار و حرام است/جلوگیری از عرضه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر