صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماینده مردم بهشهر

شوراها جایگاه واقعی خود را پیدا کنند

مقیمی گفت : شوراها به گونه ای برنامه ریزی کنند که در دوره چهارم جایگاه واقعی خود را در کشور پیدا کنند.

کد خبر : 1475

تاریخ انتشار : 16/04/1392 - 21:04


شوراها جایگاه واقعی خود را پیدا کنند

به گزارش خبرنگار خط امید ، دکتر احمد علی مقیمی  در  همایش منتخبین شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان بهشهر با بیان اینکه چالش در نتیجه انتخابات ۲۴ خرداد از دیگر اهداف دشمن بود ابراز کرد: یکی از تلاش های دشمن در خروجی انتخابات به چالش کشاندن مشارکت مردمی در این رویداد سیاسی بود.
 مقیمی با تأکید بر این‌که مهمترین عامل بقای انقلاب اسلامی در سه دهه گذشته، مشارکت مردمی است،افزود : در طول تاریخ هیچ نظام اسلامی نبوده که بتواند سه دهه با قدرت و اقتدار حرکت کرده و پیشرفت کند و قطعا این امر مرهون پشتوانه مردمی است
که اقتدار نظام اسلامی را حفظ کردند   و  با اقتدار و بصیرت در برابر دشمن ایستاده و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده‌، و دشمن نیز  در صصد این بوده که  بواسطه تحریم‌ها مشارکت مردم را بشکندو  محاسبات مسؤولان را نیز تغییر دهند.
مقیمی ادامه داد: دشمن با پایین آمدن مشارکت مردم به دنبال این بود که نشان دهد تحریم‌ها کارساز بوده و کشورهای اروپایی را متقاعد کند تا تحریم‌های سیاسی و اقتصادی را تشدید کنند.
نماینده مردم  شهرستان بهشهر – نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی  با بر شمردن اهداف و مقاصد دشمن در انتخابات 92 ادامه داده است که  : بزرگترین اهداف دشمن  در برگزاری انتخابات ایجاد تردید و دو دلی  بوده  که منجر  به براندازي نظام اسلامي باشد  و در فتنه بعد از انتخابات نيز به عنوان يکي از اهداف اصلي تعقيب مي شد ،در اين ماجرا با اين که تمام نقشه ها و داستان پردازي ها براي دست يابي به اين هدف کور و از پيش طراحي شده بود  ه که خوشبختانه  به درایت رهبری و حضور حداکثری مردم توفيقي حاصل نشد.
احمد علی مقیمی با اشاره به فرمایشات ولی امر مسلمین  که تدبير ايشان پس از انتخابات با وجود روشن شدن سناريوي فتنه گران داخلي و خارجي كه بر اندازي نظام  بود بوده ادامه داده است که : همانطور كه همه ديديم  ولی فقیه  هيچگاه از مواضعشان عقب نشني نكردند و همواره بر قانون مداري و حركت  در راستاي قانون را تاكيد داشته اند و  مردم قدر شناس  نيز در حركت عظيم به همه نشان دادند که  فتنه 88 مانند یک غربال ناخالصی های انقلاب را گرفت پس نقش مردم و حضور مردم  نقش معيار است .
مقیمی با اشاره به اینکه حضور مردم در انتخابات جواب منفی دادن به دشمنان است توضیح داده اند که  : دنيا بداند، سياستگذاران استكبار و غير استكبار بدانند كه  اینجا ايران است و مردم  در همه‌ تحولات و جنبشهاى گوناگون اجتماعى بزرگ، نقش مردم، نقش معيار است و استمرار نقش و حضور مردم بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، از حكمت، تدبير و ژرف‌نگري امام بزرگوار(ره) بود كه ملت ايران را بدرستي شناخته و باور كرده بود و به توانايي‌ها و عزم راسخ ملت ايران، ايمان داشت.
در پایان مقیمی با اشاره به جایگاه منتخبین شوراهای اسلامی شهر  وروستا توضیح داده است که : لازم است  منتخبین  واعضائ  شوراها به گونه ای برنامه ریزی کنند که در دوره چهارم جایگاه واقعی خود را در کشور پیدا کرده  چرا که فضای شورای شهر برای خدمت رسانی افرادی که وارد آن می شوند بسیار گسترده است و اگر کسی بخواهد منافع گروهی ، شخصی و اقتصادی و سیاسی خودش را دنبال کند در شورای شهر که یک فضای کاملا کاربردی است جایگاهی ندشته و در ارتباط با مردم باید بهترین شیوه ی خدمت رسانی را داشته باشیم و با برنامه های مدون و علمی با رویکرد دانشگاهی از تمام ظرفیت هایی که در حوزه دانش و پژوهش در استان وجود دارد بهره مند شده چرا که یکی از ضعف های عمده ای که در شورای شهر فعلی وجود دارد این است که نقش علم ، تحقیق و پژوهش کاملا مفقود است .  
احمد علی مقیمی نماینده مردم شهرستان بهشهر نکا و گلوگاه با بیان اینکه  رویکرد شورای شهر اصولا  بر اساس آزمون و خطاست که دوره این نوع مدیریت دیگر سپری شده  و الان زمان مدیریت علمی است. ما باید بتوانیم توسعه متوازن را در شهر ایجاد نماییم.  برروی بعضی ازمناطق شهری کاملا کار شده و برنامه ریزی های متعددی صورت گرفته است اما بعضی از قسمت های شهر با بی توجهی مواجه می باشد. ما باید در تمام صحنه ها یک هم افزایی ایجاد نماییم. باید نگاهی استراتژیک داشته باشیم.  در حالی که مباحث روزمره را نباید فراموش کنیم نگاه بلند مدت به حوزه شهری را از یاد نبریم تا مجبور نشویم در یک بازه بسیار کوتاه پروژه هایی را اجرا کنیم که در آن اشتباه و خطا بسیار  زیاد است. در پایان با  اهداو لوح سپاس از کلیه منتخبیت قدر دانی گردید . 

 

  

دیدگاه شما در مورد : شوراها جایگاه واقعی خود را پیدا کنند

شوراها جایگاه واقعی خود را پیدا کنند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر