صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

رئیس‌جمهور به مجلس گوشه و کنایه نزند/ رفتار دولت مانع از رای اعتماد مجلس به نیلی شد

نماینده مردم تهران در مجلس در انتقاد نوع عامل دولت با مجلس گفت: یکی از علل رای نیاوردن نیلی احمدآبادی رفتار دولت با مجلس بود چرا که لزومی ندارد رئیس‌جمهور در حین سخنان خود به مجلس گوشه و کنایه بزند.

کد خبر : 14712

تاریخ انتشار : 07/08/1393 - 19:59


 رئیس‌جمهور به مجلس گوشه و کنایه نزند/ رفتار دولت مانع از رای اعتماد مجلس به نیلی شد

به گزارش خط امید بهشهر _علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز پارلمان با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به عدم رای اعتماد مجلس به محمود نیلی احمدآبادی اظهار داشت: مجلس حساسیت بیش از حدی به حوادث سال 88 دارد و ارتباط دولت با نمایندگان حتی نمایندگان حامی خود کامل نیست.
 
وی بر همین اساس گفت: نامه معرفی وزیر پیشنهادی علوم روز یکشنبه اعلام وصول شد و روز چهارشنبه نیز جلسه رای اعتماد برگزار شد و در این سه روز هم فرصت برای رایزنی وزیر پیشنهادی با نمایندگان اندک بود و پیش‌بینی می‌شد که چنین نتیجه‌ای حاصل شود.
 
نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه رفتار دولت یکی دیگر از علل رای نیاوردن وزیر پیشنهادی علوم بود، گفت: ضرورتی ندارد رئیس جمهور به مجلس گوشه و کنایه بزند چرا که در رای مجلس تاثیر می‌گذارد و اگر روابط دو قوه خوب بود همین گزینه می‌توانست از مجلس رای اعتماد بگیرد.
 
مطهری در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به سوالی درباره شائبه‌های سیاسی بودن عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی گفت: نمایندگان همواره بررسی‌های خود را انجام می‌دهند و نمی‌توان گفت که اعمال نظر سیاسی شده است.
 
وی بر همین اساس گفت: رای عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم به ضرر دولت، مجلس و کل کشور است و یکی از اشکالات دولت در معرفی وزرا عدم ارزیابی کافی از فضای مجلس است.
 
نماینده تهران با اشاره به برخی حواشی در خصوص تاثیرگذاری نمایندگان عضو جبهه پایداری بر روی سایر نمایندگان این موضوع را رد کرد و گفت: هر نماینده به صورت مستقل تصمیم می‌گیرد و هر گزینه‌ای که قوی باشد قطعا می‌تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد.
 
مطهری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: حساسیت زیاد بر روی مسائل 88 بر روی رای نمایندگان تاثیرگذار است. همچنین نامه اساتید در سال 88 به رهبر انقلاب نامه خوبی بود و به منظور تظلم و دادخواهی صورت گرفته است و خود مقام معظم رهبری هم از حوادث دانشگاه ناراحت بودند و فرمودند که دل انسان از این حوادث خون می‌شود.
 
وی در پایان سخنان خود اضافه کرد: این نقطه مثبت آقای نیلی احمدآبادی بود اما نمایندگان مخالف این موضوع را یک جرم برای وی تلقی می‌کردند که به نظر می‌رسد بیشتر حساسیت نمایندگان جناحی است.


منبع : باشگاه خبرنگاران

 

  

مطالب مرتبط با : رئیس‌جمهور به مجلس گوشه و کنایه نزند/ رفتار دولت مانع از رای اعتماد مجلس به نیلی شد
دیدگاه شما در مورد : رئیس‌جمهور به مجلس گوشه و کنایه نزند/ رفتار دولت مانع از رای اعتماد مجلس به نیلی شد

 رئیس‌جمهور به مجلس گوشه و کنایه نزند/ رفتار دولت مانع از رای اعتماد مجلس به نیلی شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر